Nisan ayı en iyi avı (Tatlı su)

Konu, 'İç sularımızdan (Tatlısu) Güncel Av Raporları' kısmında simendifer tarafından paylaşıldı.

?

Nisan ayının en iyi avı sizce hangisi ?

Anketin kapanma tarihi 29 Mayıs 2007.
  1. Asant07

oy sayısı 0
    0,0%
  2. Fubo

oy sayısı 1
    1,9%
  3. Kovboy

oy sayısı 2
    3,8%
  4. Ahmetcem

oy sayısı 3
    5,8%
  5. Artofdragon

oy sayısı 2
    3,8%
  6. Mtfa

oy sayısı 10
    19,2%
  7. Mrwolf

oy sayısı 8
    15,4%
  8. Svergie-06

oy sayısı 7
    13,5%
  9. wien yakışıklı

oy sayısı 1
    1,9%
  10. Bigcarp

oy sayısı 18
    34,6%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. carpe chasseur

carpe chasseur ORHAN

ben bulurum o devasa fosıllerı

tahsin ustam formülü bi versin merak etmeyin sezonda paylaşırız o devasa fosıllerın resimlerini kendi yemlerimi daha deneme fırsatım olmadı yeni reçetem var ama sezonu beklıyoruz malum biz tahsin ustam gibi geri salma kabiliyetini daha kendimize pek sindiremedik ama böylesi bi sazan geri salınması geleceğe dönük çok güzel bi yatırım olur diye düşünüyorum malum bizim buralarda pek o büyüklükteki sazanları yakalayan yok ama balığın kendisi var en harbisinden şahitlerin en büyük yeminleriyle anılmış bi konu allah hepimize yakalamayı nasip eder inşallah ama aç gözlülük yapıpta alıp eve gitmemeliyiz geleceğin en büyük yatırımı milyonlarca havyar ve bi o kadar sazan dünyaya merhaba hadi rasgele arkadaşalar

bu arada tahsin ustam en azından benım yemve yemleme klsöründekı sazan menusu hakkındekı fıkıırler dosyasındakı menüme bi gözatıverde en azından yarar yada yaramaz dermisin ustammmmmmmmmmmmm

2. prof_turna

prof_turna

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna 4,5 kg.
    yarışmaya katılan tüm balıklar çok güzel avcı arkadaşların ellerine sağlık. ben mfta ve bigcarp arasında kaldım. büyüklük olarak bigcarp'ın sazanı na diyecek yok ama ülke farkından dolayı (bildiğim kadarıyla yabancı ülkelerde türkiyede ki gibi kafanıza göre avlanamıyorsunuz ve kaçak avcılıkta ülkemizdeki kadar çok değil) benim favorim mfta. tekrar herkesin ellerine sağlık umarım tüm avcı dostlarım da böylesine devasa trofelere imza atarlar. herkese rasgele...

3. flazer

flazer mehmet ali filizer

Favori Kamış:
    YILMAZ 90 LIK ZIPKIN SHEAKPER MAKARALI OLTA VEDE ALBA NIN KAMIŞLARI
    En İyi Avı:
    TATLI SUDA 43 KG AYNALI SAZAN(rüyamda)5,5kg aynalı sazan,6KG DÜZ SAZAN, DENİZDE 2KG MIGRI
    mtfa bencede yurt dışında balık tutmak kolay gelin türkiyede tutun

4. Bigcarp

Bigcarp

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    27 kg. Sazan
    Hepinize ayri ayri Tesekkürler

Öncelikle yarismaya katilan baliklarin sahiplerini ayri ayri tebrik ederim gercekten hepsi birbirinden güzel baliklar, ayrica yorumlari ve oylari ile katilanlarada cok tesekkür ederim..
    simdi gelelim sorulanlara ve öncellikle jiri arkadasimin merakini gidereyim ,
    aslina bakarsaniz isin aslini bazi arkadaslar iyi tahmin etmis ama teshisleri yanlis :rolleyes:
    Ben almanyada kaliyorum ve burada büyük balik yakalaniyor suanki Avrupa rekoruda burada yakalandi sebebine gelince burada katliam olmuyor burada sazan avcisim diyen hicbir avci kücük veya büyük asla balik öldürmez bu sizlere biraz abes gelebilir ama böyle cani illada balik yemek istiyorsa gider satin alir yer o yüzdende burada büyük av yakalama sansimiz fazla ama sanildigi kadar kolay degil nedeni ise burada an kilonun üzerindeki baliklarin neredeyse tamami en az 10 sefer yakalanip salinmistir buda demek oluyorki buradaki baliklar cok daha dikkatli su an sizlere izlettirme imkanim yok ama bu buzamana kadar yapilan su alti cekimleri ila onlarca defa ispatlandi ben su alti cekimleri sayesinde yemlenmis yere üc bes baligin birden gelip üzerinde kanca olanin haricindekileri toparlayip gittigini cok izledim ..

