LüTFen DiKKaT

Konu, 'Genel Konular' kısmında Avciperdeci tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
    Arkadaşlar Mail ime gelen bir mesajı sizlerle de paylaşmak istedim. Aman DİKKAT

T.C.

ADALET BAKANLIĞI

BİLGİ İŞLEM DAİRESİ BAŞKANLIĞI
    HALKIMIZA UYARI

Son günlerde karşılaşılan, sosyal sağlık tehdidi oluşturan, halka açık yerlerde kötü niyetli şahısların; Hepatit ve türevleri, AIDS; gibi bulaşıcı hastalık dağıtma girişimleri ile ilgili istihbaratlar alınmış ve bunların tüm yazılı, görsel basın ve Internet aracılığıyla en hızlı şekilde halkımıza iletilmesi zorunluluğu doğmuştur.

Bu nedenle;

Enfeksiyonlu iğne uçlarının vücudumuzun herhangi bir yerinde kana karışabilecek enfekte istemine karşı;

-Sinema, tiyatro,konser salonu gibi; kalabalık izleyici kitlesine sahip kapalı alanlarda, bizlere ayrılan koltuklara oturmadan önce, ışıklar henüz yanıyorken, koltuklarımızın üzerini kontrol etmemiz,

-Halka açık Telekom Ankesörlü Telefon’larını kullanırken jetonumuzu geri almamız sırasında jeton iade gözüne elimizi dikkatlice ve kontrol ederek sokmamız,

-Restaurant ve benzeri yeme – içme mekanlarında kürdan kullanmamamız, en azından kapalı ambalajda kürdanları tercih etmemiz,

önerilmektedir.

Bu uyarı niteliğindeki dosya, tüm İlçe Emniyet Teşkilat’larına ve Internet
    yoluyla siz ve sizin gibi etkin Internet kullanıcısı halkımıza bir ön bilgi olarak gönderilmiştir

Bu dosyayı kişisel iletişim dahilindeki tüm tanıdıklarınıza ve akrabalarınıza iletmenizi, halkımızın sağlığı ve refahı için zorunlu bir durum olarak görmekteyim.

Turan Açikmese
    Adalet Bakanlığı
    Tetkik Hakimi

T.C. ADALET BAKANLIĞI
    06659 KIZILAY / ANKARA

TEL: 90 (312) 417 77 70​

2. CIneKoP

CIneKoP

Favori Kamış:
    MITCHELL Pro8000/ Lineaeffe 3,90/ + AlbaStar 3,5/ Daiwa GS9/ Misina Kurşun vs ;)
    En İyi Avı:
    Kofana(1990-1998) -Palamut(2006)-Martı(2003 o hala gözküyüzünde;))
    Serdar teşekkürler bilgi için :)

3. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Allah Allaaaaahh :( Bir bu eksikti :( Paylaşımın için teşekkürler :)

4. Eczacı

Eczacı

Favori Kamış:
    olta
    Sağol Serdar,dikkatli olmakta fayda var zaten en büyük terör nerden ne

zaman geleceği belli olmayan ferdi terör eylemleridir:( :( :(

5. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    Ryobi Proskyer Nose Power - Shakespeare Mach 1 XT
    En İyi Avı:
    Küçük beyaz; 7 cm. Kuzey batı Antartika Sığlıkları..
    Geçmişte de böyle şeyler çıkmıştı. Umarım aslı yoktur. Ama dikkatli davranmakta da yarar var.

