Oltayı Kıyıdan Uzağa Atma Rekorunuz?

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında avcı22 tarafından paylaşıldı.

1. murat303

murat303 Murat

Favori Kamış:
    4.20 Shimano Nexave BX TE Surf
    Favori Makine:
    Shimano Ultegra CI4 5500 XSA
    En İyi Avı:
    52cm Kofana/ Dragos'tan
    Ben eskiden 50-60 m attımmı uçardım sevinçden. Ta ki Surf Kamış ve Makinasını alana kadar. Boğazdan avlanıyorum genellikle. Tabiki Rapala, Çapari veya Mantarlı Lüfer takımları ile denemeleden farklı mesafeler çıkıyor. Fakat benim yeterli tekniği öğrenmem ve bu konu ile ilgili araştırmaları yaptıktan sonraki ölçüm 120m civarında olduğunu söyleyebilirim rahatlıkla. Kullandığım takım : 4.00m Surf kamış,0,28mm misine ve Banax makina ile. 7 li istavrit çaparisi ve 100g kurşun ve denize doğru esen bir rüzgarla bu atışı yaptım.Herzaman aynı olmuyor tabiki fakat çalışınca herşey oluyor. Ha balık da genelde yakında oluyor bu atışlarda nedense. Yani 40-50m boşuna atmış oluyoruz.

2. şanslı_balıkcı

şanslı_balıkcı

Favori Kamış:
    Tıvrı gibi cani olanşeylerden hariç tüm avmalz...
    En İyi Avı:
    çipura 3 kglik ,ortalama 1,4 kglikdee levrek ,750 -500 gr arası kefal
    boyumuz kısaki 60m anca attım

3. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Boyumuz kısa olduğundan 60m ancak atabildim...

Gibi bir şey olacak, şanslı kardeşimiz.. 60m atabildiysen, daha ne olsun ki?

Sen bize bakma.. Ama senin o yaşında Türkçeyi düzgün kullanmaman ilerde çok daha kötü ve geri dönülmez dil sorununa yol açacaktır..

Asıl mesele şudur.. Dil anlaşma aracıdır. Dili bozuk kullanırsan, derdini anlatamazsın. Dahası kaide olarak kimseye bir şey anlatamazsın, ancak o seni anlar.. Eğer düzgün konuşup derdini anlatmayı öğrenemezsen, karşındakini anlamayı da öğrenemezsin.. Bu, aynı zamanda okuduğunu, gördüğünü vs. anlamanı da etkileyecektir..

Demekki, daha zeki olmak, leb demeden leblebiyi anlamak için, öncelikle düzgün konuşmayı öğrenmen gerekiyormuş.. Kendini buna zorla.. İnan ki, bir süre zor gelse de, faydasını çok göreceksin..

Zeki olduğunu görüyoruz, maşallah, ama zeki olduğun kadar akıllıda olman, bir numaralı temennimizdir..

4. webokur

webokur cihangir

kumandalı 1 metrelik ferrarim vardı. 4 kanallı. ters çevirdim düz çevirdim. sağını kırdım solunu bağladım suda yuzen 1 metrelik ferrari model bir yat yaptım. resimlerini de yollayacağım. bataryasını değiştirdim 6x9volt yaptım deneme aşamasını da geçtik sağlam çalışıyor, sırada boğaz açıklarında kurşun bırakmaca oyunu var :D:D:D:D:D

5. orhan1969

orhan1969 Orhan

Favori Kamış:
    İtalcanna Kombat
    Favori Makine:
    Daiwa Saltiga Surf,Daiwa Tournamnet Entoh
    En İyi Avı:
    1,5 mt Sapan ( Kemane )
    Valla oltayı yüzüp bırakır gelirim :D :D yinede canım Ferrarinin sağını solunu kırıp dökmem :D :D

Selamlar

6. Üretime geçtiniz yani,resimlerinizi bekliyoruz.Ben denizde hiç denemedim,tatlısuda kullanıyorum.Tatlı su denizden daha durgun,deniz için biraz daha sağlam olması gerekli bence.

7. Spider

Spider Mert Eren

Ya geçen sezon başında ufaklığa kumandalı tekne almıştım
    el koysam mı ne ????

:D :D :D

8. blackboy55

blackboy55 Musa Karaoğlan

Favori Kamış:
    Okuma Salina Seaspin 2.85
    Favori Makine:
    Okuma Salina 40
    En İyi Avı:
    2410gr Gökala -3000 gr levrek
    Soru eğer makinayla atışsa 80 mt.Yok el oltasıyla ise 45-46 mt. atabiliyorum.

