Mayıs ayı en iyi avı (tatlı su)

Konu, 'İç sularımızdan (Tatlısu) Güncel Av Raporları' kısmında simendifer tarafından paylaşıldı.

?

Mayıs ayının en iyi avı sizce kime ait ?

Anketin kapanma tarihi 21 Haziran 2007.
  1. S BURAK (Serdar - Kayseri Dream Team)

oy sayısı 28
    28,0%
  2. west 1979 (Mustafa)

oy sayısı 10
    10,0%
  3. Burman (Burak)

oy sayısı 11
    11,0%
  4. Tiptirivsi (Taner)

oy sayısı 7
    7,0%
  5. mka.mka (Mesut)

oy sayısı 6
    6,0%
  6. G.E.C.E.C.İ (Emre)

oy sayısı 38
    38,0%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. simendifer

simendifer Sennur

1 Mayıs 2007 tarihinden itibaren YAPTIĞINIZ EN İYİ AVDA sizide net olarak görebileceğimiz şekilde bir FOTOĞRAFINIZI ÇEKİN, HİKAYENİZİ ANLATIN ve bu konuya ekleyin (yanlızca fotoyu koyun ve fotoyu koyanın yorumu hariçinde yorum yazmayın). Bunları Mayıs ayı bittiğinde bir anket yaparak oylayacağız (orada yorum serbesttir) ve anket sonuçlarına göre birinciyi seçeceğiz.

KURALLAR

1. KESİNLİKLE ÇEKECEĞİNİZ RESİMDE KENDİNİZDE GÖRÜNMELİSİNİZ.
    2. AVINIZLA BİRLİKTE ÇEKİLDİĞİNİZ FOTOĞRAF, MUTLAKA AVLAKTA ÇEKİLMİŞ OLMALI
    3. AVINIZIN HİKAYESİNİ ANLATINIZ.
    4. RESMİ KOYAN ARKADAŞIMIZ HARİCİNDE YAPILACAK YORUMLAR SİLİNECEKTİR.
    5. YARIŞMA 31-05-2007' De BİTECEKTİR.
    6. KİLO LİMİTİ GEÇERLİ OLAN AVLARDA KİLO, BOY LİMİTİ GEÇERLİ AVLARDA BOY ÖLÇÜSÜ MUTLAKA BELİRTİLMELİDİR

ÖDÜL

"ANA SAYFAMIZIN BAŞ KÖŞESİNDE OLACAKSINIZ"

NOT :Yarışmaya katılan avlar yöneticiler tarafından seçilmemekte, herkes kendi avını eklemektedir. Sadece eklemede sorun yaşandığında yöneticilerden yardım istendiği için bazı avlar yöneticiler tarafından eklenmektedir. Dikkate alınmasını rica ederiz.

ÖNEMLİ : Yukarıdaki kriterlerden herhangi birinin eksik olduğu fotoğraflar silinecektir. Bu nedenle fotoğraflarınızda mutlaka avınızla birlikte sizin de görünüyor olmanız ve avın hikayesini anlatmanız gerekmektedir.

2. S_BURAK

S_BURAK

Favori Kamış:
    Mepps connect 3 no mavi benek
    En İyi Avı:
    ALABALIK 3,5 KİLO , TURNA 5 KİLO
    Biz varız...