6. R DENİZ

R DENİZ R DENİZ

Favori Kamış:
    lineaeffe,Alba Star
    Favori Makine:
    Shakespeare, BALZER CDI 850
    En İyi Avı:
    Sazan 6 kg, yayın 15 kg
    teşekkürler, inşallah aslı yoktur. büyükşehirlerde yaşayanlara allah kolaylık versin

7. TURKM€N

TURKM€N

Evet bende böyle birşey okumuştum. Etkisinde kalmışımki ne zaman bir lokantaya girsem kullandığım kurdanın ambalajlı olmasına ve ambalajının açılmış olmamasına titizlikle dikkat ediyorum. Adi insanlar işte... yemeseydiniz o ...'u da
    olmasaydınız hasta. Millete bulaştırmaya ne hakkınız var. Aman dikkat arkadaşlar. Paranoyaca gelebilir ama sonuçta zor birşey değil temkinli olmak.
    Herkese sağlıklı bir hayat diliyorum

8. serhatcenk

serhatcenk

"Adalet Bakanlığı'nın sağlıkla ne alakası var" diyen bir grup avukat konuyu araştırdı ve Adalet Bakanlığı'ndan konuya yalanlama geldi... Yani Adalet Bakanlığı'nın böyle bir duyurusu olmamış...

Ben bunları çocukluğumdan beri duyuyorum, bunlar buz dolu bir küvette uyanıp böbreğinin çalındığını gören adamın hikayesine benziyor... Amaç toplumu kaosa sürüklemektir...

Tabii ki yinede dikkatli olmakta yarar var...

9. amatörötesi

amatörötesi

Favori Kamış:
    2 kamış 2 makina detaylara girmeyelim
    En İyi Avı:
    Kocaman kocaman istavritler
    Bu haber Adalet Bakanlığı tarafından yalanlandı.

ADALET BAKANLIĞI BİLGİ İŞLEM DAİRESİ BAŞKANLIĞI ADINA YAPILDIĞI İDDİA EDİLEN AŞAĞIDAKİ UYARININ YALAN OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI.. BAKANLIK KONU İLE İLGİLİ BİR BASIN DUYURUSU YAPTI..

ADALET BAKANLIĞI BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ

Son günlerde internette ve mail ortamında "Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığından Halkımıza Uyarı" başlıklı ve AİDS ile ilgili bir yazı; Adalet Bakanlığı resmi web sayfası logosu, Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı'nın ve tetkik hâkimi Turan Açıkmeşe'nin adı da kullanılarak e-mail olarak gönderilmiş ve bazı forum sitelerinde de yayınlanmıştır.

Bakanlığımızda görev yapan kişilerin isim ve adres bilgilerine internet sayfamızdan ulaşmak mümkün olduğundan, isimlerin art niyetli kişiler tarafından başka amaçlar için kullanılması da mümkündür.

Söz konusu olan e-mailin Bakanlığımız ve tetkik hâkimi Turan Açıkmeşe ile hiçbir ilgisi yoktur.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

10. muratuysal

muratuysal

Favori Kamış:
    olta (zıpkını sevemedim)
    En İyi Avı:
    yayın 12 kg.
    budamı çıktı şimdi:mad: paylaşım için teşekkürler

11. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
    Arkadaşlar Ben ADALET bakanlığında ki Hakim in yayınlamış olduğuna bakmadım bunu sizlerle paylaşırken. Önemli olan tedbir almak. Bu düşünce ile yayınladım. Yoksa Adalet Bakanlığında ki hakimin yayınlaması yada bir başkasının bunları yazması önemli değildir.

12. serhatcenk

serhatcenk

Serdar haklısın tabii ki paylaşım amaçlı yayınladın... Sonuçta bunu sen yayınlamasan mutlaka insanlara mail yoluyla ya da kulaktan kulağa yayılacaktı... Doğru birşey yaptın...
    Ama bizim yaptığımızda paylaşımdı... Yani şimdi biz burada bunları söylemesek sende olayı gerçek diye bilecektin...
    Bakarsın başka bir günde tam tersi olur... Yani amacımız paylaşım ve bilgilendirme...
    Emeğin için sağol...:)

13. amatörötesi

amatörötesi

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Dikkatli olmamızı, haberimizin olmasını istediğin için buraya aktardığına şüphesiz inanıyoruz Serdar. ;)

Teşekkürler.

Fakat fısıltı gazetesinin bu ülkede en çok trajı olan gazete olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Kulaktan kulağa yayılan yanlış bilgilerle insanlar 1 saat sonra deprem olacağına bile inandırılmıştı bu ülkede.

