Küspe İçin Bir Fikir...!!!???

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında fevzidiron tarafından paylaşıldı.

1. fevzidiron

fevzidiron ahmet

BEN küspe yaparkeen hem mısır küspesini hemde siyah küspeyi taktım yani bir yuvaya iki ayrı küspe taktım (biri mısır diğeri siyah bi küspe) acaba olurmu
    ???????:confused:

2. sanırım birimısır diğeri ayçiçek küspesi.İkisi ilede balık alındığına göre olur tabi.

3. fevzidiron

fevzidiron ahmet

evet

evet dogru biri mısır diğeride ayçieçeği küspesi inşallah gelir şu tatlı sazanlarımmmmm:D

4. KRAL_BALIKÇI

KRAL_BALIKÇI

Mısır küspesinin dayanma ömrü en fazla 2 saattir. Diğer taktığın küspe ise ayçekirdeği küspesidir,bununda dayanma süresi baskıya dayanmakta tahmini 6-7 saattir. Mısır küspesi hemen dağıldığından balığı çekecektir.Takviye yapmanda yarar olur.

5. fevzidiron

fevzidiron ahmet

Oke Işte Bu...

[​IMG][/URL][/IMG]

NASIL OLMUŞMU...???:confused: :eek: :eek: :confused:

6. KRAL_BALIKÇI

KRAL_BALIKÇI

Abicim 4 no üçlü fırdödüye bakır telden kendin yap. daha verimli olacak.Bu tür aparatlardan balık ürker.Boşta kalan iğnelere kuru üzüm,hamur,mısır vs vs tak verim daha daha iyi olur.

7. fevzidiron

fevzidiron ahmet

saol abi

tamam dediğni yapcam

8. gülbaharlar

gülbaharlar gulbaharlar

Favori Kamış:
    el oltası, kamış
    En İyi Avı:
    13 kilo aynalı sazan
    arkadaşlar ayçiçek küspesi suda daha dayanıksız oluyor ama mısır küspesi akşam attığımızda sabaha kadar dayanabiliyor fakat ayçiçek küspesinin kokusu daha hoş geliyor her halde sazanlara

9. sazancı

sazancı ibrahim

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    2.5 kilo sazan
    fevzi kardeş sazan için daha farkılı sallama satılıyor öyle civatayla sıkıştırmayla uğraşmıyosun.idam düğümüyle kıravat sıkar gibi sıkıyorsun küspeyi.bence onlardan al onların verimi daha iyi olur.;)

10. fatih

fatih fatih gürtekin

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    nızı salın gitsin seneye daha büyüğünü yakalarsınız.
    küspeleri top şeklinde yapabilirmiyiz boili gibi bu şekilde iğneye takilirmi hiç küspe kullanmadimda.

11. 43_abdullah_91

43_abdullah_91

Favori Kamış:
    3 makaralı-2 fiber-10 sallama
    En İyi Avı:
    aynalı sazan 3 kg

abi presli küspeleri boğumlu sallamaya tak üzerine abilerimizin dediği gibi anason yağı damlat iğnelerede biraz iri solucan tak hiç boili tipinde falan uğraşma zaten presli küspeyi toz haline getirmen baya bi zor olur ben bi kere senin anlatmak istediğine benzer bi yöntem denedim,presli küspeyi bıçakla toz haline getirdim hamurla karıştırdım sonuç ''0'' hiç boşuna uraşma bence hazırla sallamalarını 5cm ye 5 cm küspeni tak dibi uygun olan sulara uçur iyi sonuç alırsınn...

rastgele...;)