12 mayız 2007 Cumartesi günü Kayseri Dream Teamdan üç kişi öğlen vakti duramadık ve balık avına çıktık. Pınarbaşı mevkiiinde bi kaç derede avlandık. Kullandığımız malzeme 3 numara mavi benekli mepss. 3 kişi bi dereye geldiğimizde ayrıldık sedat abi ve gürhan'ı bi yerde buraktım bende arabayı alıp aynı derenin yukarı kısımlarıa gittim. Su bulanıkdı. yaklaşık 1 km at çek yaparak hiç bişe alamadan gezdim. sonrasında bi derinlikden oltamda bi zııınnkk diye bi aksiyon oldu. Kolun arkası açıkdı bi anda kol elimden boşladı. boşluğunu aldım. Baktım boş geliyor. Anlaşılan tam alamamışdı. Bu sefer akıntının tersine geçtim ve oltamı biraz boşlayarak mepss i su akıntısında kendi kendine dönmesi sağladım 5 dakika orada öyle gezdirdim. Bir anda bi daha zınnkk die bişey kaldırdım balığı attım sudan. Şaşıdrım gerçekdende güzel balıkdı sonradan ölçtüm ve 59 cm gelen bu alabalık yaklaşık 3 kg civarında idi. buluşma yerine ilk ben gittim orada oyalabırken bektım sedat abiyle gürhan geldi. turnaları çıkardılar gerçekten güzel turnalardı. bana sordular balık varmı diye . Tabiki yok dedim. Bunların surat bi asıldı :) . sonra çantamdan çıkarıp çayıra attığımda her ikiside bir balığa bir birbirlerine bi bana baka kaldılar sonra bi bayram havası orada moraller full.Havanın kararmasına aldırmadan bide çay demledik orada dönüş yolun da şarkılar falan. :) Gürhan yolda her 15 dakikada bir sesleniyordu Serdar - efendim gürhan O ney öyle yaaa arkasından hep beraber hahahahah :D . derken kayseriye geldik. Bide ahmet abinin ( ahmet38)yanına uğradık dükkanının önündeki çayırdada bi teşhir ettik balıkları . daha sonra dağıldık. Gürhan pazarda gidecem mutlaka diyordu nitekim bulşup gitmişler. Pazar günüde . İşte resimler. ( BALIK YARIŞMASINDA BALIKLAR KENDİ LİMİTLERİ DAHİLİNDE FEĞERLENDİRİLMESİ GEREKMEZMİ Bİ ALABALIK NE KADAR BÜYÜR ,BİR SAZAN NEKADAR, Bİ YAYIN NE KADAR BUNA DİKKAT EDİLMESİNİ RİCA EDERİZ)

3. West_1979

West_1979 Mustafa KARATAŞ

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    ANKARA TEAM
    Selamlar Bizde Burdayiz

5 VE 6 MAYIS TARİHLERİNİ KAPSAYAN 2 GÜNLÜK BİR ORGANİZASYON DÜZENLEYEREK ANKARA TEAM DEN ARKADAŞLARIMIZ OLAN ÇİKO( BÜLENT)OLTACI ÖNDER ( ÖNDER) ZİHNİSİNİR (ERHAN) ÖZKAN (ÖZKAN) WEST_1979 (MUSTAFA) EKİPLE YOLA ÇIKARAK AVLAĞIMIZA ULAŞTIK YEM OLARAK CANLI GÜMÜŞ BALIĞI TERCİHEN SASİ RAPALA VE MEPS DENEMELERİ YAPARAK AVIMIZI SÜRDÜRDÜK AMA HER NE KADAR YAPAY ÇEŞİTLERLE AT ÇEK YAPSAKTA CANLIYA ( GÜMÜŞE ) RABET ÇOKTU ÇOĞU BALIĞIMIZI GÜMÜŞ BALIĞI CANLI YEM KULLANARAK ELDE ETTİK. GÜZEL BİR AV GEÇİRİKEN OLTALARIMIZA DENK GELEN LİMİT ALTI BALIKLARIMIZDA SUYA İADE EDİLEREK GÜZEL VE BEREKETLİ BİR AV GEÇİRMENİN MUTLULUĞUYLA EVLERİMİZE DÖNDÜK.

YARIŞMAYA KATILMAK İÇİN ADET VE BOY BAZ ALARAK KATILMAK İSTEDİM 10 ADET TURNA İÇLERİNDEN BİRİ 61 CM

ÖZKAN ARKADAŞIMIZ VE TROFE

OLTACI ÖNDER İN KISMETİ

OLTACI ÖNDER VE TROFE

İŞTE BEREKETLİ AVIN RESMİ VE SEVİNÇ

VE DEVAMI

ÖLÇÜM İŞLEMLERİ

BUDA TROFENİN SON RESMİ

4. burman

burman BURAK YILDIRIM

Favori Kamış:
    Cormoran Bullfighter 10-30gr &Yozuri crystal minow C5.Quantum 3-8gr extralite
    En İyi Avı:
    En iyi avım ,en iyi avımdan daha büyük olacak.
    Yozuri Ile Gelen

tarih: 6 mayıs 2007 pazar
    Yer: Sazlıbosna barajı
    Avlanan: iki adet turna büyük olan 47 cm
    Yem: Yozuri crystal minnow

Yol bulmada sorun yaşadığım için ancak 6.30 da basladım ava.İlk olarak canlı yem tutmaya çalıştım ama başaramadım.Bu yüzden at çeke başladım.Silikon ve kaşık denedim ama nafile.Çevremde 15 20 tane avcı gurup ve tekneyle açılanlar vardı ama balık yoktu kimsede.Daha sonra cizmelerimi giyip biraz suyun içine ilerledimki uzakları yoklamak için.Yemimi de Yozuri Cristal Minowla değiştirdim.

