Maltepe sahilinde Çinekop ???

Konu, 'Tanışalım' kısmında cezmi tarafından paylaşıldı.

1. zarganacı34

zarganacı34 önder

Favori Kamış:
    lineaeffe s-curve kamış+Okuma synex 660 makina, Lineaeffe fire spin trabucco makina
    En İyi Avı:
    Levrek
    o resmin benzerini bende görmüştüm galata köprüsünde yanlış hatırlamıyorsam. 1940'lı yıllarda tam yılını net bilmiyorum ama, yanılmıyorsam bu fotoğraf o yıllara ait. Felaket torik akını varmış. Millet resimdeki gibi kepçelerle yakalamış balığı. Ben açıklayayım dedim. :)

2. zarganax

zarganax

Favori Kamış:
    D.a.m. Kamış Banax Motor
    En İyi Avı:
    2 Kg Kırlangıç
    Doğrudur.

Benzeri değil hatta aynı resim. Uzun süre Galata köprüsünde merdivenlerin başında asılıydı. Hikayeyi de aynı şekilde hatırlıyorum. Boğazdan kepçelerle almışlar yüzlercesini. O yıllarda yaşamak varmış be :(

3. zarganacı34

zarganacı34 önder

Favori Kamış:
    lineaeffe s-curve kamış+Okuma synex 660 makina, Lineaeffe fire spin trabucco makina
    En İyi Avı:
    Levrek
    Teşekkür ederim. Hafızam yanıltmadı beni demek ki. Bende çok isterdim şimdi 70-80 yaşlarında olmayı. Ama allah bizi bu zamanda yarattığına göre vardır bir hikmeti deiye avutuyorum kendimi.

4. zafer BAYRAM

zafer BAYRAM

Favori Kamış:
    Kamış/zıpkın
    En İyi Avı:
    Lambuka 2 kg /Levrek 1kg /ve bolca uskumru,lipari.
    Evet arkadaşlar bu resim 40 yıllarda boğazda çekilmiş balık kırgını adı altında boğazın sularına tuna nehrinden gelen buzlar balığın kulağına kar suyu kaçmasına sebeb olmuş bırakın kepçeleri tenekelerle balığı toplamışlar .
    O dönemi yaşayan bir abimiz var ondan dinledim.