merhaba turna tutmak için uzaktan kumanda

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında risale tarafından paylaşıldı.

1. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
    perdeciserdar hotmail.com

2. risale

risale

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    300gr turna
    kayık dediğimde ufak şişme bot ağırlıda 40 civarında

3. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
  4. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    Ryobi Proskyer Nose Power - Shakespeare Mach 1 XT
    En İyi Avı:
    Küçük beyaz; 7 cm. Kuzey batı Antartika Sığlıkları..
    Uyy çok tatlı bişeymiş.
    Ama dayanıksız gibi görünüyor gerçi üzerine taş koyularak ağırlaştırılmaya ve güçlendirilmeye çalışılmış. Yalnız bu ters dönerse içindeki aksama yazık olur gibime geliyor.

5. KRAL_BALIKÇI

KRAL_BALIKÇI

Arkadaşlar çift motorlu 40 cm kayıkla denedik olumlu sonuç alamadık belli bir mesafeden sonra kayık kumanda etmediği gibi istediğin yöne hareket etmiyor.

6. risale

risale

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    300gr turna
    unutmadan bu arada bu bot üzerinde bulunan akü sayesinde 20 saat kesintisiz çalışmakta.

7. risale

risale

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    300gr turna
    o zamana kumanda devresinde bazı modifiye işlemlerinden sonra kumanda mesafesini uzatabilirsin ayrıca yön motorunun pervanesi yetersiz olabilir onları kontrol et

8. Xomerx

Xomerx ömer

hemşehrim tebrikler, çok güzel olmuş, emğinin karşılığını alırsın umarım gerçekten çok güzel

9. KRAL_BALIKÇI

KRAL_BALIKÇI

Olmayınca,fazlada üzerinde durmadık,açıkcası.

10. lostindreams

lostindreams

Favori Kamış:
    olta-zıpkın
    En İyi Avı:
    tayland(koh phangan adası) cam göz köpek balığı
    ben bunu haberlerde görmüştüm japonyada yapıyorlardı bu yöntemi ama dedikleri gibi güvenli degil heleki bahsetigimiz turna ise

11. mesnevi

mesnevi

Favori Kamış:
    tekne-olta-sasi-kepçe
    En İyi Avı:
    Turna 1200 gr
    olursa süper

12. risale

risale

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    300gr turna
    GÜVENLİ DEĞİL DERKEN NE YÖNDEN GÜVENLİ DEĞİL :confused:

13. carpe chasseur

carpe chasseur ORHAN

ses

bence botun motorunun çıkardığı ses ve sudakı aşırı hareket harekete refleks olarak yakalyabildiğimiz dişlileri dahi ürkütecek cinsten gibi geldi bana ama hoş bişey olmuş tebrikler

14. risale

risale

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    300gr turna
    o kadar ses yok çekim yaptımız yerde su akıntyısı vardı ses ordan kaynaklanıo ama yinede pervaneden brz ses çıkıo tabe

15. arslaneko

arslaneko

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    17,5 kg Yayın
    Selamlar

www.gemimodelciligi.com sitesinden mazotla yada benzinle çalışan bir tekne projesi satın alıp kendiniz yaparsanız inanın çok daha keyif alacaksınız.... Ben 3-4 yıl önce 120cm uzunluğunda 72 cm eninde bir trol maketi yaptım... tekneden çok kumandası para tutuyor bilesiniz... Uğraşması çok zevkli... ancak yinede turna tutmak için kendinizi yormayın... Ben denedim... Bilmiyorum ya ben beceremedim yada gelen balık tahminden büyüktü ki teknenin kıçına sabitlediğim kamışı dibinden kırdı...sonra o delikten tekne su aldı ve karaya ulaşamadan battı... kalıntıları halen terkos gölünde durmakta...
    Yani işin aslı butipprojeler sadece uzağa takım bırakmaktan başka işe yaramıyor...

Saygılarımla

16. risale

risale

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    300gr turna
    merhaba arkadaşlar 13 mayıs pazar günü botu kayseri bahçecik barajında denedim 150 metre mesafeye kadar çok güzel ileri geri sağ sol kumanda edebiliyorum tek sorun taktığım sahte balıkların misineleri sağ veya sol yaptırırken arkadaki pervaneye dolanması bunun için arka pervanenin etrafına korkuluk yapmam gerekiyor

17. FİAMMA

FİAMMA

En İyi Avı:
    1,5kg sazan
    tebrikler tam süper olmuş umarım bir turna saldırısına maruz kalmaz bu güzel çalışma...malum turna hayvanı biraz çatlaktır ne zaman ne yapacağı belli olmaz:D

18. 16hayalci

16hayalci

Favori Kamış:
    oltacı
    En İyi Avı:
    20 kg aynalı
    selam arkadaşım fikir süper bence turnada buna gerek yok çünkü turna otun arasında pusu kurarak av yapar başka cins balıkta denemeni tavsiye ederim

19. TaLHa

TaLHa

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    14 kg. (aynalı sazan)
    bence bır kere 4 takım karısır ve buyuk bır turna

kayıgıda alobra eder ama fıkır gene dıyıl tabı cok ıyıde dıyıl yada kasık dıbe bır tere takılır
    gnede rasgele

20. fatihh39

fatihh39 Fatih ÜNLÜ

öncelikle tebrik ederim, güzel bir çalışma, bende böylr bir çalışma yapmak istiyorum, halem rf devresi kumandası aramakla meşgulüm iş yaparmı bilemiyorum ama deneyeceğim. fakat projen ile iligli bir kaç öneride bulunmak istiyorum, bir iki fotoğraf paylaşmak istiyorum.

adım adım paylaşayım.
    1- bence tekneni Katamaran tarzı bir şey yapabilirsin ve ahşap kullanabilirsin. güüzel birde ilaçlarsın onu içine kolay kolay su almaz. ayrıca biraz suyun içerisine girmesini sağla.
    2- iki kola iki motor bağlayarak paralel çalışmasını sağlayabilirsin, ve motorları suyun içerisinde kalacak şekilde eğilmi yapman, suyu üstünde oluşabilecek sesi kesecektir, ve turnaın hoşlandığı titreşimler yayabilir. ayrıca pervaneleri koruma amaçlı iki tarafı açık kanal kullanabilirsin.
    3-yönlendirmeyi sanırım palet şeklinde yaptın. ön tarafta bulunan motor ve görüldüğü şekildeki bir pervane yönlendirme hareketini dahada kolaylaştıracaktır.
    4-yan resimden görüldüğü gibi misinanda iki stoper olmalı, misinayı tutacak kol 360 derece dönebilmeli, ayrıca sasiden 1-2 metre sonra bir tane şamandıra bağlaman hem gemiyi koruma altına alacaktır, hem balığın sasiyi aldığında tasmalama yapacaktır.
    5-akü kullanmışsın gayet güzel uzun saatler işini görecektir, eğerki yeterli olmaz ise bir güneş paneli ekleyebilir bir yandanda şarj ettirebilirsin.
    6-özellikle altını çiziyorum su girmemesi için güzel bir izalasyon gerekli, alttan üstten ve her tarafından belki biraz daha yüksek yapıp, motorları biraz daha yukarı alabilirsin,, böylelikle şatfların geçtiği deliklerden kolay su girmeyecektir.

güzel çalışma tebrik ederim, bende bitirdiğim zaman burada paylaşırım.