motor konusunda yardım, tavsiye ve çeşitli bilgiler

Konu, 'Motorlar' kısmında Mehmet Demirörs tarafından paylaşıldı.

1. Güner güner

Güner güner Muharrem güner

Selam arkadaslar foruma yeni katildim benim bir sikintim var yeni bir tekne alacagim yanliz tekne 1-1.5 yildir karada gecende motoru denemeye gittik çalistiramadik mazot var marş basıyor yanliz volan tek tarafa elle donuyor diger tarafa sanki kilitlenmis gibi donmuyor bunu neden yapabilir bilgisi olan varsa paylasirsa sevinirim.motor 70 bg bu çin malı lotus diye satilan yunchai diye bi marka.

2. alperizm

alperizm alper hayrullah

oncelikle iyi gunler diliyorum burada motorumla ilgili bi sorunuma cozum ararken sayfaya denk geldim. sizden bi konuda yardim istiyorum mumkunse. gecen ay 140 beygir yamaha motorumla yaklasik 1 sene sonra acildim.yalniz en son denize cikmamdan kalan benzin hala depodaydi ve herhangi bir koruyucu atmamistim icine. neyse calistirdiktan sonra motorun 6 knot'tan fazla hizlanmadigini hatta tam gaz verdigimde motoru kapattigini farkettim. daha sonra benzin filtresini degistirdim ve benzin ekleyip tekrar ciktim ama sonuc yine ayniydi. sizden ricam sorunun ne oldugunu ve nasil tamir edebilecegim konusunda bana fikir vermeniz. simdiden tesekkurler.

3. orcunruzgarkaptan

orcunruzgarkaptan Orcunruzgarkaptan

Arkadaşlar selam,benimde pervaneyle ilgili yardıma ihtiyacım var,Tecrubeli arkadaşlara sorum,60 hp dıştan takma 4 zamanlı 0 motorum var teknem marinboat samaba 4.95 ,aynı kombinasyonla diğer tekneler 30-32 knot hız yaparken ben 25 knot geçemiyorum,sebebi ne olabilir? Teknenin zehirlisi yeni içinde su yok sintineler temiz? Gördüğüm devir normal 5.750 acaba pervaneyimi değitirmeliyim? Teşekkürler şiMdiden.

4. oguzcangulerr

oguzcangulerr Oğuzcan

Arkadaşlar merhabalar, iyi akşamlar ve iyi forumlar herkese...

6.60 fiber teknemin motorunda sorun yaşadım, eski bir hatz pancar motorum vardı, ondan önce de solax motor vardı o da defalarca kez bozulmuştu.

Sizlere danışmak istediğim, fikirlerinizi almak istediğim konu lombardini ldw serisi motorlar. Ldw 1204, 502, 702, gibi modeller... İkinci el bir tane buldum. Fiyatı uygun geldi, motor pancar gibi fazla ses yapmıyor, su soğutmalı, titreşimi az... Çok cazip geldi bu nedenle, ancak satan çok az, çok da zor bulunuyor... Bu motorlar hakkında bilgisi olan varsa, paylaşabilirse çok sevinirim. Almak istiyorum ancak konuda pek bilgili de değilim... bu motorların bir dezavantajı var mıdır ? Ldw 502 yi 8.5 metre yelkenlide kullanan biri var yurtdışında, ancak Türkiye'de örneğini göremedim internette... Kafam karıştı açıkçası
    Şimdiden teşekkür ederim, zamanınızı ayırdığınız için :)