9. orhan1969

orhan1969 Orhan

Favori Kamış:
    İtalcanna Kombat
    Favori Makine:
    Daiwa Saltiga Surf,Daiwa Tournamnet Entoh
    En İyi Avı:
    1,5 mt Sapan ( Kemane )
    Bırakın Arkadaşlar :D :D Motorlu tekne filan,çocukluğumuzda Çam kabuklarından yapmazmıydık üstünede bir yelken bitti :D :D
    Oltada bırakın yakında kalsın belki kısmetiniz yanıbaşınızdadır :)

Rastgele

10. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    Ryobi Proskyer Nose Power - Shakespeare Mach 1 XT
    En İyi Avı:
    Küçük beyaz; 7 cm. Kuzey batı Antartika Sığlıkları..
    Ucuz makina ve ucuz kamış kullanıyorum. Makinam atış için çok uygun ucuz bir makine olmasına rağmen. İyi ve sert attığımda 70-80 yapıyorum herhlde.

11. serhatcenk

serhatcenk

5850 metreee :cool:

12. sanırım santi yazmayı unutmuşsun:D

13. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    Ryobi Proskyer Nose Power - Shakespeare Mach 1 XT
    En İyi Avı:
    Küçük beyaz; 7 cm. Kuzey batı Antartika Sığlıkları..
    kurşun yerine uçan balon takıyorsun sanırım;)

14. NoFe@R!!!

NoFe@R!!!

Favori Kamış:
    TÜRK İCATLARI
    En İyi Avı:
    Kofana Tartmadım :)
    aslında mancırık kullanılabilir buda farklı bi yaklaşım

15. serhatcenk

serhatcenk

yok santim mantim değil o! Ben çok pis sallarım... :D

16. poseidon911

poseidon911 Umit

Favori Kamış:
    Daiwa r'nessa RN 802 MHFSAF --- Shimano AX27MH --- Shimano beastmaster AX240MH
    Favori Makine:
    Abu Garcia Cardinal
    En İyi Avı:
    levrek 7.00gr
    Simdiye kadar yakaladigim levreklerin cogunu onumden yakaladim tabi iyice kamufle olma sartiyla plajda surfcasting de hemen hemen ayni sey soz konusu . bana sorarsaniz en uzaga atmaktan cok (plaj cok sig ve uzunsa haric tabi)yakalanacak olan hayvanin nasil yakalanilacagina yani ne zaman ne tur yem yedigine , saatlerine,denizin durumuna vs gibi seylere daha cok onem vermek gerekiyor.

17. premature

premature

Favori Kamış:
    Sadece olta ile
    En İyi Avı:
    KUZU,10 KİLO
    Esnek 270 kamış, 60 gr kurşun, 30 luk sağlam bir misina ile 100 mt atabiliyorum.Atış esnasında kamışı tutarken ellerimin mümkün olduğunca yakın durması iyi sonuç veriyor. Ama uzun atışlar sadece mırmır zamanı gerekli oluyor. Aslında en iri balıklar çoğunlukla ilk 10 metrenin içinde avlanıyor. Hatta geçenlerde en az 10 kiloluk bir akya bir kefalin peşinde az daha ayaklarıma çarpacaktı. Elimde makaralı zıpkın olsa karadan zıpkınla balık avında bir ilk olacaktı.

18. şanslı_balıkcı

şanslı_balıkcı

Favori Kamış:
    Tıvrı gibi cani olanşeylerden hariç tüm avmalz...
    En İyi Avı:
    çipura 3 kglik ,ortalama 1,4 kglikdee levrek ,750 -500 gr arası kefal
    Beni övmenden dolayı teşekkürederim :D Benim yaşıma göre iyi fırlatmamın nedeni 5 yıldır aralıksız buz hokeyi yapmam olabilir:D

19. birdostcan

birdostcan Erkan Sakarya

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    aynalı sazan 6,250 gr
    ...

Oltasına ve misinasına güvenen daima uzağa atar. Kalın misina kullnıyorsanız mesafeniz azalır, kurşun ağır olsa bile uzağa atmak zor olur.

20. almanci

almanci

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Pullu sazan-13 kilo-83cm
    Bence uzak atmanin en büyük faktörü tek degil,:confused:
    1. makaranin iyi bilyalarla donanimi
    2. kamisin firlatma güc kapasitesi 50-150gr. kamisin uznluguda 3.60 4.20 olmasi gerekir
    3. oltaya takilan agirlik cok büyük bir faktördür.oltayatakilan kursunla kamisin firlatma guc kapasitesi birbirini dengelemesi lazim
    4. dikkat: bagladiginiz kursunun yeri de önemlidir
    5. makaranin uzagagidebilen turlerinden olmasi gerekir ve misinanin makaraya doluluk orani cok önemlidir
    6. belki bu iste teknikde cok önemlidir ama tecrubeyle hersey ögrenilir!!!
    herkeze rastgele.....

Not: Ben bir sazan balikcisi oldugum icin genellikle bu yazdiklarima dikkat ederim, ancak yazdiklarima ek olarak butun arkadaslarin yazdigi gibi dikkat en basta geleni. Saygilar;)