okuma boxter boğaz için uygun olurmu??

Konu, 'Makineler' kısmında guerella tarafından paylaşıldı.

1. cankiri

cankiri kenan

En İyi Avı:
    Lüfer
    balığa bu yıl başladım 20 liralık bi makina aldım Yeşilköyde iş gördü ama Sarayburnunda yan çizdi.sonra 40 liralık bi makina aldım tabi yine kimseye sormadan soruşturmadan yine Yeşilköyde iş gördü Sarayburnunda balık yakındaysa iş gördü ama rapala kullanmak gerekti yan çizdi.sonra konuyu malzeme satan bir tanıdığıma açtım bana tavsiyede bulun dedim bana birgün mitchell bir makina ve surf kamış hediye getirdi.Arnavutköyde rapalayla ilk kez balık tuttum mutlu oldum ama bu sefer başka bi yerde rapalayı çok uzaklara fırlatmam gerekti mitchell iyi makinaydı lakin tam surf değil yarı surftu:)
    Anlayacağınız yine yetmedi.
    Şimdi en baştan bana boğaz hakkında bi akıl veren olaydı da boş yere bu makina kamışlar yerine beni her şartta idare edecek makina kamış alaydım diyorum.
    Siz şanslısınız bakın Tevfik abimiz ve Ceyhun gibi bu işi bilenler size tavsiyede bulunuyor.
    Bence kulak verin pişman olmayın.

2. mctymn

mctymn mecit yaman

böyle şeylere 1 tl nizi vermeyin.....

3. guerella

guerella ibrahim gürel

Favori Kamış:
    lineaffe turnafresh lineaffe maxx cast
    Favori Makine:
    okuma longbow windcast x5000
    En İyi Avı:
    istavrit
  4. paylasan

paylasan Ertuğrul Hoca

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.70 20-60 gr
    Favori Makine:
    Shimano Stradic 4000XGHG
    En İyi Avı:
    5.150 gr, 88 cm Akya (Lichia Amia), 4.450 gr Levrek

Sevgili gerilla kardeşim, Sen bence o makinayı al, o makinayla Tevfik BEy 'in yakaladığı en büyük balığın :D 5 katı büyüklüğündeki bir balığı bile rahatlıkla çekebilirsin, çekemezsen yaz bana ben sana iyisini alıp hediye yollayacağım :D

5. cyhnckr

cyhnckr Ceyhun

Favori Kamış:
    Shimano Ultegra, Major Craft Solpara 275 50gr, Italcanna Jigging
    Favori Makine:
    Penn Affinity, Daiwa Emblem Pro 6000A, FinNor Marquesa 40II,Daiwa Exceler 4000HA,Daiwa Saltist 4500
    En İyi Avı:
    43cm palamut , 50cm Lüfer , 7,5kg Sarıkuyruk
  6. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    SHIMANO Catana BX 240 Tele
    Favori Makine:
    SHIMANO BIOMASTER 5000 CFB
    Sevgili Ertuğrul hocam.

Seviyeli, saygı ve sevgi sınırlarını aşmayan, karşılıklı münazaralardan hoşlanan bir yapım var. Sizde de bunu gördüğüm için cevaplıyorum.:thumb:

Öncelikle karşınızda ki bir canlıya duyduğunuz saygıdan ve ona yaşama şansı verme gayretiniz ve bakış açınız için sizi kutlarım.

Hayatım boyunca, yaptığım bilinçli avlarda, hedefim hiçbir zaman balık tutup yemek olmamıştır. Önüme 50 sene balık gelmezse, '' Balık yemeyi çok özledim. '' demem. Tutupda bırakmak en büyük zevkimdir. Bıraktığım balıkları bir görsen, beni yanına partner olarak kesinlikle ve kesinlikle yanaştırmazsın bile.:p :p Bu bakışım, sadece balık için değil, doğadaki tüm canlılar içindir. ( Bitkiler dahil )

Ama mücadele bu. Mücadeleyi de hep kazanmak için yaparım. Kazanabilmek içinde, legal olan her şeyi kullanırım. Kıyasıya mücadele ederim. Mücadele sonunda da, kol kola dostane şekilde kucaklaşıp ayrılmak, en büyük zevklerimden olduğunu bilmenizi, özellikle istirham edeceğim.

Dolayısıyla bu işi hobi olarak yapıyorsam, kullandığım ekipman beni tatmin etmeli, bana zevk ve güven vermelidir. Çizgimi yansıtmayan bir ürünü, fiyatı ne olursa olsun, portföyüme bile almam ve kullanmam.