Tam hevesim kırılmak üzereyken oltam taş gibi ağırlastı ve suyun üzerine kuyruk vuran balığı gördüm.Hiç beklemediğim ve ilk defa tutugum için olayı anlamadım acaba bır sazna sırtındanmı taktım oltayı dıye düşündüm.Kalbim kulağımda ağır agır aldım kıyıya .arkadaşım hemen kepçeyle yardım etti sudan kestik turnayı.

Onun Yozuri ile yakalmak benim için çok önemliydi çünkü ben bu sahtelerin hayranıyım:)

Ve Yozuriye gelen ikinci Turnam sevinç dorukta.ve bu vakitten sonra Cevredeki balıkçılar yozurimi incelemeye aldılar.

Keskin dişlerle tanışan arkadaşımın eli :)

Ben genelde avlarımı geri suya salarım ama yusuf arkadaşımı kıramayıp büyük olanını almasına izin veriyorum

Buda büyük olan turnanın midesinden çıkan balık.Nekadar açgözlü bir avcı olduğu burdan belii,Tok karna hala avlanıyormuş.. Beni tutulan ilk turna katagorisinde ve rapala ile yakalama katagorsınde yarıştırın Aşşagıdaki Taner arkadaşın balık yüzünden buna karar verdim:)

Son düzenleme: 23 Mayıs 2007
  5. tiptirivsi

tiptirivsi

şansımızı deniyelim bakalım...

20 Mayıs 2007 ankara

aslında balığa çıkarken aklımda bu limitlerde balık tutabileceğim aklıma gelmemişti. hatta acaba tutabilirmiyim bu hafta demiştim... bu avlağa ilk defa gidiyordum çünkü...
    neyse gece 3.30 da yola çıktık. avlağa yaklaşırken 5 sularında yolumuzda tavşanlar cirit atıyordu:D üç ayrı noktada üç tavşan çıktı önümüze onlar önde biz arkada... çok keyifliydi. avlağa vardığımızda saat 5.30 sularıydı. 15 - 20 dk lık bir yürüyüşten sonra göl kenarına indik ve hemen hazırlıkları tamamlayarak at çek yapmaya başladık...
    ilk atışımda yaklaşık 5 metretden turnanın beyaz üstü siyah çizgili sasime atladığını gördüm ama çekemedim kıyıya...
    ardından at çekler mekan değiştirerek devam etti. ilerleyen dakikalarda almaya başladık nihayet. saat 8.30 a kadar aç çek yapmaya devam ettik. bu arada aceleden çelik bedenleri ve klepsleri almayı unutmuşuz hatta ne kepçe vardı yanımızda ne de pense... sınırlı sayıda da yemimiz vardı.
    çok yem kaptırdım yeri bilmediğim için oldu tabi. bu esnada 100 m lik misinam 30 m ye kadar düştü:D atışlarım çok kısa oluyordu malesef ama ne hikmetse balıkların çoğunu kısa mesafeden çektim. kepçem olmadığı için hep aynı yerden attım; çünkü kıyı oldukça dikti. olası bir büyük balıkta şansım yoktu kıyıya almak için. çalıştığım yer suya sıfırdı bu sayede çekmem biraz daha kolay oldu; ancak balıkların kıyıyla teması esnasında misina koptu ve yem ağızlarında kaldı hızlı refkleslerle suya kaçmadan ellerimle ve tabi ayaklarımın yardımıylayardımıylala yakalayıp livara koyabildim. gerçi livara da zor sığdılar ya... saat 8.30 gibi bir balık daha takıldı oltama. oldukça büyüktü kıyıya kadar çektim o esnada attığım yer biraz dikti. daha nasıl alabilirim diye düşünürken tam kıyıda balık sıçradı ve misinayı koparıp ağzında yemle kaybolduğu bir oldu. misinada ne kleps var ne çelik beden:D o bakımdan çekemedim napalım sağlık osun... o esnadan sonra yavaş yavaş gümüşler oynamaya başladı tabi sudaki hareketlerden turnaların da peşlerinde olduğu anlaşıldı bir kaç deneme daha yaptık ama tutamayacağımız anlayınca avı bitirdik. av esnasında bir de yavru turna takıldı oltalarımıza 25 30 cm gibi hemen suya saldık tabi... çaylarımızı içtikten ve kahvaltımızı yaptıktan sonra 15 dk da indiğimiz yeri 30 dk da zor çıkabildik:) bu hafta tekrar gitmeyi düşünüyorum gerçi biraz ara vereceğim demiştim ama sanırım dayanamıyacağım...
    not: resimdeki balık 69 cm ağırlığını bilemiyorum.
    -bitti-

