Nankör Mırmır

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında N@mık tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. hauki

hauki mustafa cecen

Favori Kamış:
    olta ve zipkin
    En İyi Avı:
    görup de tutamadigim balikti
    namik bey siz hata yapmissiniz...bir seyin ustune cok dusersen ya cani yada ....cikar derler....o yuzden umursamiyacaksin...ugrasmadiginda ekmekle bile essek mirmirlari yakalarsin...ama ozellikle avina gidince boyle tik etmez...birde bazen varmaz vurmaz tam gideyim dersin oltalari toplarken bir gelir saglam gelir:)
    saygilarimla....

2. hauki

hauki mustafa cecen

Favori Kamış:
    olta ve zipkin
    En İyi Avı:
    emre bey bu deniz kurdu...yem olmaz heralde?
    1-elinizi degdiginiz gibi yakar adamin elini o tuyler..
    2-bazen balik veya tavuk eti kullandiginizda yeme yumulur bunlar ve tugleri yapisir ete ve o ete balik asla dokundugunu gormedim....muren bile yemez bu hayvani o oburluguyla...:)
    saygilarimla

3. Cadayl

Cadayl Aylin Özyurt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lepistes..
    Fotoğraftaki arkadaş, olta uzunca bir süre dipte kalınca ona dadanan arkadaş değil mi??? Karıştırıyor muyum acaba?.

4. hauki

hauki mustafa cecen

Favori Kamış:
    olta ve zipkin
    En İyi Avı:
    namik bey sahil kurdunu dalga nin vurdugu yerde ince kumun icinde solucan deligi gibi kucuk delik olan yerleri kazin..ama kum cok ince olmasi lazim..ve cok fazla bulmak mumkun olmaz genelde ama mirmirda onu affetmez...

5. hauki

hauki mustafa cecen

Favori Kamış:
    olta ve zipkin
    En İyi Avı:
    evet abi zehirli bu hayvan genelde gece hareket eder....gunduzleri tas altinda gecirir..acayip fena kasindirir degdigi yeri deniz anasi gibi kabartir...

6. geneben

geneben Aşkın

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Deniz turnası 70 cm 900 gr.
    Denizin kıyıyla buluştuğu kumluk plajlarda tabiki ,kumu yaklaşık bir birbuçuk karış kazdığınızda küçük kırmızı kurtlar çıkıyor.Yaklaşık 2-3cm boylarında gecen sefer kuşadasında bir kere denemiştim yanımda olta atan adamlar gülerken mırmır çektim küçüktü geri attım daha çok şaşırdılar:D:D

7. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    Ryobi Proskyer Nose Power - Shakespeare Mach 1 XT
    En İyi Avı:
    Küçük beyaz; 7 cm. Kuzey batı Antartika Sığlıkları..
    Abi bahsettiğin kurt her kumsalda hatta çıkan bir kumsalında her noktasında olmuyor. Ben bu işin bileni değilim ama sana bi kaç noktada bir şeyler yazmaya çalışıcam.

Öncelikle bu mesajımı bir oku abi.

Bu mesajdaki yazılanlar zahmetli olna yöntem, ama ben bu yöntemle gayet güzel kurtlar buluyorum. Mesajda ayrıntısıyla yazdığım için burad atekrar deyinmeyeceğim.

Ancak daha kolay ve yerini bulursak daha çok kurt çıkarabileceğimiz meralar var. Bu meralar genelde kumluk sahillerde denizle kıyının birleştiği noktada yada bir metre kadar deniz kısmında kumun altında bulunuyorlar. Ben bunun sadece bizim Yeşilköydeki bir kaç koyda çıkarıldığını gördüğüm için buralardan bahsedeceğim. Burada elkinaya gittiğim zaman bir takım insanları Kavalkemikleri suyun içinde kalacak şekilde suya girip el kürekleriyle kumu kaldırarak bir şeyler çaradıklarını gördüm, gittim yanlarına, sordum, kurt çıkarıyoruz dediler. Bajktım gerçektende kocaman (8-10 cm +) Kurtlarla doluydu kovanın içi ve öyle çok uğraşarak değil 15 dakikada yüzküsür kurt çıkarmışlardı.

