küspe ve mısırla yemlemeyi nasıl yapabilirim

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında amateur01 tarafından paylaşıldı.

1. amateur01

amateur01

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın
    selam avcı arkadaşlar mazmuzla falan uğraşmadan küspe ile ve mısır ile yemleme yapsam verim alabilir miyim?Tabi bunları ayrı ayrı atacam

Şöyle yapsam olur mu:Küçük küspe karelerini mazmuzla yemleme yöntemindeki gibi etrafa 1-2 tane atsam ve arda bir de 3-5 tane yem olarak da kullanacağım mısırı tuttuğum yere atsam nasıl olur.

Aynı şekilde mısır değil de hamurla tutuyorsam iğneye takacağım hamurlardan da 3-5 tane serpsem nasıl olur?

Öneri ve yorumlarınızı bekliyorum bu sene de balıktan boş dönmek istemiyorum:D

2. carpangler

carpangler

Favori Kamış:
    olta
    Sevgili amateur01 sorularına en iyi yanıtları Tatlısu Avcılığı sazan avı ile ilgili bölümde bulabilirsin. Orada bahsettiğin her türden yemleme açıklanmış. Rastgele...

3. sanalbalıkcı

sanalbalıkcı

Favori Kamış:
    tırıvırı hariç hepsi
    En İyi Avı:
    Önümüzdeki hafta tutacağım.
    Arkadaşım mısırı bolca atmalısın,sadece olta attığın yere değil oltanın 10 m sağına ve soluna karışık şekilde avuç avuç atmalısın ne kadar bol atarsan o kadar çok balık olur,uzun lafın kısası yemlemek için attığın mısırlar varken benim oltama vurmaz diye düşünme vurur testedilip denenmiştir.Rasgelsin.

4. amateur01

amateur01

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın
    peki sadece mısırla yemleme yapmam yeterli olur mu?

5. sanalbalıkcı

sanalbalıkcı

Favori Kamış:
    tırıvırı hariç hepsi
    En İyi Avı:
    Kesinlikle yeterli olur..

6. eozsoyeri

eozsoyeri Erdem Özsoyeri

Zaten eğer büyük balık istiyorsan küspeden uzak kalmalısın yoksa kızılkanat sazan yavrusu ne varsa toplanır didikler oltanı..

7. SaLTaDoR

SaLTaDoR

Favori Kamış:
    kamışlı olta
    En İyi Avı:
    hatırlamıyorm walla :)
    pffftt

abi küspe iyide beklemesi bi dert yaw =)

8. KAYIN_CARP

KAYIN_CARP

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    AYNALI SAZAN 3,5 KG
    Küspe ile Büyük balık tutamassın nedeni Küspeye Ufak balıklar çok musallat olur ve Büyük Balık oraya sokulmaz.Mısır ile İyi bir yemleme yaptıktan sonra kesin olarak büyük Balık alırsın yanlız sabırla beklemen gerek Tek İğne ve Tek Mısır ile avlanırsa daha iyi bir av yaparsın

9. rasgele

rasgele

Arkadaşlar bu tek iğne muhabbetini anlayamadım.Yani 4 lü atsak ne sakıncası var ??
    Küspe konusunda size katılıyorum küçük sazan yavrularından büyüklere fırsat kalmıyo :)

10. carpangler

carpangler

Favori Kamış:
    olta
    3 lü ya da 4lü atarsan balık takıldığı kanca hariç diğerlerinden birini takacak bir yer muhtemlen bulacaktır. Yani oltanın idaresi için tek iğne her zaman güvenlidir. Mesela 10kglık bir balık oltayı zeminde gezdireceği için diğer kancalardan bir ya da fazlası köklere ya da taşlara takılacaktır.Sonrası malum;oltama çok büyük balık vurdu ama misinayı kopardı! Ben kandimden biliyorum!!!

