merhaba

Konu, 'Tanışalım' kısmında diren tarafından paylaşıldı.

1. diren

diren Diren

Favori Kamış:
    şeker kamışı
    En İyi Avı:
    Hayallerim, aşkım ve çipuram.
    Nail Arkadaşım,
    Sorularını tersten yanıtlayacağım.
    Neden balıkçı? Aslında önceleri ben de her amatör gibi durağan nesnelerle başladım (ev-ağaç-börtü-böcek). Sonra birgün Aşiyan'da, Orhan Veli'nin heykelinin bulunduğu parkta çektiğim kuru dal resmini incelerken arka planda kalan balıkçı'nın figür olarak resmi etkilediğini gördüm. Ardından daha iyi bir kare arayışı ile balıkçıları çekmeye başladım.
    Neler hissediyorum? Bunu sanırım en iyi söyle anlatabilirim. Siz, oltayı çantanızdan çıkarıp uygun yem, kurşun hazırlayıp, rüzgarı hissedip nasıl bir umutla oltayı denize atıyor ve sabırla bekliyorsanız ben de kameramı çıkarıp diyafram, enstantane ayarlarımı yapıp, sabırla "o anı" bekliyorum. Deniz aynı deniz, balık aynı balık, umut aynı umut, sabır aynı sabır, keyif aynı keyif, huzur aynı huzur. Sadece benim yakaladıklarımın ızgarası olmuyor:)
    Balık avlayanlara bakınca ne görüyorum? Çok şey... Herkes birbirinden o kadar farklı ki. Kimi gerçekten rahatlamak, sohbet etmek için avlanıyor, kimi kendiyle başbaşa kalmak için. Kimi rıskını çıkarıyor, kimi rıskını satıyor. Kimileri de var ki kendine galiba bir av kotası koyuyor, bunu tutturmak için ha babam de babam uğraşıyor, oltayla, balıkla, yağmurla, güneşle, kısaca herşeyle kavga ediyor. Sanırım onlar için balık araç değil amaç oluyor.
    Ben de işte tüm bu duyguların en iyi anını yakalamaya çalışıyorum. Tabii amatör olarak.
    Tek sıkıntım, kimi balıkçılar tam onları çekerken beni fark edip ya poz veriyorlar, ya da "ne çekiyon, neyi çekiyon" diye sinirleniyorlar.

2. granyoz

granyoz

Favori Kamış:
    Olta-mızrak
    En İyi Avı:
    Hayalim Kiloluk Çipura
    Gerçekten seni tebrik ederim. Böyle şeyleri anlatmak zordur. Bende amatör fotoğrafçıyım. Digital fotoğraf makinalardan önce evde karanlık odamda uzun yıllar geçirdim. Binlerce fotoğraf çektim ve bastım. O zamanların zevki çok farklı. Siyah beyaz baskı yapmak gerçekten çok farklı bir zevk. Bu konuda da sana elimden geldiğince yardımcı olabilirim. Sen oralarda ben buralarda bu konu üzerinde çalışabiliriz. İstanbul bu konuda çok güzel materyaller barındırıyor. Adımını atsan balıkçı. Gerçekten çok güzel bir çalışma.
    Çektiğin bir kaç fotoğrafı görmek isterim.

3. Iskarmoz

Iskarmoz

Favori Kamış:
    Her cins Olta
    En İyi Avı:
    1988 Dalyanköy Levrek 4.7 kg
    Bak ayni zevkleri paylaşanlar nasıl hemen buluyor birbirlerini...:)
    Diren hoşgeldin, şimdilik fotoğraf çekedur, biz seni de balıkçı yapmasını biliriz... Şaka bir yana fotolarını ben de bekliyorum..

4. zephyr

zephyr Mert

En İyi Avı:
    Kırlangıç 2.9 Kg
    slm

merhabalar aramıza hosgeldiniz.Umarım tüm güzellikleri bizimle beraber yasar ve bizimle de paylasırsınız.
    Bence balıkcının fotografını cekmek gercekten cok mantıklı cunku bence fotografcı saflığı,sadeliği, doğal olanı yakalamak ister.en azından ben oyle yapıyorum bu arada benim canon yavrusuyla fotograf cekmeye calısıyorum acemi bir sekilde tabii ki :) Balık tutan insan da bence o anda dogal haline burunur. Sabırlı olan atar bekler bekler bekler kontrol eder yine bekler. sabırsız atar hemen ceker caparıyse bos geliyorsa sıkılır hareketlerinden bellidir:) cok acemidir tuttuğu ilk balıkla dünyalar onun olur ve bu boyle uzar gider...
    Bu doğallığı cekmek herhalde fotografcı ustalarımıza ayrı bir haz verir. Değilse ustalar ne der :) :) tekrar aramıza hos geldiniz. cevrenizdekilere iyi avlar size de doğru an için bol şanslar:)

5. steelrock

steelrock Burak

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Mercan-Ağırlığı mühim değil,ben onun gelişini sevdim...
    Ben size bir kere daha hoşgeldiniz demek istiyorum :)
    Nail arkadaşımın soruları ve sizin yanıtlarınız çok etkiledi beni...
    Yaşadıklarınızı,gözlemlerinizi ve amacınızı çok güzel bie dille izah ettiğinizi düşünüyrum.İnsanların farklı bir açıdan,farklı bir bakıştan kendilerini görmeleri etkileyici bir durum.Tekrar hoşgeldiniz.

