Nedir bu "dişli" muhabbeti?

Konu, 'Makaleler' kısmında skoylu tarafından paylaşıldı.

1. cengiz doğru

cengiz doğru cengiz

Favori Kamış:
    lineaeffe surf mill 4.20,okuma v system 2.70 10-40 spin,lineaeffe xr boat
    Favori Makine:
    Daiwa entoh 4500,okuma safina pro 40
    Serdar bey hadi onlara halk arasın da dişli diyorlar da hiç düşündünüz mü?halk arasında size ne diyorlar?....

Balık adı tartışacağınıza önce kibirinizin önüne geçmelisiniz.

2. ozkan_askan

ozkan_askan ÖZKAN AŞKAN

Favori Kamış:
    Alba star 3,90 - Alba Star İstanbul 1942 4,20 cm. D.A.M 2,70 cm. telespin, Alba Star Apache 2.40cm
    Favori Makine:
    Okuma Boxter 65 , Alba Star KK 55 , Lineaeffe rapid seal fd 40 , shimano hyperloop 25
    Saygı sevgi bizde kalsın , moderatör de konuyu kitlesin olsun bitsin .

3. enginson

enginson engin

Favori Kamış:
    daiwa crossfire(spin) okuma salina
    Favori Makine:
    shimano catana 400 fb, ryobı ecusima 6000vi, okuma avanger 65
    dişli demek doğrumudur yanlışmıdır bilmiyorum fakat konuyu açan arkadaşın uslubu çok yanlış, sert ve kaba bence. isteyen istediğini diyebilir diye düşünüyorum. levreğe de paşa deniyor mesela. he ben dişli denildiğinde hangi balık olduğunu anlamıyorum diyorsanız karşınızdaki insanları aşağılamadan "arkadaşlar çinekop, sarıkanat ve ya lüfer desek olmaz mı" şeklinde bir konu olabilirdi.
    ben dişli diye konu veya rapor açan arkadaşların çoğunun bilinçli olduğuna inanıyorum. zaten fotoğrafların çoğunda balığın boyutunu anlayabiliyoruz.
    skoylu arkadaşın yaşını bilmiyorum fakat bence daha saygılı bir dille eleştiri yapsaydınız keşke. insanları eleştirmek yerine öneride bulunabilirdiniz mesela. ben eski bir üyeyim uzun zamandır balığa gidemediğimden pek siteye bakmıyordum. haddimi aştıysam affola.

4. uFuK-28

uFuK-28 Ufuk

En İyi Avı:
    72 cm levrek
    Serdar eline sağlık dediklerine bende katılıyorum. Bazıları saygı falan demiş neresinde saygısızlık var anlamadım.

5. ozkan79

ozkan79 özkan

Arkadaşlar merhaba uzun zamandır foruma yazmak içimden gelmiyor,

bu başlıkda yazılan çizilenleri hayretler içinde okudum, :eek:

bu konu nerden çıktı,nasıl bir düşünce zihniyeti ile açıldı,neyin nesidir neyin fesidir bilmem ama adaşıma haksız bir saldırı yapıldığının kanaatindeyim,

bu Dişli mevzusunda isteyen istediğini söyleyebilir,sonuçda bu ırk boyuna göre belli başlı isimlerle adlandırılıyor,Dişli tabiri bu ırkın bir adıdır,genelbir tabiridir.

uzun lafın kısası çok sevdiğim eski bir cümle ile bu çorbada benimde tuzum bulunsun istiyorum,

Gezdim şam ile Halep,Eyledim ilmi Talep,İnsanda yok ise haya ile edep,okusada Eşşek okumasada Eşşek.

Herkese iyi forumlar Dilerim.

6. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Cahile cahilliğini anlatmak imkansızdır. Çünkü cahilliği anlamak için de bilgi gerekir. Cahilin cahilliğini ispat kolaydır. Fakat onu ikrar ettirmek zordur. (Hz. Ali)

O yüzden senle uğraşacak halim yok şimdi erhan abim, kendine iyi bak.

7. bearing

bearing erdal demir

Serdar bey gayet yerinde bir konuyu dile getirmiş.

"dişli" tanımı iyiniyetli mi yoksa art niyetli mi kullanılıyor, bence tartışılması en önemli konu bu.

onun dışında, forum tartışmaları hararetli ve çekişmeli olabiliyor. zaten forumun ana özü "tartışma" olduğu için gayet normal bir durum.

ben herhangi bir kişi gösterilerek hakaret veya edepsizlik edildiğini görmedim.

ortaya atılan her lafı üzerimize almaz da konuyu kişiselleştirmeden devam edersek, hiçbir sorun kalmaz.

