Samsun Turnaları Bunlar 19 11 2006

Konu, 'İç sularımızdan (Tatlısu) Güncel Av Raporları' kısmında Taylan tarafından paylaşıldı.

1. Taylan

Taylan

Favori Kamış:
    Her türlü sahte, 0,18 ip misina, Alba orient 210 kamış, Pasha 35 makina
    En İyi Avı:
    53 cm Turna
    İyi günler arkadaşlar

Sözlerime başlamadan önce bu balıkları bugünlere gelmemde büyük emeği olan Yakup Abime ithaf ediyorum. Allah ondan razı olsun.
    Birde Yakup Abimin sen yılbaşına kadar turna tut ben kendimi kanal sularına bırakacağım dediğini duyar gibi oluyorum. Ama bu yaştan sonrada hasta olur toparlayamaz falan kendini, suçluluk hissederim. Yazın bu hesabı tekrar gündeme getiririm :D
    Bu gün Musa kardeşimin daha önce bahsettiği yere turna avına gittim. Eğer yakın bir akrabasının düğünü olmasaydı oda gelecekti ama nasip değilmiş. İnşallah bir dahaki sefere beraber tuttuğumuz turna resimlerini yollarız:) Sabah saat 6.20 de evden çıkıp saat 7 gibi Gelemen sularına gittim ordan randıman alamayınca Musanın bahsettiği Çarşambadaki av yerine gitmeye karar verdim. Saat 9 gibi yeni av yerine vardım ve oltamı su ile buluşturdum. Hava kapalı idi. İlk balığı saat 10.00 civarı aldım. İlk balığın uzunluğu 53 cm idi. Daha sonra hava açtı. At-çeke devam. Saat 12 gibi ikinci balığıda aldım. Buda 42 cm geldi. Eee limitlerin üstünde bunuda livara attım. Daha sonra 3 saat daha at çeke devam ama hiç vuruş olmadı. Bende takımları toplayıp evin yolunu tuttum. Balıkların ikisinide resimde görülen mavi metalik cleo kaşık ile aldım.

Hayatımda tuttuğum ilk turnanın bu boyda olması beni ayrıca memnun etti. Daha tutmadan turna hastasıydım. Şimdi tam hasata oldum. O çekerkenki kafa vuruşlarını unutamıyorum. İlk balığı karaya aldıktan sonra kendime gelmem aşağı yukarı 15 dakika sürdü :D

Kamış: Alba Orient 210 cm 10-30 iki parçalı
    Makara: Alba pasha 35
    Misina: Yeşil renk 0.18 ip misina (Çelik tel kullanmıyorum)
    Yem: Mavi metalik cleo kaşık, siyah beyaz sassy, long redbow kaşık vs.
    Hava durumu: Parçalı bulutlu

Bunlarda av resimleri
    Takım çantamda her daim bulunan cetvel (desenleri bu şekilde olunca daha iyi ölçülüyo :p )
    Buda takımım ve kullandığım cleo kaşık

Son düzenleme: 20 Kasım 2006
  2. afet

afet

:) Taylan güzel turnalar yakalamışsın, anlatım da süper eline diline sağlık, rastgele ;)

3. eozsoyeri

eozsoyeri Erdem Özsoyeri

Daha ne olsun be Taylan abi tebrikler güzel av olmuş..

4. tebrikler taylan kardeşim.. sen artık iflah olmazsın allah kurtarsın..:)))

5. Iskarmoz

Iskarmoz

Favori Kamış:
    Her cins Olta
    En İyi Avı:
    1988 Dalyanköy Levrek 4.7 kg
    Taylan, Bülent kardeşim çok haklı. Bu durumda doktor senin için " Ne yerse yesin." demiştir..:D :D Her hafta oradasın artık..:)
    Tebrik ederim. Çok iyi av yapmışsın. Şansın hep daim olsun..

6. Taylan

Taylan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    53 cm Turna
    Yorum yazan herkese çok teşekkür ederim.
    Cihangir abi eşim surat asmasa :D :D :D ben hergün ordayım ama ne yazıkki evden o kadar sık izin alamıyorum. İnşallah 15 Aralığa kadar bir kez daha gitme şansım olur. Malum yasak sezon başlamak üzere..