11. arifkara

arifkara

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    12,5kg. PULLU SAZAN
    düşünsene 4 iğneye
    2tene 10kglik balık vurdu
    ne yapabilirsin bacaklarının titremesini durdurabilirmisin acaba:) :) :)

12. Ronder

Ronder

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    3 kg civarında
    :)

özün sözü tek kancaya devam

13. DOĞACI

DOĞACI

Favori Kamış:
    olta
    arkadaşlar mısırla yemleme yapacağım ve iğneye takacağım zaman mısırın kıvamı nasıl olmalı... tşk ederim

14. sanalbalıkcı

sanalbalıkcı

Favori Kamış:
    tırıvırı hariç hepsi
    En İyi Avı:
    Kurufasulye yemeğindeki fasulye kıvamı iyidir.

15. topalbey

topalbey Hamdi TOPAL

Favori Kamış:
    olta ...sadece olta
    Favori Makine:
    Banax - Alba
    En İyi Avı:
    yenisini tutunca tekrar yazacam bu eskidi :)))
    şapırt ömer ustam etme yaw. ağzım sulandı fasulye deyince...neyse işin şakası mısır ile yemlemede eğer imkanınız varsa mısırı tanelemeden bütün olarak haşlayıp soğumuş halde avlanacağınız yere atarsanız hem yemi alıp uzaklaşamayacağı için balıklar oradan ayrılmaz hemde siz zırt pırt yem atma derdinden kurtulursunuz denenmiştir bu yöntem tavsiye ederim..ayrıca bir bot yardımıyla şamandıra bağlayacağınız otomobil helezon yayınıda hamur basarak kullanabilirsiniz bu iki yöntemde verimli olacaktır...saygılar..

16. carpangler

carpangler

Favori Kamış:
    olta
    Mısırı tanelemeden derken tam olarak neyi kastettiniz acaba?Koçanı olduğu gibi mi atmak gerek demek istiyorsunuz? ( Mısır koçanı suda batmıyor da! ):confused:

17. CARPMANIA

CARPMANIA

Favori Kamış:
    OLTA
    Bu yöntem uzun zamandır benimde kafamı meşgul etmekte.ilk fırsatta denemek istiyorum.Koçanı suya batırmayı ağırlık bağlayarak sağlayabiliriz sanırım.bu da balıkları uzun süre bölgede tutacaktır (İNŞAALLAH).Rastgele...

18. CHALGICI

CHALGICI

Favori Kamış:
    GENELDE ZİLLİ DİP,MAKARALI
    En İyi Avı:
    14 KG YAYIN..TABİKİ K.IRMAK VE 1,5 KİLO TURNA,4,5 KG.SAZAN
    doğru ama....

sevgili carpangler;aslında mantık oarak tespitin ve taktiğin doğru tabi..ama benim taktiğim,o dediklerin olmasın diye,iğneleri idqam düğümü ile birlikte çok kısa kalacak şekilde örümcek yapmak.çünkü sazan olta ucunda doğru durmaz bilirsiniz.yani hiç bir sazanın kuzu kuzu geldiği pek görülmemiştir...
    o yüzden ben 8 li iğne grup kullanırım ve kısa tutarım bedene.ki balık işi tek kancaya bırakmayalım,diğerleride biyerlerinden yapışsın...ve mutlak işe yarar..kolay kolay da kaçamaz...sevgiler...

19. sazan_ustası

sazan_ustası Ulaş

Favori Kamış:
    sazan/yayın takımları
    En İyi Avı:
    sazan,yayın
    Levent senin sistem iyi ama hayvana cok zarar verir..gözüne karnına girer ,mucadele edemez balık..kanca ağzında kurtulabilirse ne ala,onada şans vermek gerek..

20. eozsoyeri

eozsoyeri Erdem Özsoyeri

Bence de amatör balıkçılık bu olmalı hayvana hiçbir şans tanımadıktan sonra bunun zevki çıkmaz o zaman dinamitçilerden ne farkımız kalır..Balığı yakalamak kadar kaçırmak ta insana keyif vermeli yeri geldiğinde.Avcılık hayvanı elde etmek değil onunla mücadele edip yenmektir..yoksa pazarda balık bol:)