SAKARYA da bir gün

Konu, 'İç sularımızdan (Tatlısu) Güncel Av Raporları' kısmında rustemçakır tarafından paylaşıldı.

1. rustemçakır

rustemçakır

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    Turna 4 kg sazan 5kg
    Cumartesi iş çıkışı parsel in işyerinde saat 9 da 9 kişi toplandık.Alışveriş yapıldı ve gecenin o vakti solucan toplamak için koyulduk yola.Yarım saatte 5 kişi 1000 kadar solucanla beraber düştük polatlı yoluna.Yaklaşik olarak 12 civarında av bölgesine geldik.Sırt çantalarımızı nevale ve malzemelerimizi alarak dik kayalık ve engebeli arazide yaklaşık1 km yürüyerek kamp alanımıza yerleştik.Oltalar yemlendi ve suya bırakıldı.

İlk balık

kelebek.sabaha kadar olta attık(ATİLA abi hariç)atila abi ben hasta ve yaşlı bır adamım diye gitti kösüle kösüle uyudu...

sabah saat 8 de kahvaltı yaptık ve balığa devam.yaklaşık 1 km alana 9 kişi dagıldık ve irtibat için telsiz kullandık çünkü cep tlf çekmiyor.Öğle yemeğine kadar 10 adet bekir 11 adet kefal 6 adet kelebek ve 1 adet ırmak sazanı aldık.

öğle yemeğinden sonra atila abi şurda bir mağara var göstereyim sana dedi ve 1 km yürüttü beni.Bu yol bana 4 km gibi geldi.

Mağaranın içinde çeşme vardı.Atila abi bu civarda susuz kalırsan bu suyu içebilirsin ve burda kalabilirsin vaazından sonra yola kampa doğru ilerlemeye başladık.kampa geldiğimizde Bülent abi.bütün balıkları suya iade etmişti.Atila abi resimlerini çektinizmi diye sordu ama cevap hoş değildi(çekmemişler)neyse bundan sonrakileri çekeriz dedik ve akşama kadar ancak fotodakileri çekebildik

[​IMG] [​IMG]

[​IMG] [​IMG]

Eh artık dönme zamanı..güzel bir günün ardından tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim.bu gittigimiz yeri ATİLA abiden tam adresini alabilirsiniz çünkü ben hep gece gittim yolu tam tarif edemem.kamptan ayrılmadan önce tüm balıklar suya iade edildi.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 12 Mart 2007
  2. ATİLA

ATİLA

Favori Kamış:
    olta
    sevgili kardeşim ben kösüle kösüle uyumadım gözlerimi dinlendiriyordum:rolleyes: ayrıca ırmak kenarına diktiğimiz 20 adet meşe palamutunu ve magara resimleri ni eklemeyi unuttun herhalde.1000 solucan ın çogu balıkları beslemek içindi

3. Balıkları herkes tutabilir ama herkes sizin yaptıgınızı yapamaz ;)

Tebrik ederim ,sağolun varolun dostlar;) :)

4. Atillacım sen bakma bu Namığa,kusur bulamamış solucanlara takmış..

Ben onu solucanlarla besleyeceğim,boru kurdum var Ahmet getirmiş:D
    Hiçte itiraz etmez zeynelin kurtlarına;)

5. ATİLA

ATİLA

Favori Kamış:
    olta
    sevgili arkadaşlar elimizde 300 kadar çimlenmiş meşe palamutu var ankaralı arkadaşlara duyurulur.sakarya nehrine daha çok dikeceğiz..kestanede var ama tutturamıyoruz beni bilgilendirin noolur.solucanla ilgili bir sirkü yoktur inşallah.ben biraz abartırım ava giderken ama kalanlarıda suya bırakıp gelirim.Hani canlı yem ya o yüzden sordum..