7. darkdream1977

darkdream1977

Favori Kamış:
    mantarlı - makinalı takım
    En İyi Avı:
    yayın 8 kg ( elle :) )
    Kimin toprağı beeeee...
    Yakışır kardeşim.
    Bende bu site sayesinde turna hastası oldum ama şimdilik sadece tutulanlara bakıyorum. :)
    Eğer bir gün nasip olursa beraber balığa gitmek isterim seninle.
    Ben tutmasamda olur sen tut ben sana yardım ederim.
    Zaten bu yıl bir hüsran yılı oldu benim için.
    Mailim yazılı,istersen ekleyebilirsin.

8. carp

carp Mehmet

Balıklar yakışıklı, anlatım güzel daha ne olsun. Pazar neşenize ortak olmuş olduk. Sezon kapanmadan devamını bekleriz...

9. avcı_55

avcı_55 Alaattin ışık

Favori Kamış:
    Olta.
    Kardeşime tebrikler.
    Gidebilirsen birde Ladiği dene.Pişman olmazsın.

10. Taylan

Taylan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    53 cm Turna
    İnşallah Selim. Samsuna geldiğinde tabiki beraber gideriz.
    Eğer ortamda turna varsa tutulabilineceğine eminim. İki senedir bende inatla Gelemen sularını deniyordum ama turna alamıyordum. Bu gün ilk defa denediğim bir yerde turna aldım. Nasip işte :D

11. Taylan

Taylan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    53 cm Turna
    Mehmet inşallah gidebilirsek Musa ile de gideceğiz tabi hava izin verirse. İnşallah o zamanda balıklı bir rapor yazarız. Tabi evden izin çıkarsa :)

Alaattin Abi Ladik için jandarma izin vermiyor gibi bir şeyler duydum ama ne kadar doğrudur veya amatör oltacılar için gerçerlimidir bilemiyorum. Ama aklımda hep var Ladik. Bu sezon olmazsa baharda mutlaka deneyeceğim

12. yiv

yiv Kivanc Bekar

Favori Kamış:
    Olta, zipkin
    En İyi Avı:
    Turna 5,15kg
    Tebrikler güzel av olmuş..Tadı nasıl acaba bu tatlısu turnasının??

13. karayel

karayel Yakup ERDEM

Favori Kamış:
    şeytan otası
    En İyi Avı:
    kaya balığı (1.5 gram) :)
    Gözümüz aydın, bir turnacımız oldu.

Eğer ucunda benim kendimi kanala atmam olmasa senin bu turnaları tutacağın yoktu. Azmettin ve sonuda turnayı gagasından vurdun :D. Önce tüm arkadaşlara göz aydınlığı diliyorum. Forumun bir turnacısı daha oldu.

Sevgili kardeşim;

Tebrik ederim, bu tam anlamıya bir tebriktir, çünkü çok iyi bir iş başardın. Bunda belki benim az bir katkım vardır, ama balikavi.net in katkısını asla göz ardı edemeyiz. Seninle bir amatör balıkçı e-posta grubunda tanıştık. Birlikte pek çok grup ve forumda bulunduk. Ama ilk defa ciddi paylaşımlar olan daha çok vermeyi amaç edinen bir forum olarak balikavi.net senin de benim de bir adım daha ileri gitmemizde önemli katkılar sağladı. Başta yöneticileri olmak üzere balıkavı.net deki tüm arkadaşlara bu açıdan teşekkür ederim.

Sen balıkçılığa bize göre geç kalmıştın, biz ömümüz boyunca tüm tatil günlerinde zamanımızı balık avlayarak geçirirken, sen erken başlayıp sınırlı kalan bir sevda olarak, güzel bir tahsil ve sonrasında iyi ve başarılı iş edindikten sonra acak bu sevdanın peşine düşebilme fırsatı buldun.

Her seferinde farklı ortamlarda av yaptık. Anında ortama uyabildin, asla kolay ama çalışmayan takım ve yöntemlerde ısrar etmedin, az işi bilen kim ne tavsiye ettiyse mutlaka denedin, azmettin. Ve sonunda bu zafere ulaştın.

Altı üst iki turna ne olacak diye olaya bakanlar olabilir, ama senin bu balığın peşindeki hikayeni bilse, bunun ne büyük bir zafer olduğunu herkes kolayca anlar.

