Merhaba, İstanbul/Beşiktaş'tan Erkan(23), 0 dan başlıyorum :)

Konu, 'Tanışalım' kısmında TEKNOTURK tarafından paylaşıldı.

1. TEKNOTURK

TEKNOTURK Erkan

Favori Kamış:
    Dam Salt-X SW Spin 270cm 10-40g
    Favori Makine:
    Okuma Epixor 40
    En İyi Avı:
    Levrek
    Hepinize çok çok teşekkür ederim :) Bugün bir arkadaşımla eminönü sarayburnu taraflarını gezerken karaköyde ki balık avı malzemeleri satan yerlere de uğradık :) Hem makul fiyatlı ürünleri aradık hem de Sarayburnu'nda havanın kararmasına rağmen balık tutanları seyrettik :) neyse
    şu an için kafamdan geçen kamış ve makina şunlar.

Okuma im 65
    4.5:1 devir oranı, 2 rulmanlı, Titanyum grafit gövde kafa,Pirinçten imal edilmiş çok güçlü dişli tertibatı,güçlü ve kontrol edilebilir önden kalama sistemi,Korozyona karşı güçlü TITAN grafit gövde

2787 ALBA STAR ENRICO SURF KAMIŞ 390CM
    3.90mt boy, Enrico surf serisi, 100-250gr atarlı surf, Kıyıdan uzağa atış için tasarlanmış karbon kamış
    4 parçalı, 124 cm kapalı boy, Tutma sapı boyu isteğe göre ayarlanabilir

Makina için 35 ytl kamış için 50 ytl fiyat aldım.

Ne dersiniz yarın alayım mı? Kamışı sarayburnunda kullanan 2-3 kişi gördüm memnun olduklarını söyledi ve özellikle ince ve hafif olması hoşuma gitti.
    Makina ise ucuz olduğu için tercih ettim.

Iskarmoz sana ayrıca teşekkür ederim, eğer albanın kk70 ve kk60 modelini 35-40 ytl ye bulursam ve okumadan iyi dersen onadan alırım. internette kk70ler 50, okuma im65 45 ytl idi, dükkanlarda 35 e buldum okumayı, kk70 de o civara iner sanırm.

2. Iskarmoz

Iskarmoz

Favori Kamış:
    Her cins Olta
    En İyi Avı:
    1988 Dalyanköy Levrek 4.7 kg
    Erkan kardeşim, seçimde öncelik amaçta olmalıdır. Bunları nerede ve ne amaçla (ne avında) kullanacağın önemli karar aşamasında. Daha sonra fiyatı, daha sonra da kalitesi gelir. Kalitel de elbette önemli ama amaca hizmet etmiyorsa, parana uygun değilse sıralamada geri düşer bence.

Ancak, amaç belirlendikten sonra, fiyat ve kalite makul oranlarda harmanlanabilir. Yani amacın Sarayburnunda örneğin çinekop, istavrit avlamaksa ve bu işi ileride geliştirmeyi düşünüyorsan çok acemiyim diye de gidip en basit ve kalitesizini de almanın bir alemi yok tabii.
    Bence; Bahsettiğin 2 bilyeli Okuma makineyi alacağına 10 tl daha verip 8 bilyeli KK 70 i alabilirsin..
    Kamışta ise; surf kamışlarından pek anlamam ama kamışın uzunluğu ve atarı senin acemiliğin ile orantılı olmalıdır başlangıçta.. 3.90m kamışı atma tekniklerini iyi bilmeden efektif kullanamıyabilirsin.. Bence ilk aşamada kıyıdan her yerde genel maksat amaçlı olarak kullanabileceğin 3.00m civarında bir kamış tercih et ve daha ucuza da bulunabilir. Atarı 100-250 bence iyidir.. Ben genelde tekneden avlanırım. Uzun süredir Alba ve Silstar kullanıyorum . Fiyat performans açısından şikayetim yok.
    İleride ayni makinayı çeşitli kamışlarda kullanabilirsin. O yüzden makinaya 10 yt fazla da versen birşey kaybetmezsin unutma..:)
    Kolay gelsin..

3. avcımurat

avcımurat murat

Favori Kamış:
    degışık oltalar
    En İyi Avı:
    balıkta geçen butun anılar
    aman abı başlamadıysan balık ısını bırak bagımlılık yapıyo bak.soguk dınlemez yemek yemez balıga gıdersın.şaka bı yana harıka bı ugraş secmışın kendıne.ben artık ruyamda bıle tutuyom. .ne dıyelım rasgele :D