Bu arada 5 katı sözü verirseniz, 35 - 40 kilolara çıkmanız gerekecek.:p :p Ayrıca neden bu kadar küçümsediğinizi de anlamış değilim.:confused: :confused:

Diğer detayları irdelemek istemiyorum. Sanırım bakış açımı '' İronık '' de olsa anlatabilmişimdir.

İyi dileklerimle yaşamınızda başarılarınız eksik olmasın der, sevgilerimi iletirim.

7. aileron

aileron murat DAĞCI

Favori Kamış:
    şıpşıp
    En İyi Avı:
    mercan
    bence insanlar hakkında tanımadan bilmeden yorum yapmayın ben size istanbulu ne biliyon ordamı yaşıyonuz desem sizi tanımadan etmeden hoş olurmu ?cep telefonundan yazdıgım için kısa ve net cevap yazdım... bu makınadan evimde 1 adet benimle balıga gelmek isteyen acemi arkadaslarıma kullanmak için verdigim ve yazlıkta teknemde kullandıgım 1 adet var yani makinayı biliyorum arkadasım ben arkadaşa kısaca cevap verdim ve gerçektende olmaz arkadaş sorusuna çinekop kelimesini eklemeseydi al derdim ama çinekopu ekleyince iş degişir çünkü bir sürü avlanma yöntemi var;bu makina biraz ufak kalır. benim fikrim budur...

8. KARAHANLI07

KARAHANLI07 Metin Özgür Doğan

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    Alacaksan bütçen dahilinde en iyi makineyi al tavsiyem..Acemi olman makineyi darmadağın edeceğin anlamına gelmez.Sitemizde ve youtube gibi sosyal paylaşım alanlarında sana yeterli teknik destek elde ediceksin.Bence bu önerimi dikkate al.Ucuz mal alacak kadar zengin olma.Benim kullandığım ilk makina babamın gözü gibi baktığı o dönemlerde kiii ben doğmamışım.Bir maaş ikramiyesine maal olmuş DAM QUİCK SNAP 5001 i elime aldığımda daha 14-15 yaşlarındaydım.Ve şu anda makine hala aynı durumda.İsviçre saati gibi tıkır tıkır çalışıyor.Verhasıl ustaların yönlendirmesine kulak verip alacağın makineye yeteri kadar bakım yapabilirsin.:)

9. KARAHANLI07

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    Abi size bir iki alternatif sunacağım umarım değerlendirirsiniz.

http://www.avmarketi.com/asp/product/133765/BANAX-BN-400-MAKINE

http://www.avmarketi.com/asp/product/18366/Silstar-SENTARA-Olta-Makinasi-2211-040

http://www.avmarketi.com/asp/product/17770/Silstar-SHUTTLE-Olta-Makinasi-6000

http://www.avmarketi.com/asp/product/135996/Okuma-Safina-Pro-SPa-55-makine bunu biraz daha dikkati almanı öneririm. Cengiz balıkçılıktan temin edebilirsin abi.

http://www.avmarketi.com/asp/product/136379/1162-150-DAM-IMPRESSA-150-FD-MAKINE Okuma ve Dam benim favorimdir abi kullanıyorum çokda memnunum. Sevgiler saygılar.

10. guerella

guerella ibrahim gürel

Favori Kamış:
    lineaffe turnafresh lineaffe maxx cast
    Favori Makine:
    okuma longbow windcast x5000
    En İyi Avı:
    istavrit
    öneriniz için teşekkürler ama ceyhun beyin veya kendi beğendiğim makinadan birini alıcam

11. KARAHANLI07

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    Hayırlı uğurlu olsun abi bereketli avlar dilerim.:thumb:

12. azazzel

azazzel Öztan KÜÇÜK

Favori Kamış:
    Pathos open pro 90 - Surf Mill - TRex 425 - V System 2,40/2,70 te
    Favori Makine:
    Okuma RAW2 55/65- Shimano Exage 2500FC
    En İyi Avı:
    Sazan 9,8kg
    çakal'da adamın biri gözümün önünde bu okuma boxter makinanın 65 liğiyle 12ad/800-1000gr arası palamutları aldı, hatta kamışınada güvenemediği için elle çıkartıyordu sudan. sonradan biraz çay esnasında sohbet ettik, "palamut ve lüferde yemli,çapari ve kaşık/rapalada 1 sezonu rahat çıkartıyor. duruma göre ya tamir ettiriyorum yada atıp yenisini alıyorum" dedi.