6. kral balıkçı

kral balıkçı mustafa gedikoğlu

Favori Kamış:
    surf
    En İyi Avı:
    çino sarı lüfer istavrit izmarit zargana vs....
    aramıza hoşgeldiniz
    özellik ile mayıs ve haziranda arnavutköydeyiz inşallah sizide görmek isteriz zaten balık tutarken fotoğraf işi biraz zor oluyor:eek: :)

7. Merhaba Diren
    Aramıza daha doğrusu ailemize hoşgeldin.
    Nail ile yazışmalarınız da herşeyi özetlemişsiniz. Tebrikler
    Seni aramızda görmekten mutlu olacağız.
    Birde İstanbul'dan Halis amcamız var kendisi İstanbul Organizesinde çektiği resimler ile gönlümüze balıkçılık dışında da girdi. Halis amcamızın resimlerine şöyle bir gözat derim...
    Tekrar hoşgelin...:) :)

8. diren

diren Diren

Favori Kamış:
    şeker kamışı
    En İyi Avı:
    Güzel yazılarınız için sağolun.
    Hava uygun olursa, pazar günü kameram ve ben sahilde olacağız. Karşılaşmak dileğiyle...

9. afet

afet

Aramıza hoşgeldin Diren, iyi ve keyifli paylaşımlar,:)

10. diren

diren Diren

Favori Kamış:
    şeker kamışı
    En İyi Avı:
    Halis Abi (amca)'nın resimlerine baktım ve kaldım...

11. ateş

ateş

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    çüpra, 750 gr
    İzmir'deyim . Yaş başını aldı gidiyor. Verdim kendimi kıyıdan balıkçılığa; ama yetişemedik herhalde balıkların bol olduğu günlere...

12. Evet gerçektende güzel paylaşımları vardır Halis Abimizin...:) :)

13. celen.mustaf

celen.mustaf

Favori Kamış:
    kamış el oltası
    En İyi Avı:
    akya+çipura,1400,1100gr
    deniz beni çağırıyor

Önce Diren kardeş'e hoşgeldin,keyif olman dileğimle nice paylaşımlar,hoşgeldin:)

14. celen.mustaf

celen.mustaf

Favori Kamış:
    kamış el oltası
    En İyi Avı:
    akya+çipura,1400,1100gr
    deniz beni çağırıyor

Ateş bey hoşgeldin,hiç birşey için geç değil, tüm yeni üyelere yaptıkları gibi,moderetör arkadaşlarım siteye daha iyi bir giriş yapmanız konusundaki yardımlarını sizdende esirgemeyeceklerdir,tekrar hoş geldin.:)

15. cem_korsan

cem_korsan

En İyi Avı:
    pantolon balığı :)
    slm

aramıza hoş geldin diren . Artık biz tutarız sen bizi çekersin gülgibi geçiniriz vallahi :) birde sana 'where are you from ? ' diye bilirmiyim . hamdi abim çok severde bu cümleyi fotoğrafçılara kurmaya :D:D:D

16. diren

diren Diren

Favori Kamış:
    şeker kamışı
    En İyi Avı:
    Biri, örneğin Cem arkadaşımız bana şu "where are you from?"un nereden çıktığını anlatabilir mi? Önce Deniz arkadaş yazdı pek anlamadım, sonra Hamdi bey yazdı "allah allah?" dedim. Şimdi de Cem arkadaş... Bunun özel bir anısı mı var?

17. Size verdiğim linkin içinde bu konu geçmekte ( halis abi resimlerinin olduğu link)

18. battal1964

battal1964 mehmet

Favori Kamış:
    olta Fox warrio ) makara solid 50
    Favori Makine:
    schimano
    En İyi Avı:
    sazan 13 kilo turna 7.6kg ) SUDAK 6.3kg
    selamlar

hosgeldin aramiza hayirli paylasimlar:D

19. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    RON THOMSON HARD CORE ; Yayin icin ,Abu Garcia Cardinal 505 FR Freilauf Rolle Modell 2006 makina
    En İyi Avı:
    Sazan 17 kilo . Turna 11 kg 110 cm.
    Aramiza hosgaldiniz, sefalar getirdiniz.

20. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Diren ne keyifli bir giriş yaptın siteye ): Anlatımına hayran kaldım :) Yaşamak bu olsa gerek :) Aramıza hoşgeldin, iyi ki geldin :)