Sakaryanın dargınları gerçekten darılmış

Konu, 'İç sularımızdan (Tatlısu) Güncel Av Raporları' kısmında upsidedown tarafından paylaşıldı.

1. upsidedown

upsidedown

Koca günde tutabildiğimiz iki balık bu dargınlar diğer 250 tanesi israil yayımıydı tutması çok zevkli balık bu dargınlar

Son düzenleme: 15 Temmuz 2007
  2. balıkcı67

balıkcı67

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Tatlısu kefali 37 cm
    Tebrik ederim.Bizde bu balıklara bıyıklı balık denir oltaya çok direnç gösterdiği için tutması çok zevkli bir balık türüdür.

3. upsidedown

upsidedown

evet müthiş zevkli tutması

4. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Paylaşım için teşekkürler güzel balıklar.

5. Bozüyüklü

Bozüyüklü

Favori Kamış:
    4 metre karbon makaralı
    En İyi Avı:
    2 kg sazan,1 kg alabalık
    tebrikler arkadaşlar..

6. :confused: :confused: :confused:
    Namık hocamızdan açıklama bekliyoruz bu yayınlarla ilgili:D

Spiker olan o:D :D

7. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
    çok açıklayıcı oldu teşekkürler :D:D

8. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
    geldi abi açıklama :D:D:D

9. :eek: :rolleyes: :D :D

10. upsidedown

upsidedown

ya onlarında resmini çekmiştim bulamadım cep telefonunda benim kız silmiş sanırım kurcalarken saydam bir balık kılçıkları gözüküyor bakıldıgında burada israil yayını diyorlar belki başka adıda vardır,yem takmadan iğneye bile geliyor öyle bir balık,balıkların yumurtalarını ve yavrularını yediği için tutan geri salmıyor bende 250 kadar tuttum ve bizim evin civarındaki kedilere ziyafet çektim,resmini bulursam hemen ekleyeceğim

11. Ben bişeyleri anlayamadım ama :confused:
    tekirde almadım bu saatte:confused:
    birisi 250 yayınmı tutmuş
    bıyıklılar kime küsmüş
    yayım yayın'mı demek
    pencere niye kapalı
    çayım soğumuş
    :confused: :confused: :cool:

12. upsidedown

upsidedown

kesinlikle bu balık değil ama

13. balıklar için tebrıkler

14. upsidedown

upsidedown

Teşekkürler

15. upsidedown

upsidedown

işte israil yayını dediğimiz balık bu sakaryada bunlardan geçilmiyor,buralarda vali balığıda diyorlar bu balığa,eğer bu valiyse ben 84 ilin tüm valilerini tuttum aynı zamanda kaymakamda kalmadı tutmadığım :)

16. simendifer

simendifer Sennur

Bu konuyu yine Yakup hocam açıklığa kavuşturacak sanırım... Bu balığı tanımıyorum. Boyutu hakkında da bir fikrim yok şu anda. Bu fotoğraftan boyutu kestirmek zor. Daha net bir fotoğrafı var mı bunun ?

17. geneben

geneben Aşkın

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Deniz turnası 70 cm 900 gr.
    Zararlı balıklardan istediğimiz kadar tutabiliyormuyuz. Çok balık tutma zevkini bastırmak için bende zararlı balık avlıyayım hem de doğaya yararlı olurum kedileri sevindirip hayır duasıda alırım güzel iş aslında;):D

18. upsidedown

upsidedown

bu balıklarla ilgili bir kısıtlama yok sirkülerde yani istediğin kadar tutabilirsin ama sana kalmış yinede,diğer türlüde istediğin kadar istediğin balık türünü tutabilirsin geri salmak kaydıyla istedikten sonra her türlü tatmin kolay

19. nertikus1

nertikus1 Naci ERTİK

Favori Kamış:
    şamandıralı,makaralı
    En İyi Avı:
    9 kg yayın
    Eskişehirde Vali balığı olarak geçer ama sanırım resmini koyamadığı aşağıdaki balık olması lazım

TATLI SU KAYASI
    Resim-TATLI SU KAYASI (Gobius fluviatilis)
    Şekil-TATLI SU KAYASI (Gobius fluviatilis)

I.sırt yüzgeci yüksek, II. sırt yüzgeci ise arkaya doğru gittikçe alçalmaktadır. Gözler arasındaki alan, başın tepe kısmı, ense, boğazın arka tarafı, solungaç kapaklarının çok az bir kısmı, göğüs yüzgeçlerinin kaideleri ve karın yuvarlak pullarla kaplıdır. Göz çapı gözler arasındaki mesafeden oldukça büyüktür. Karın yüzgeçlerinin meydana getirdiği vantuz hemen hemen anal açıklığa kadar uzanır. Burun sivri yapılıdır. Alt çene üst çeneden biraz uzundur. Renk yarı şeffaf olup, yan taraflarında sınırları belirsiz 8-12 adet koyu lekeler bulunur. kuyruk ve sırt yüzgeçlerinden bant oluşturan siyah lekeler mevcuttur. Üreme dönemlerinde erkek siyah bir görünüm alır ve yüzgeçleri 1,5 misli uzar. Ömürleri üç yıl kadardır.

M.U.= 20 cm. C.O.Y.= 2-3 Yaş
    O.U.= 15-18 cm. C.O.U.= 14-16 cm
    M.A.= 86 g.
    O.A.= 50 g.

Avlanma Yöntemleri:
    Serpme ağlar, Olta.

20. kjetlee

kjetlee

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    3 kg Turna
    Yakaladığın Bıyıklı balıklar güzel. Tebrik ediyorum.

Birde resim net değil ama anladığım kadarıyla yakaladıkların Kaya balığı. Sudan çıkınca kafasını şişiren ve çok sert bir derisi olan balık. Gerçektende herşeye atloyor o balıklar. Özellikle diğer balıkları tutmak isteyenlerin başbelası bence.
    Ama ilk turnamı oltama takılan bu balığı kancadan almadığım için tuttuğumuda hatırlarım. Çünkü kaya balığı bir anda turna oluvermişti:D