Son düzenleme: 23 Mayıs 2007
  6. mka.mka

mka.mka Mesut

Favori Kamış:
    Shakespear Ugly Stick
    Favori Makine:
    Shimano Exage 4000 FB
    En İyi Avı:
    107 cm 9 kg Turna

Cumartesi akşam üzeri köprüköyde olmak üzere hareket etmeye çalışsakta canlı olmadan olmaz sevdamız yüzünden anca 21.00 civarı köprüküye ulaştık. Vakit kaybetmeden çadır kuruldu bir kısım mangalı yakarken diğerleri malzemeleri yerleştirip botları sabaha hazır halae getirdi. Sabah ezanıyla birlikte motorlar takıldı botlar suya indi. Enginle ben bir botu paylaştık ve açıldık 5- dk sonra Enginin geliyor hazırlan demesiyle avın verimli geçeceği anlaşılmış oldu. 50-55 cm lik balığı aldık. sonraki birkaç atışta benimde boş durmayacağım anlaşılmış oldu. çektim limit üstü . bu şekilde 4-5 balık aldıktan sonra rolantide giderken Engin dedim motoru durdur ota takıldı. motoru durdurdu hafif bi asılmamla debriyajın boşalması bir oldu. Anlaşılan iyi bi tane gelecekti o heyecanı sanırım hepiniz bilirsiniz. debriyajı biraz daha sıkıladım artık kamışın ve misinanın limitlerini zorlasamda kaçırmaya hiç niyetim yoktu. Yaklaşık bir 5-10 dk uğraştıktan sonra botun kenarına kadar çektim. enginnin balığı kepceye almasıyla balığın oltadan kurtulması bir oldu. Neyseki tam zamnında bitirmiştik bu işi Kıyıda arkadaşım ilk olarak boyunu ölçmüş 82 Cm lik yaklaşık 4,5 kiloluk bir balık. On an cep telefonuyla çektiği fotağrafı alltaki ama arkadaşın telefonnu yeni olduğu ve resim ayarlarını yapamadığı için çok kötü bi resim oldu. Üstteki resimide gelince evde çektim. O gün çok keyifli ve verimli bir gün olsa da foto olayında acemilik yaptık resimler hiç seçilmiyo maalesef :( anca bunları koyabildim.

Son düzenleme: 31 Mayıs 2007
  7. G.E.C.E.C.İ

G.E.C.E.C.İ

Favori Kamış:
    olta,kamış,bot ve kaşık
    En İyi Avı:
    turna 5kg.''kesikköprü''
    bende varıımm...

HTML:

öncelikle herkeze slm... saat 03.00 civarında kesikköprüye gitmek üzere çıktıkyola... sabahın ilk ışıklarıyla avlagımıza vardık. herşey hazırdı artık,''bot,motor,akü,oltalar ve biz''... henüz suya girmeden ustamız ''babam'' günün ilk turnasını aldı.botu suya soktuk ve daha açılmadan abim mehmet reis 60 cm. civarın da bottan siftahı yaptı... günün bereketli ve iyi bir av olacagı anlaşılmıştı.öglen vaktinde akümüz zayıfladı,degişrimek ve yemek için mola yapmaya 6-7 turnayla birlikte karaya ciktık... biraz yeni yerler bulmaya avlagımızdan epeybi uzaklaştık.mehmet reis ve bülent beyin istegi üzerine yaklaşık 1 saat süren bir bot gezintisinden sonra iyi bir vuruş geldi oltama.bulundugumuz yer yosundu ve biraz açıga cıktık. yalnız sasideki üçlü ignem küçük oldugu için tam oturmamış ve acı hüsrannn.. ignemi sanki içime dogmuş gibi büyük taktım.aradan 15-20 dk. sonra kıyıya yakın bi yerden salladım oltamı,makarayı normalhızda sardım artık sasiyle aramda 1 metre yoktu ki üzerine dogru resimlerdeki bu yakışıklı atladı, meşur kepçeci eniştemle göz göze geldim ve bana ''gördünmü'' dediii... hemen arkasına makinanın debrajı ögle bir boşaldıki ip sonuna azkaldı. 10dk yordum,2 sefer yanımıza geldi ama kepçe mesafesine girmedi.. artık bende balıkta yoruldu ama galip ben geldim. hoppp mehmet reisin kepçesinde.. muhteşem bi duyguydu bu sasiyi rahat 5dk çıkaramadık...bişeyi daha ögrenmiş oldum sasiyi sudan erken çıkarmamak lazım.. ben artık dümene geçtim kendimi emekliye ayırdım, gün boyu ekip iyi iş çıkardı bülent bey 4, babam 3, mehmet reis 6 ve ben 3 turna yakaldık en az 5 tane limit altı bıraktık... balıkların içerisin de 1 tane limit altı var 39 cm biraz zedelendi sasiyi çıkartırken bide limit üzeridir diye 1cm yanılmışım. büyük 84cm, diyerleri ortalama 60 cm civarında. allah inşallah hepimize buşekilde güzel avlar nasipeder...herkeze rastgeleee....

