levrek avı teknikleri (canlı yem, silikon, sahte yem vs. ile avcılığı)

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında ist balıkcısı tarafından paylaşıldı.

1. andronova

andronova Ahmet

Merhaba ustalar 9 cm slikon kuyrukluya kaç numara hırsız iğne uygun olur

2. Bedri

Bedri bedri

bende ustalara bi katkida bulunmak isterim benim duydugum limanda gezer samandirali sistem stoperli gece limanda sardalya yemi takarak tutuldugunu arkadasimda gordum yalniz yemi duz sekilde kesmeyin kopuk tarzi gibi olmasi iyimis saygilar

balikci bunu beğendi.
  3. Istrancalı

Istrancalı Faik

Paylaşım icin teşekkürler. Ben bisey sorucam ustam bunu üçlü kanca ile sirt yuzgeci gibi saglam bi yerden takıp balığı bıraksak uygun olur mu ? Birde bu sistemde samandira yada ağırlık mevcut mu ?

balikci bunu beğendi.
  4. Serhat1903

Serhat1903 Serhat Demirci

Selam arkadaslar siteye yeni uye oldum degerli paylasimlariniz icin herkese cok tesekkur ederim levrek gercektende cok enteresan yakalamasi zor ama oltaniza takildiginda gercekten keyifli ve heyecanli dakikalar yasamaniza vesile olan bir balik. Ben genelde canli karides ve yaprak kurdu ile avlanirim son iki yildir buyuk bir levrek yakalamak icin nerdeyse her hafta baliga gidiyorum hatta denizin patlak oldugu gunler bile nitekim 3 hafta once o bekledigim buyuk baligi yakaladim kenara getirdim bulundugum mera kayalikti arkadaslarima cok bagirdim kepce getirsinler diye ama malesef yetisemediler misinami kirdi olsun yinede cok uzulmedim cok keyifliydi umarim siz tum degerli hobidaslarim buyuk baliklar yakalarsiniz buyuk baligi yakalamanin zevki bambaska

balikci ve hasanduman34 bunu beğendi.
  5. hasanduman34

hasanduman34 Hasan Duman

Yaprak kurdu nasıl oluyor? nasıl bir hayvan?

6. balikci

balikci

Faydalı olduysa, ne mutlu. Üçlü kanca sırttan tam oturmayacağından tavsiye etmem. Başka bir sorun daha olur oda suyun altında balık gezinirken açık uçlu diğer iğneler nedeniyle takımın kayalara takılarak orada takılı kalması hem oltanın kopma ihtimalini artıracak hem de serbest gezinemeyen balık takımın avcılığını azaltacağından üçlü iğneyi kıyıdan bu takım için kullanmamak gerekir.

Istrancalı bunu beğendi.
  7. manilafortuna

manilafortuna Ferit ilker

Teşekkürler balikci arkadaş üşenmeden 13 senedir aynı konuya yazmış helalolsun.... bizede okumak düşer...

8. Spiner1923

Spiner1923 Eser

Bu mevsimde (Mayıs) Karadeniz kıyısı için atçek ile avlanma konusunda görüş ve önerileri alabilir miyim?

9. Hasant92

Hasant92 Hasan

Mersinde kıyıdan at çek yapacağım yozuri sahte balıklar nasıldır sabah erken saatleri ve akşam gün batımına doğru hangisini kullanmak lazım öneriniz nedir

10. İlker Özden

İlker Özden İlker Özden

En İyi Avı:
    14 Adet Lüfer
    Merhabalar ;

Hepinizin verdiği bilgiler için çok teşekkürler.

Ben Burhaniye / Pelitköy sahilinde ve civarında avlanmak istiyorum. Hedefim Kıyıdan olta ilke Levrek veyahut Çipura avı.

Biz yıllardır İstanbul da Çapari ile avlanırız. Pelitköy'de ise tekneden el oltası ile yemli 3 iğneli ile Mercan, Kupes (Kupa) vb... avlanırız. Çok nadir de olsa Çipura , Karagöz ve Levrek aldığımızda oldu. Ancak kıyıdan Kamış ile hiç avlanmadım.

Sizlerden bilgi ve öneri almak isterim. Yazmak uzun sürerse veyahut vaktiniz yoksa Bana 0544 263 99 80 numaralı telefondan ulaşabilir yada Telefon numaranızı verebilirsiniz.

Teşekkürler

İlker Özden