Kullandigim yemler ise, genelde hazir yem kullaniyorum (Boilie) biraz masrafli ama gülü seven dikénine katlaniyor ama bu herkez hazir yem kullaniyor anlamina gelmiyor tabiki bazi tanidiklarim kendi yaptiklari ile avlaniyorlar ve tabiki onlar hazir yeme oranla sonuca daha cabuk gidiyorlar simdilik bukadar yeter sanirim hepinize iyi avlar diliyorum kendinize iyi bakin en kötü ihtimalle yakaladiginiz baliklarin ogünkü ihtiyacinizdan fazlasini kesinlikle geri birkin.

Rastgele..

5. carpe chasseur

carpe chasseur ORHAN

usta haklı

ustam sana katılıorum hangi canlı olursa olsun bir darbe yediğini unutmaz balıklarda3 saniyelık hafıza olduğu söylenır hep ama anlattığına katılıyorum
    can acısı çekmek kolay değil kım olsa unutamaz ama burdaki balıklar bu gibi durumlarla karşılaşmadığından biz umutluyuz aslında ama balığı tek yeme alıştırdıktan sonra yakalayıp geri salmıyoruz doğru salsak sizin teoriniz olur balık aynı yemin olduğu yere dahi gelmez neyse ya saçmalamaya başladım usta şahse kendi imalatın kullandığın bi yem varsa diye soruyoduk ama hazırmış neyse bizim buraya gelen hazır yemlşer yanı boılıler sizin aralarda randıman sağlamayanlar olduğundan pek rabet almıyor şayet katkıları hakkında bi fikriniz varsa paylaşabilirsek sevinirim

6. akın usta

akın usta

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan
    abi maşallahın var...
    arkadaşlar gösteriyorum ..
    korkanlar bile var ..

7. akın usta

akın usta

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan
    korkanlar var

abi maşallahın var..
    ben bu resime bakıyorum kapatıyorum ..
    yine bakıyorum
    arkadaşlara gösteriyorum..
    korkanlar bile var..:)

8. Bigcarp

Bigcarp

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    27 kg. Sazan
    Kimden !!!!!

Akin kardes kimden korkuyorlar :eek:

Bendenmi Baliklardanmi :D

9. carpe

carpe

Favori Kamış:
    olta, zıpkın
    En İyi Avı:
    3.7kg levrek 8kg sazan
    Herkezi tebrik ederim bu guzel balıklar icin..Yanlız balıkların genelde yurtdısında tutulması beni biraz uzuyor .Şu katliamcılık pisikolojisinden bir kurtulsak ve devletimizde biraz yaban hayatına el atsada bizler de boyle avlar yapabilsek..

10. akın usta

akın usta

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan
    :) :) :)

kimden olacak abi..???
    okadar büyük sazan olurmu bu adam yer diyorlar..
    benin 2 yaşındaki küçük oğlum bayılıyor bu resime .
    baba sende yakalaşana bu baliği diyor..
    hafta sonları çocuklarıda götürüyorum.
    onlar benden daha çok eğleniyorlar..

11. carpe chasseur

carpe chasseur ORHAN

çok geç kalmış bi teşekkür ustama

kusura bakma tahsin abi bu teşekkür çok geç kaldı öncelikle senden özür diliyorum ve bol ve dinazorlaşmış nice devasa sazanları kucağına dahi sığdıramadan çektirdiğin karelerle paylaşmak üzere şimdilik rastgele

12. levrekci ismet

levrekci ismet

13. levrekci ismet

levrekci ismet

14. katılıyorum

biz burada her yakaladıgımız balıgın canına okudugumuz için öylesine iri ve guzel balıklar tabiki olamıyo. sana katılıyorum.
    bizde avlar genelde mutfak tezgahının üzerinde pişirilmeden önce fotograflanıyor ve boyları sigara paketi, cep telefonu vs ile ölçuluyor. şöyle yaşındaki kuzu gibi kucaga alınıp poz verilemiyo. çunku hepsi çoktan ölmüş oluyor .
    canlıysa öldür, havyarlıysa çorbaya kat, çok sa komşuya dagıt diye diye şampiyonluklar Evoropa yakasına kaptırıldı işte.

15. emrekoc9696

emrekoc9696

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    750 gr. aynalı sazan
    balıklar çok güzell:)

16. ramco145306

ramco145306

Bizim Avcılarımız'ın çoğu bilinçsiz avlanıyor ama inanıyorum ki çok geç olmadan Avcılarımız daha bilinçli avlanacaklar.Kızılcahamam da tırıvırı diğer illegal yöntemler yüzünden barajlar olsun göller olsun ve kirmir çayında bayağı bir balık telef oldu buradan herkese sesleniyorum lütfen tırıvır kullanmayın

17. antalyalı_şahin

antalyalı_şahin

Favori Kamış:
    olta ve zıpkın
    En İyi Avı:
    kılıc balıgıydı ortalama 8 kılo falandı
    tolga abı o balık denızde olsa kum grıdası dıcem cunku cok benzıo ama bılemıorum ama buradan belkı bır ıp ucu solemıs olurum bılemıom yanne
    :confused:

18. themad2

themad2 Serdar

bana nasip olmaz böylesi hepsi çpok iyi avlar bu arada

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.