[​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 6 Haziran 2007
  8. mehteran

mehteran Gürkan

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sazan
    Doğrusu güzel avlar. Bakalım kim birinci olacak sonuçları dört gözle bekliyoruz. Saygılar.

9. flazer

flazer mehmet ali filizer

Favori Kamış:
    YILMAZ 90 LIK ZIPKIN SHEAKPER MAKARALI OLTA VEDE ALBA NIN KAMIŞLARI
    En İyi Avı:
    TATLI SUDA 43 KG AYNALI SAZAN(rüyamda)5,5kg aynalı sazan,6KG DÜZ SAZAN, DENİZDE 2KG MIGRI
    benim oyum emreye selamkar

10. radyasyon

radyasyon

Favori Kamış:
    Bilinmiyor.
    En İyi Avı:
    10cm Kaya Balığı =)
    Tbrikler Gerçekten hepsi birbirinden guzel

11. prof_turna

prof_turna

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna 4,5 kg.
    herkesin eline sağlık balıklar çok güzel. limit altı balıkları olmasaydı oyum emre'ye olurdu ama bu yüzden oyum mesut'a.

12. G.E.C.E.C.İ

G.E.C.E.C.İ

Favori Kamış:
    olta,kamış,bot ve kaşık
    En İyi Avı:
    turna 5kg.''kesikköprü''
    yakup abi yanlış anlamada, orada limit altı balık yok abi.. bitane var onunda mazisini anlattım, saygılar...

13. wagabonds

wagabonds

Favori Kamış:
    olta
    Mesut abi tebrikler kıskandım vallahi

14. prof_turna

prof_turna

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna 4,5 kg.

emreciğim asıl sen yanlış anlama da göz var nizam var sen büyük balığın 84 cm olduğunu söylüyorsun ve büyük balıkla orantıladığında son 3 balık limit altı. senin söylediğin 1 balık için diğer 2 balık ??

15. prof_turna

prof_turna

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna 4,5 kg.
    arkadaşlar buradan herkesin önünde emre'den özür diliyorum. galiba bir göz yanılması oldu :eek: büyük balığın yanında durduğu için sondaki balıklar gözüme bayağı küçük göründü ama emre kardeşim balıkların metre ile ölçülmüş resmini koyunca herşey anlaşıldı. tekrar tebrik ediyor ve emre'den özür diliyorum. herkese bol şans.

16. G.E.C.E.C.İ

G.E.C.E.C.İ

Favori Kamış:
    olta,kamış,bot ve kaşık
    En İyi Avı:
    turna 5kg.''kesikköprü''
    bende senden özürdilerim yakup abi, resimlerde sadece göz yanılması oluyo... ikimizde ankaradanız, inşallah daha büyüklerini beraber yakalarız ''abi kardeş''...

17. Çavuş

Çavuş Adnan Saraçoğlu

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Zargana-58cm
    Hepsi cok guzel.
    Arkadaslar foruma üye olan herkez oy kullanabiliyormu ? Kullanabiliyorsak oyum Emre'yedir.

18. simendifer

simendifer Sennur

Anketi açtım arkadaşlar....

19. korni

korni koral

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    55 kg trakya kıvırcığı
    benim avımda burmana ilk turna avı olduğu için torpil yaptım :D
    tebrikler herheze balıkların hepsi birbirinden güzel:D

20. Gakgos

Gakgos

Favori Kamış:
    Leader 3m, beta 60,dam 40mm
    En İyi Avı:
    pullu sazan-8 kg
    Oyum serdar ağabeyin. O ne öyle ağabey yaaaaaaw:eek: O nasıl bi ala. Vallahi tebrikler. Onu yakalamak ayrı dert, çıkarmak ayrı dert... Bravo.

(takımın marka ve fiyatları hakkında özelden bilgi verirsen sevinirim ağabey; kamış, makine, misine)

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.