Son düzenleme: 12 Mart 2007
  6. Eczacı

Eczacı

Favori Kamış:
    olta
    Arkadaşlar sizleri tebrik ediyorum,sağolun varolun:) :) örnek bir av ve örnek bir davranış

7. kykh

kykh

İşte balıkcı işte doğa dostu diye buna kişilere demek lazım. İbret alınmalı tebrşik ederim hafta sonuda beraber dikeriz inşAllah Atilla abi

8. MGB

MGB GOKHAN

Favori Kamış:
    Kamış olta, yapay yemler, sırtıyı pek severim :) ...
    En İyi Avı:
    Umarım yakında İRİ bir LEVREK :)
    Güzel geçirilen bir av günü....
    Tebrikler

9. bigbaro

bigbaro

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    pullu5 .500(görülen balık) 0.28 lik misina
    arkadaşım ben skarya nehrinin doğduğ kollardan yazıyorum hepinize selamlar artık bu nehir et vermez biz bu nehre bu ismi taktık

10. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    Ryobi Proskyer Nose Power - Shakespeare Mach 1 XT
    En İyi Avı:
    Küçük beyaz; 7 cm. Kuzey batı Antartika Sığlıkları..
    Avınız ve kampınız şahaneymiş tebrikler.

11. Volkan_06

Volkan_06

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Aynalı Sazan, 12 Kg.
    Rüstem, tebrikler... Bayağı güzel bir av ve kamp organizasyonu olmuş, Seni burada daha sık görmek isteriz... Av yeri konusunda daha ayrıntılı bilgi verirsen seviniriz. Sağlıcakla kal...
    Volkan.

12. ATİLA

ATİLA

Favori Kamış:
    olta
    sevgili kardeşim biz oraya et için gitmedik.sevgili ATİLLA BEŞİROĞLU ağbimizin güzel bir lafı var onu paylaşayım.ET İÇİNMİ ZEVK İÇİNMİ?O avlağa gidene kadar harcadığımız para ile 20 kg çipura alıp yenilebilirdi.Ondanda geçtik yakalanan balıkları suya iade etmez onu yerdik.yani kısaca arkadaşım biz bu işi ZEVK için yapıyoruz ve KEYF alıyoruz.:D :D :D

13. mhakanbasar

mhakanbasar Mustafa Hakan BAŞAR

Favori Kamış:
    SHIMANO VENGEANCE SPIN 2,10
    Favori Makine:
    Spro Red Arc Tuff Bady
    En İyi Avı:
    turna 102 cm 8,5 kg
    Bir alkışta benden....Macera olağan üstü güzellikte,amatör olta balıkçılığının bir sportif faaliyet olması yanında,bir kültürüde içinde barındırdığını,hikayeniz ve görselleriyle birlikte bizlere örnek olacak şekilde yansıttığınız için teşekkürler.Ben genelde benden Balık tutup sonrada yemek için avlak bilgisi isteyenlere en yakın avlak olarak Sakaryayı tarif ediyorum.Ama Ankara kızılay Sakarya......:p

14. hasretim03

hasretim03

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Sazan 7 kilo
    Atila abi dediğinde çok haklısın. Ben balık tutmak için 400 km yol gittiğimi biliyorum. Eğer et için yapmış olsam. Arabanın oraya yaktığı yakıt parasına 50 kg sazan alırım.
    Avınız için tebrikler.

15. BARIŞ

BARIŞ BARIŞ

Favori Kamış:
    olta kışın tüfek
    En İyi Avı:
    turna 4.5kg --12kg yayın
    ellerinize sağlık muhabbet süper olmuş

16. korni

korni koral

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    55 kg trakya kıvırcığı
    Sizleri Tebrik Ederim Ellerinize Sağlik

17. Tebrik ve takdir ederim.Gerçekten örnek bir av ve örnek bir doğa dostluğu sergilemişsiniz.Tam anlamıyla sportif balık avcılığını,fidanlarla süsleyerek doya doya yaşamışsınız.

Bu güzel organizasyon ve bizlerle paylaşımınız için teşekkür ediyorum.

18. kaya caglar

kaya caglar

Favori Kamış:
    oltamda var zıpkınımda var teknemde var ama denizim yok :(((
    En İyi Avı:
    yayın 4,5 kg
    hoş bir gün olmuş tebrik ederim ....

19. parsel

parsel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna
    arkadaşlar bide sanal ortamdan tebrik edeyim

20. ATİLA

ATİLA

Favori Kamış:
    olta
    sağol kardeşim o zaman bu hafta sonu hazırlan yanımıza 50-100 arası fide alalım sen nereye istersen oraya dikelim.Kazma kürek varmı?:D :D :Dha oğuz da hevesli fidan dikmek için bir kürekte ona lazım

Son düzenleme: 13 Mart 2007