Bu ve benzeri gönderilerde maksat başkadır. (Mail adresi toplama vs. diye kısaca özetleyelim)

Ayrıca bu tür haberler, gönderiler toplumda birbirine güvensizlik ortamı yaratmanın ve yaygınlaştırmanın bir yoludur. Asıl amaç; insanların en yakınlarındakine bile birer şüpheli gözüyle bakmasını sağlamaktır. Bu da birlik beraberlik gerektiren toplumsal tepkilerin çürütülmesine yönelik aşağılık bir yöntemdir.

Toplum olarak çok büyük bir psikolojik baskı altındayız arkadaşlar. Belki de bu yüzden çevremizdeki arkadaşlarımızla paylaşmadığımız birçok şeyi mail, forum vb. sanal ortamlarda paylaşıyor ve özlediğimiz dostluk duygularına ulaşabiliyoruz.

Televizyonlarımız hergün bilinçli programlarla bizleri çürütüyor. Onlar sadece planın bir parçası. Bu ve benzeri yalan bildiriler de bu büyük planın, küçük parçalarından biri.

Bizleri ancak birlik ve toplumsal çıkarları kişisel çıkarların üstünde tutmak felsefesi kurtaracaktır.

Tüketim kültürü, kredi kartı ile kazanılmamış paraların harcanması, markalı mal sahibi olma hevesi, dinsel konulardan bahsedilmesinin ayıp sayılması, sadece fakirlerin dindar olabileceği fikri (ki fakirliğin utanılacak birşey olduğu çoktan aşılandı) bile genç neslimize aşılanmış durumda.

Hepimiz "param olunca" diye başlayan cümleler kurar olduk. Yetinmez duruma geldik, daha fazlasını ister olduk. Toplum olarak sürükleniyoruz. Hipnotize edilmişiz ve farkında değiliz.

Nereden nereye, bir yalan haberle bu kadar şeyin ne alakası var değil mi?
    Haksız da olmadığı zannediyorum.

14. hakan28

hakan28 hakan

Favori Kamış:
    kamışlar, el oltaları
    En İyi Avı:
    Levrek, çipura
    dikkat

Her türlü oyunların üzerimize oynandığını unutmamak gerekir. Birey olarak elimizden geleni yapıp çevremizdekileri bir şekilde uyarmalıyız. Her koyun kendi bacağından asılır doğru ama biz koyun sürüsü değiliz ki. anlayana....

15. amatörötesi

amatörötesi

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Haklısın, koyun sürüsü değiliz, ama bu ülke bir koyun çobanı tarafından yıllarca yönetildi binaenaleyh. Haliyle azıcık koyunluk var genlerimizde hala.:rolleyes:

16. feyyaz

feyyaz

Favori Kamış:
    turna fresh 3,90 okuma
    En İyi Avı:
    Lufer
    Teşekkürler Serdar.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 26 Nisan 2007
  17. özkan

özkan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    kırlangıç 1,5 kg
    Sayın Balık avı dostaları

Bu Konuyu yaklasık 1.5 ay once bana gelen bır maıl uzerınden bılgılendırme amaclı bu konuyu yazdım sayın modarator konun luzumsuz oldugu beyan edıp konuyu kaldırmıstır. Sayın modarotorun bır konuyu buradakı tutumunu anlamak mumkun degıldır sayın Modaroterden bu cıfte standarttan dolayı uyelıgımın ıptalı ıstemek durumundayım

saygılarımla
    ali özkan

18. Teşekkürler Serdar.

19. lady2407

lady2407

Teşekkürler Serdar abi bende 4 sene önce falan bu olayın aynısının birinin başına geldiğinin duydum iğnenin ucunda kan oluyormuş özellikle oturduğumuz yerlerde.Allah korusun artık bizi ne diyelim.

20. derya__kuzusu

derya__kuzusu Manyak Müjdat :)

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 4,5 kg.-4,kg.Lambuka
    :confused: :confused: :confused: :confused: :confused:

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.