Azminin, neşenin hep daim olmasını, sağlık ve mutlulukla geçecek uzun ömründe nice trofe balıklar yakalamanı dilerim.

14. blackboy55

blackboy55 Musa Karaoğlan

Favori Kamış:
    Okuma Salina Seaspin 2.85
    Favori Makine:
    Okuma Salina 40
    En İyi Avı:
    2410gr Gökala -3000 gr levrek
    Tebrikler Taylan

Taylan ellerine sağlık,çok güzel av olmuş.Cumartesi senin yanına geldiğimde gözlerinde gördüğüm azmin sonunda gerçekleştiğini görmek beni çok mutlu etti.Dün sabah beni aradığında balık avlağını bulamayacaksın diye endişelenmiştim,ama turnaları görünce sevindim.Emeğine ellerine sağlık,saygılarımla..:)

15. Taylan

Taylan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    53 cm Turna
    Öncelikle teşekürler Yakup abi

Neşemiz hep beraber daim olsun. İnşallah daha nice trofe balıkları beraber yakalayacağız. Bu balıklarda senin katkını " az bir katkım vardır" sözüyle geçiştirmek yakışık almaz. Ben öğrendiğim bir çok şeyi senden öğrendim. "Balık sana uymuyorsa sen balığa uy" felsefesi en büyük öğretilerden biri oldu benim için.:)

Dediğin gibi bazıları diyecektir. "2 turna ne olacak. Hem biri limiti bile zor geçmiş". Ama ben bu turnaları yakalayabilmek için iki sene uğraştım :D Bunun en yakın tanığı sensin çok kereler benim avdan elim boş döndüğümü görünce benimle beraber üzüldün ama artık hüzün günleri eskide kaldı. Artık gün sevinç günüdür :p

Balikavi.net için söylediklerinde sonuna kadar haklısın. Bakıyorum da bu güne kadar üyesi olduğum forum ve gruplarda mesaj sayım 10 u 20 yi geçmemiş. Burda ise şuan için 130 ları geçmiş mesaj sayım. Bununda en büyük sebeplerinden birisi herkes paylaşmayı insanların bir arada olması. Tüm arkadaşlara tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Bu günki balıkçılık bilgi dağrcığımda önemli payları olduğu için.

Abimi kanala atmaya nasıl içim el verir. Balıkları tutmamda etkisi büyük de olsa, ben bu iddiadan vazgeçtim. :D

16. Taylan

Taylan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    53 cm Turna
    Teşekkürler Musa. Ama senin sayende bu balıklar. Bir çok insan avlaklarını paylaşmak istemez. Sen böyle bir bencillik yapmayıp avlağı benimle paylaştın. Çok teşekkür ederim. Bir dahakine beraber gidip balık sayısını katlarız inşallah. :D :D

17. blackboy55

blackboy55 Musa Karaoğlan

Favori Kamış:
    Okuma Salina Seaspin 2.85
    Favori Makine:
    Okuma Salina 40
    En İyi Avı:
    2410gr Gökala -3000 gr levrek
    Taylan, bencillik yapmam yapanıda sevmem.Çok yakın bir arkadaşım bana gittiği yeri ısrarla söylemedi diye yüzüne bakmıyorum.O yüzden bencil insanlarla işim olmaz.İnşallah birdahaki sefere beraberiz.(benim izin derdim yok):D

18. sanalbalıkcı

sanalbalıkcı

Favori Kamış:
    tırıvırı hariç hepsi
    En İyi Avı:
    Önümüzdeki hafta tutacağım.
    Tebrikler artık samsun dan bol bol turna trofeleri alırız,avlağınız özel bir yerse fazla kişi ile paylaşmamanızı öneririm yinede siz bilirsiniz.Rasgele..

19. Taylan

Taylan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    53 cm Turna
    Musa bende güvendiğim bildiğim insanlar ile avlağımı paylaşmaya sonuna kadar varım.

Keşke yasak sezonu başlamasaydıda kurban bayramı organizasyonunu Çarşambada yapsaydık.

Kendine iyi bak görüşürüz.:)

20. AKIN74

AKIN74

Taylan Tebrikler, tatlı su avında en çok sevdiğim balık olan Turna balığını elinizde görmek ayrı bir güzellik, he rne kadar tatlı su avı yapmasamda bu balığı tutmayı gerçekten çok isterim...:)