Bunların kurt çıkardığı yerin tarifi tam olarak şu Küçük bir koy düşün koyun sonunda kayalıklar var ve kum bir yerde kayalıklarla birleşiyor, ve bu birleştiği yerde önce küçük küçük taşlıklar başlıyor sonra kayalar başlıyor. İşte adamların suya girdiği yer bu küçük yeniş yeni başlayan taşlıkların önüydü ve derinlik 30 cm kadar. Hemen oraya küreği daldırıyorlar (küçük el küreği) çıkan kumu hemen kıyıya yığıyorlar ve içinden kurtlar çıkıyor. Yalnız bu kısım çok temiz değil biraz su bulanık ve çamurla karışık yani çok pis değil ama hafif kumu kaldırınca su bulanıyor biraz, sanırım bu kurtun yaşaması için iyi bir mera oluşturuyor.

Benim bizzat kurt çıkarıldığını gördüğüm yer :

Yukarıdaki resimde Son durak yazıyorya, işte onun (R) harfinin üzerine gelen koyun kumluk alanının kayalık alnıyla birleştiği yerin 30 cm kadar derinlik olan taşlık kumluk karışık alanın önü . Kendim çıkarmış dğeilim ama gitsme çıkartırım çünkü olayı gördüm gayet bol çıkıyor.

8. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Arkadşalar benim kullandığım kurt bun çok benziyor, ama yanlış resimse kusura bakmayın. Ama evet sanırım bizimk urtun bu kadar belirgin ayakları yok. Ama bahsedilen doğru kurt bu şekilde çıkarılıyor.

9. geneben

geneben Aşkın

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Benim kuşadasında çıkardığım yerde ,denizin içinde diz mesafesi derinliğinde kum çok yumuşak hatta biraz ilerlerde çamurumsu bir şekilde belki fikir verir;)

Ayrıca oltayı atmak aklıma gelmemişti tam süper olacakmış:D

10. Emre senin dediğin kurt sanırım ayaksız ce kanca takınca içi hemen boşalan(akan) bir kurt

11. geneben

geneben Aşkın

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Benim dediğim o şekilde içi boşalmıyor ve 8-10 cm değil 2-3 cm anca iğneyi kapatıyor

12. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    kuot yapanlarda kaldırsın o zaman :D Sende.

13. Ama çok iş yapan bi kurt.Bazıları hafif moromsu ve inanılmaz fosforlu bir kurt.
    levrekte favori yemlerimdendir.Kumla denizin birleştiği yerden çıkartırız.

14. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Abi şimdi o bahsettiğin dereden çıkarılan kurt oluyor. u tür çok yumuşak oluyor, yem olmaz değil yem oluyor ama çabuk dağılıyor iğnye takınca içindeki suyu boşaltıyor doğrudur. Ama benim bahsettiğim yani denizdne çıkan kurt çok sert ve dayanıklı oluyor, içi falanda boşalmıyor. Hatta size bir öneri vereyim eğer kurtçudan yemciden malzemeciden canlı kurt alıyorsanız, sorun denizmi deremi diye yüzde yüz hepsi deniz yada kaya cevabını verecektir ama kurtların muhtemelen tamamı deredir. Bunu anlamak için kurtu elinize alın der ekurtu ço kyumuşak ve mayışıktır, orasını burasını zor oynatır ancak deniz kurdu özellikle kaya kurdu, dansöz gibi kıvırmaya elinizdne kurtulup gitmeye çalışcaktır ve çok serttir mesela iğneye geçerken kendini bir kasarsa iğnenin kavis bölümünden döndürere geçirmek mümkün değildir bir iki saniye kendini sertset bırakmasını beklemeniz gerekir. Dolayısyla iğnedne çok geç ayrılı ben kayalardan spatula ile tarayarak çıkardığım kurtlardna bir ile değiştirmeden arka arkaya 4 zaragana çektiğim bilirim.

15. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    favori kamışım bölümünde yazıyor
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    afiyet olsun:D :D

16. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Kumu şöyle bir kaldırınca su bulnaıyor normalde bu olmamalı dolayısyla bir miktar çamur yahut toprak karışımı olduğunu söyleyebiliriz, ayrıca az önce verdiğim linkte ayrıntılı yazdığım mesajda da kurtların kaya ile midyeler arasındaki çok ince çamur kum karışımı tabakada barındığını ve yaşadığını belirtmiştim

:D:D:D

17. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Çıkarayım mı fazla fazla :D

18. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    favori kamışım bölümünde yazıyor
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    benim için fark etmez ama levrek için favori yem faredir istersen buyur:D

19. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    butun site yem muhabbetinde bakarmisiniz.\

20. Yaa arkadaşlar bırakın şu kurdu murdu Namık istedimi kelebek ile kuzu yakalar :D :D :D

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.