8. eserli83

eserli83 Eser Yazıcı

Favori Kamış:
    shimano speedcast 4 30 200 gr
    Favori Makine:
    SHIMANO ULTEGRA CI4 5500 XSA
    Bu konuya yorum yapmada duramayacağım bende:D

Bu skoylu denen arkadaşın onca mesajını bilmeme ve eski üye olmasına rağmen bir gün yakaladıgı tututğu balıklarla alakalı konu actığını, gittiği meralar hakkında paylaşım yaptığını,bir iki resimle foruma bişeyler kattığını görmedim şahsen.

işi gücü ortalıgı karıştırmak kendini beğenmişlik yapıp ukalalık yapmak bu sitede bu arkadaşa özgü bişey demek

ne yazıkkı siteninde bir moderetörü olmadıgı için ağzı olan konuşuyor işte

sanane be kardeşim dişliymiş dişsizmiş işin mi yok gücünmü bizide tutyosun burda git afrikaya beyaz kopek balıgı tut işte ne işin olur dişliyle.

hakısızmıyım ama;)

9. Ersin1903

Ersin1903 Ersin

Favori Kamış:
    Okuma Salina Surf 4.20 / Okuma Salina Sea Spin 2.85mt
    Favori Makine:
    Ryobi TT Power 8000 / Tubertini Plus 6000 / Okuma Inspira 40
    +1 :thumb: Kesinlikle katılıyorum !!

10. enginson

enginson engin

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    :thumb: al benden de o kadar

11. enginson

enginson engin

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    serdar beye katılanlar konu içeriğini iyi okumamışlar galiba. dişli denmesinden hoşlanmayabilirsiniz ama bunu dile getirirken yapılan eleştiri daha farklı olabilirdi. daha güzel bir uslubla dile getirilseydi herkes bence anlayışla karşılayabilirdi.
    dediğim gibi çinekop vb. dişli diyen arkadaşların çoğunluğunun bilinçli avcı olduğuna inanıyorum.

12. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Bu teraneyi okuyanların, bakınca nasıl göründüğünü yazdık açık seçik, kimsenin adını anmadan. Daha ne yapsaydık ki?

Bunların burada gev gev etmeleri, onların aynen bu en başta anlattığımız gibi göründüğü gerçeğini değiştirmiyor, değiştirmeyecek.

Biz burada onlara iyilik edip, nasıl göründüklerini, kendilerini nasıl soytarı kılığına soktuklarını apaçık şekilde gösteriyoruz. Onlar çıkmış, bir ders alıp o madara durumdan kurtulacaklarına, bize laf sokmaya çalışıyorlar.

Ha, en başta da dedim, kızarsanız da kızın, girdiğiniz hal aynen bu. Ve yazdıklarınıza kızıyor muyum, emin ol koca göbeğimi hoplatarak gülüp öyle okuyorum :laughing:

13. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Halk arasında bana denenleri işitmek için emin ol amuda kalkıp öyle bile gezebilirdin.

14. lorel

lorel İLYAS SÖYLEMEZ

Serdar Abi,seni başka bir forumdan da tanıyorum...
    Birçok kez senin ismini görüp okuduğum konular vardır,değerli ve bilgili bir büyüğümüzsün...lakin abim üslübun gerçekten çok sert.

15. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    kendisinin dizayn ettiği muhtelif kamışlar
    Favori Makine:
    çançinçon çinişi makineler
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    -Sazana pullu balık denmesine uyuz olurum,siraza sarı sazan,kefala sazan denmesinede uyuz olurum.
    -İspariye ısparoz(sparus''ısparoz'' aurata-çipura-alyanak) ,trançaya antenli,mısıra sarı darı,simite gevrek denmesinede uyuz olurum
    -Bu forumlarda lüfere dişli denmesinede uyuz oluyorum
    Ancak, bunlara böyle diyorlar diye embesil olduklarını da düşünmüyorum(serdarda düşünmüyor aslında),25 senedir evliyim,eşim y. mimar,istavriti öğretemedim daha ,tutuyorum,ayıklıyorum, pişiriyorum,yiyoruz:)
    HERKESE RASTGELE:)

16. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Emin ol beklediğimden daha az tepki geldi, terakki var sanırım :thumb: :thumb:

Bunları ve daha fazlasının deneceğini biliyorum zaten. Ama birinin artık bazı hislere tercüman olması gerekiyor.

17. istavrit

istavrit Boğaç

Eski gunlerdeki gibi:D :p

18. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    SHIMANO Catana BX 240 Tele
    Favori Makine:
    SHIMANO BIOMASTER 5000 CFB
    Yaşım 12-13. Rhm. Babamın görevi nedeni Afyon & Emirdağ'dayız. Orada da, şimdi Turna dediğimiz balığa, '' DİŞLİ '' derlerdi. :laughing:Keşke tatlı suya gitsem de, bende '' DİŞLİ '' diye patlatsam.:laughing: Gerçi 4 aydır balığa gidemiyoruz. 2 ay daha yasak. cyrr

19. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Bırakırsan, yasak filan kalmıyormuş, o kıvrılıp giderken sevgili Tevfik Abim...

Yeyeceğimizi yedik kaç senedir, artık biraz balık tutalım, sonra birde salalım gitsin ki, bir daha tutalım diyorum, ne dersin?

20. cengiz doğru

cengiz doğru cengiz

Favori Kamış:
    lineaeffe surf mill 4.20,okuma v system 2.70 10-40 spin,lineaeffe xr boat
    Favori Makine:
    Daiwa entoh 4500,okuma safina pro 40
    Once sen oturdugun seyden kalkta sirasi gelince bizde ustumuze duseni yapariz koca gobekli abim:laughing: