Merhaba Ankaradan Selamlar (izmir Liyim Ama Ankaradayim)

Konu, 'Tanışalım' kısmında BATU tarafından paylaşıldı.

1. orcunhoca

orcunhoca

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    şansa bir ahtapot 1 kg. babakalede 400 gr. karagöz,80-90 cm pala.
    hoşgeldiniz, keyifli paylaşımlar.

2. a.özcan16

a.özcan16

Favori Kamış:
    makaralı olta
    En İyi Avı:
    antenli mercan 2.150 gr
    hoşgeldin batu keyifli paylaşımlar

3. BATU

BATU batu

Favori Kamış:
    fly olta
    En İyi Avı:
    turna

HOŞBULDUMMMMMM!!! İMZA AYARLARIMIDI YAPTIM UYARILARINIZA DİKKATE ALARAK TENKUUUUUUU

4. muyar

muyar

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna 23 kg, sazan 12 kg
    hoşgeldiniz aramıza

5. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Batu hercai, ele avuca sigmaz nesenle sitemizin guzel bir rengi olacagindan kuskum yok.Bizim uymayi destur ettigimiz bir iki kuraldan bahsetmek istiyorum sana.Birincisi buyuk harfle yazmiyoruz. Bunu bagirma olarak algiladigimiz icin.Ikincisi Turkce'yi mumkun oldugunca guzel kullanmaya dikkat ediyoruz.Cunku yazdigimiz her seyin bir belge oldugunu biliyor ve tum dostlarimizin bundan layikiyla faydalanmasini arzu ediyoruz.Gelisin ve canli kisligin bize mutluluk verdi.
    Bu kuralara uyacagindan da eminim. Sena tekrardan hosgeldin diyor, keyifli paylasimlarini tum site uyeleri gibi hasretle bekliyorum.

6. carphunters

carphunters sebahtin

Favori Kamış:
    shimano, fox, kryston, jrc, korda, esp, garmin, nutrabaits, pelzer, chub
  7. balıkcı memo

balıkcı memo

Favori Kamış:
    olta zıpkın
    En İyi Avı:
    4.200 gr levrek
    Aramıza hoş geldin keyifli paylaşımlar

8. mka.mka

mka.mka Mesut

Favori Kamış:
    Shakespear Ugly Stick
    Favori Makine:
    Shimano Exage 4000 FB
    En İyi Avı:
    107 cm 9 kg Turna
    Öncelikle aramıza hoşgeldin. Sonralıkla herşey o ilk turnanı çekene kadar sonra olta bot motor neyi varsa hepsini malzameye yatırırsın demedi deme ;):)

9. omur78

omur78

Favori Kamış:
    KAMIŞ
    En İyi Avı:
    TURNA 3,80 Kg. 1997 Gölbaşı
    Aramıza hoşgeldiniz:)

10. BATU

BATU batu

Favori Kamış:
    fly olta
    En İyi Avı:
    turna
    Merhabe tekrar!!

Keşke önce tüm denilenleri daha dikkatli okusaymışım!! Büyük harfle yazdım da bugun bir mesaj ! kusura bakmayın uyardılar sağolsunlar! Hüseyin Alp Arslan bey de hatta uyarmış büyük harfle ilgili olarak ama anca okudum şimdi !! Çok teşekkürler!

Sevgili Mka. Mka. çok haklısın turnaları aldım cumartesi günü kurtboğazından, çok da başarılı oldu avım açıkçası, inanılmaz güzeldi, köylüler gelme bir daha dedi güldüler kuruttun dediler turna yı! bende zaten yemem turna, onlara hediye ettim yarısını , yarısınıda arkadaşlarıma verdim.

Şimdi gözüm diğer malzemelerde dediğin gibi, bot, tulum, başka oltalar ve pahalı sahte balık yemlerde gözüm! teşekkürler hepinize sayenizde oldu bu iş!

11. ufukkula

ufukkula ufuk

En İyi Avı:
    Henüz yakalamamış olduğum
    Hoşgeldiniz...sadece tatlı su değil izmirdeki tecrübelerinizi de paylaşmanızı isteriz...

12. BATU

BATU batu

Favori Kamış:
    fly olta
    En İyi Avı:
    turna
    İzmirde avlanma bölgem çeşme boyalık koyudur. boyalık sitesi ve altınyunus plajı kalem burnu mevkii

kefal ve lidaki-çupra kalem burnunun başladığı plajın bittiği noktadır. (kıyıdan avlanıyorum)

ahtapot avlanma bölgem: boyalık koyunda koyulugun başladıgı bölge, yani altınyunus plajının bittiği kalem burnu noktasından başlayarak, boyalık koyunu tarıyorum. ahtapot yuvaları dipte, 7-8 metre derinlikte. zıpkınla avlanıyorum, paletsiz tüpsüz dalıyorum.

Ahtapotu görmek imkansızdır ancak bunun bir methodu var!!

Paylaş dediniz paylaşayım arkadaşlar! yumruktan az büyük bir kovuk bulur ahtapotumuz, süper kamufulaj göremezsin ama malesef ahtapot yuvasının hemen etrafını süsler, renkli midye kabukları, renkli ufak taşlar falan daire şeklinde etrafına bırakır. Garip değil mi???? Siz ahtapotu değilde yuvayı ararsanız o kesin ordadır! Sayıca da çok aslında ama göremediğinizden az sanırsınız. yuva dışında vurmak en kolayı ama genelde yuvada oluyor ben avlanırken. Çünki vurdugunuzda korkunç bir şekilde kovuguna tutunacaktır. Biraz zorlayacaktır avcı yı almak o kadarda kolay değil.
    Ancak ahtapot bu mevsimde haziran mesela işte küçük olur, asıl avı eylül de denemenizi tavsiye ederim! rekor sorana söliyim boyum kadar dı, 1,74 metre. Bunun için ancak 3 zıpkın harcadık ve bir tüpsüz techizatlı dalgıç yardım etmese alamazdık. Zıpkın demirlerini tel büker gibi bükmüştü.

Yılan balıgı ise kalem burnunda kayalık kıyıda, vahşi deniz altı doğası olan bölgede, çok seyrek rastladım insanların bulunabileceği bölgeye. oda zıpkınla avlanıyorum.

Son düzenleme: 20 Haziran 2007