Rasgele ! :))

Konu, 'Tanışalım' kısmında ncavus tarafından paylaşıldı.

1. gülbaharlar

gülbaharlar gulbaharlar

Favori Kamış:
    el oltası, kamış
    En İyi Avı:
    13 kilo aynalı sazan
    Nihat Merhaba Aramiza Hoş Geldin

2. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Aramıza hoşgeldin.

3. ncavus

ncavus

Favori Kamış:
    Olta..
    En İyi Avı:
    11 kg. Aynalı Sazan !
    Bu içten,yoğun ve samimi karşlıma için çok teşekkür ederim :) doğrusu baya aktiv gördüm platformu.

Görülüyoki doğru yerdeyiz, hikayemi birazcık daha açmak gerekirse. Bahsettiğim Car Audio hobim yüzünden zamanında elimde ne var ne yok olta'lar dahil :D bütçe adına satmak zorunda kalmıştım.
    Arada bi devam etsekte bu sene daha bi ciddi anlamda gene depreşti duygularım. Hatta ufak'tan olta takımlarını almaya başlkadık bile.
    Sizleri bulmanımım en büyük vesilesi ise avatarımda görünen sayın Turna efendi :)) en büyük gazı o verdi haade tekrar Hörmetler herkese. Bu arada profilime yazmıştım ama 1974 doğumluyum :)

4. ncavus

ncavus

Favori Kamış:
    Olta..
    En İyi Avı:
    11 kg. Aynalı Sazan !
    Öncelikle bahsi geçen Iasca yarışmasından bahsedeim. Uluslararası bi yarışmadır ve bi çok ülkede düzünlenmektedir Usa,İngiltere,Belçika,columbia,G.Afrika,İtalya, Fransa vs.. vs..

Bir ayağıda TÜRKİYE'dir yalnız bizde sadece IDBL formatı düzenleniyor yani ses basınç seviyesi diğer format lar SQ (ses kalitesi) veya Bass Boxing (ürün dayanıklılığı ve 5 dakka boyunca elde edilecek en yüksek ses şidetti (Decibel)) ve bunnara benzer formatları maalesef henüz düzenlenmiyor ülkemizde.

Devam edersem, dediğim gibi uluslar arası bi organizasyondur dileyen dilediği ülkedeki Iasca organizasyonuna başvurup belirlenen kurallara ve kategorileri riayet ettiği sürüce katılabilir.

Yine verdiğim link'te görüldüğü üzre ulaslararası bi liste var ve sezon boyunca düzenlenen yarışmalar vesilesiyle oradaki listelerde güncelleniyor. Kısaca benim derecem geçilmesi kuvetle muhtemel sene sonuna daha çok var çünkü.
    Ayrıca bizde yılda bi kez ancak düzenleniyor fakat diğer ülkelerde 2-3 baazen daha fazla düzenleniyor yarışma. Dolayısla onlar açısında dercelerini iyileştirip ve güncellemek açısından avantaj.
    Belki bi bizler Te@MMurtaŞ olarak düşük ihtimal'de olsa İtalya'da yapılacak Eurofinal'lara gitme ihtimalimiz var dolayısıyla çok daha iyi bi derece yapma şansımız doğmuş olacak.

Ülkemize getirisine gelince en başta 'reklam' örnek vermek gerekirse dünyanın çeşitli ülkelerinde bu hobi üzerine edindiğimiz yabanacı arkadaşlar 'vay be sizlerde uğraşıp ciddi işler/dereceler yapabiliyorsunuz' şeklinde hayret ve takdir dolu yorumlarını iletiyorlar bizlere.

Özhan Doğruer ve ben aynı takımdayız yani Te@MMurtaŞ. Fakat ben stock ketegorisi yarışmacısıym, yani hobi mahiyetinde yapıyorum bu işten para kazanmıyorum. Kısaca bu ketegoride sektör ile ilişkisi olanlar yarışamıyor.
    Oysa Özhan Doğruer yarıştığı kategori Ultimate ve diğer Advanced,Stock pro gibi kategorilerde hobi mahiyetinde yarışanların yanında bu işten para kazanan kişilerin katılmasıda serbesttir.
    Ayrıca belirtmekte fayda var her kategoride belli sınıflar vardır, mesela stock 1 en fazla 2 adet 25cm veya 1 adet 30cm subwoofer kullanbilir Stock 2 en fazla 2 adet 300cm veya 1 adet 38 cm gibi vs.. keza araçların modifikasyonuda (sızdırmazlık,elektrik gücü vs..) her kategoriye göre değişiyor.

Biraz uzun oldu o kesin :D hatta sanırım birazcıkta karmaşık ama seni meraklı gördüm bu konuda dolayısyla elimden ve dilimden geldiğince yazmaya çalıştım, hade Hörmetler :)

Son düzenleme: 2 Temmuz 2007
  5. Çok teşekkürederim Nihat kardeşim,gayet güzel açıklamışsın.

Umarım herşey gönlünüze göre olur;) :)

6. MESUT_GULAN

MESUT_GULAN mesut

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    çuvalla MAVRAKİ
    aramıza hoş geldiniz.....

7. ncavus

ncavus

Favori Kamış:
    Olta..