Samsunda Turna Av Yeri ??

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında Taylan tarafından paylaşıldı.

 1. eozsoyeri

  eozsoyeri Erdem Özsoyeri

  Mesajlar:
  1.976
  Şehir:
  İstanbul
  Ben Samsun'da otursaydım Altınkaya barajında yatar kalkardım valla..Sazan cennetindesiniz boşverin turnayı siz:)
   
 2. icemaster

  icemaster Hüseyin

  Mesajlar:
  120
  Şehir:
  İstanbul
  doğru

  semenlik gölü galiba kuş cenneti ilan edildi. fakat akgöl diye bir göl daha var. arkadaşlarım orda geçen hafta 3 kg lık turna yakalamışlar. resim istedim kendilerinden ama çekmemişler :).
   
 3. jakabo55

  jakabo55

  Mesajlar:
  19
  Şehir:
  Samsun
  Favori Kamış:
  Olta
  En İyi Avı:
  1.9 kg Turna
  Belki inanmayacaksınız ama profilimde yazdığım 1.9 kg lik Turnayı (Tekkeköy-Çarşamba arası,Havaalanı civarı))Costaldaki kanaldan aldım.Genelde Sazan ve denize yakın taraflarda kefal çıkıyor diye biliyordum.Bundan 1 ay kadar önce gittiğimde oltaları toplarken 15 cm gibi bi turna geldi oltaya,inanamadım turna olup olmadığına karar veremedim etrafımdakilerde şaşırdılar turnayı görünce,tabi hemen saldım balığı.
  24 Ağustostaki büyük selden 5 gün sonra aynı yere tekrar gittim,su çok bulanıktı ve sanırım balıklar oksijensiz kalmışlardı.Selin hemen ertesinde jandarmadan fırsat bilen doğa düşmanları tüfekle,ağ ile ,serpme ile inanılmaz balık toplamışlar.Hattabirinin söylediğine göre tüfekle haince vurulup alınan sazan 30 kilo civarındaymış.
  Neyse selden 5 gün sonra gittiğim o aynı yerde saat 14-18 arası 1 er kilo civarı 3 adet sazandan başka alamadım,yine tam oltamı toplayım mı diye düşünürken inanılmaz bir ağırlık oltayı suya çekti,asıldım misina kopacak diye korktum ama allahtan kenara alabildim 1.9 kg turnayı.
  Netice itibari ile costalda ,turna yakalamak için aldığım sahte balıkla olmasada sazan için salladığım olta ile turna yakaladım.