Sarozda Bugün Sezonu Açtik

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında tugi64 tarafından paylaşıldı.

1. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Ayrilik gayrilik yok, "birimiz hepimiz hepimiz birimiz icin" demisler. Kimseyi gucendirmek pesinde degilim. Herkesin binlerce emegi ve guzelligi var burda.
    Kissadan hisse, herkesten herkese.Bir surcu lisan ettikse, kas yaparken goz cikarttiksa af ola. Sozum sozdur. Beni 11 yillik yalnizliktan kurtardiginiz icin her birinize tesekkur ederim. Ben boyle icten bir site gormedim...

2. tugi64

tugi64 Turgay SEZGİN

Favori Kamış:
    En ucuz kamış.
    Favori Makine:
    En ucuz makina.
    En İyi Avı:
    Levrek 5.350Kg.
    cevaben

fotoğrafı yakından çekelimde balıklar büyük gözüksün gibi bir düşüncmiz olamaz,fotoğrafta toplam 7 adet mercan var bazı arkadaşlar kocagözle mercanı ayırt edemiyorsa ben bişlemem,ayrıca sivriburun mercan yerli balık değildir ve şu an göçtedir en büyüğüde 400-500 gr.mı geçmez,bazı arkadaşlarda eğer çocuklarını bu kadar çok düşünüyorsa ki her kez tabiki gelecek nesli düşünmek zorunda o zaman galata ve unkapanı köprüsünü ziyaret etmesini tavsiye ediyorum ben genelde 15 günde bir işim icabı ist.giderim ve orada insanları izlerim.Olta balıkçılığına gelirsem yaklaşık 35 senedir oltacıyımdır hemde iyi derecede hamdi kardeşim bunu bilir.Bu güne kadar 250-300 gr ispendekleri livarıma hiç koymadım artı sarozda ava götürdüğüm hamdi kardeşimde bizzat görmüştür ki yakaladığım ahtapotları ne yaptığımı ona sorun.Ben sadece hamdi kardeşim istedi diye siteye üye oldum ve tavsiyelere hiçmi hiç ihtiyacım olmaz.Sadece göz zevkinizi gidereyim soranlarada her konuda yardımcı olayım diye düşünmüştüm ama anladımki bu sitede işim olmaz.Bazı arkadaşlara balık türlerini bir daha incalamasini tavsi ediyor saygılarımı sunuyorum...............(Rasgele diyemicem çünki bu işi bilmeyenler çok.....)

3. yalcinicli

yalcinicli

Tugi olmadı..!
    Hemen kırılıp gitmek yok.
    Sitede yeni üye arkadaşlara takılan çok arkadaşımız var. Birazcık seni tanımalarına izin ver ve sen de tanımaya çalış.
    Hak vereceksin.

4. tugi64

tugi64 Turgay SEZGİN

Favori Kamış:
    En ucuz kamış.
    Favori Makine:
    En ucuz makina.
    En İyi Avı:
    Levrek 5.350Kg.
    dostum o ufak dediğin balıkların çoğu kocagöz ayrıca 30-35 kulaçtan çıkıyor o mesafeden çıkan balık ne olur bi araştır da ondan sonra tenkit et........

5. tugi64

tugi64 Turgay SEZGİN

Favori Kamış:
    En ucuz kamış.
    Favori Makine:
    En ucuz makina.
    En İyi Avı:
    Levrek 5.350Kg.

ya sen kraçayı bilmiyorsun ya ben. gerçek olan ikimizden biri bilmiyor.Ben 35 senedir denizlerdeyim ama öğrenmemişte olabilirim.birde mercan ile kocagözüde ayırt etmek lazım çünkü 30-35 kulaçtan gelen bir balığı su üzeri yapmadan 3-4 kulaçlarda karşılayıp iğneden çıkarmak gerekir yoksa benim yaptığım hataya düşülür balık vurgun yediği için su üstüne şokta gelir ve rahmet eder o zamanda senin çocukların balık yiyemez.bilmem anlatabildimmi.....

6. CIneKoP

CIneKoP

Favori Kamış:
    MITCHELL Pro8000/ Lineaeffe 3,90/ + AlbaStar 3,5/ Daiwa GS9/ Misina Kurşun vs ;)
    En İyi Avı:
    Kofana(1990-1998) -Palamut(2006)-Martı(2003 o hala gözküyüzünde;))
    Sakin olmak lazım ;)

7. sentha

sentha

Favori Kamış:
    el oltası zıpkın
    En İyi Avı:
    henuz tutulmamis olandir
    ikinci resmi bilmem ama, ilk resim olcu olarak referans alinabilecek tonla sey barindiriyor. livardan tutun, cizmeye, hatta agizdaki sigaraya kadar.

benim gordugum kadariyla buzz gibi bir av olmus. evet bir iki tane goze ufak gozuken mandagoz(demek o taraflarda kocagoz deniyormus:)) var. yapilmasi gereken ayrim sudur diye dusunuyorum:

catir catir parmak kadar baliklari kovalara doldurmayi mi, dogru durust yapilan bir avda istenmese de arada gelen birkac baligi mi elestirmeli.

gozumde bir ayar bozuklugu yoksa (ki gozluk taksam da gozlerimin iyi sectigini soyleyebilirim), bu avda daha once alkis yagmuruna tutulan onlarca avdan eksik yoktur, hatta fazla vardir. baba gibi mercanlar alinmis, cok guzel cesit de olmus.

cocuklarimiza yenilebilecek, tutulabilecek baliklar birakmak kadar onyargisiz ve benmerkezcilikten uzak bir anlayis ortami da birakmamiz gerektigine inaniyorum.

ne bu gerginlik? ne gerek var hemen "silin bu raporu, benim cocuklarim ne yiyecek" hezeyanina? bir bilgisayar, bir internet baglantisi sahibi olup ardindan bir foruma uye olmak, hatta kimi zaman yonetici olmak olcup bicmeden, dusunup tasinmadan, karsindakini dinlemeden ve anlamaya calismadan hoyratlik yapma hakkini vermiyor kimseye.

bi sorun dinleyin. yapici elestirinizi yapin. karsi tarafin yanitini bekleyin. hakli ya da haksiz oldugunuza ondan sonra karar verme hakkina sahipsiniz, "ben boyle soyluyorsam dogrudur" deme luksune degil. cocuklarinizin gelecekte yiyecegi baliklar kadar degerli bir anlayis bu, eger becerip de birakabilirseniz.

tugi64, (muhtemelen 64 dogumlu bir turgaydan bahsediyoruz, keske once isim ve yasinizi bilseydik de dogru durust hitap edebilseydik), gorebildigim kadariyla guzel av, tebrik ediyorum ama serdar kardesimin de dediklerine aynen katiliyorum:

8. sgntch

sgntch

Abilerim ve arkadaşlarım. Forumun ilk sayfasında Turgay abiye, 2 ve 3 cü sayfalarında ise Turgay abiye eleştiride bulunanlara yargısız infaz yapılıyor gibime geldi.

Bazı avlarda istemesenizde sirkü dışına çıkabiliyorsunuz bunu hepiniz benden çok daha iyi bilirsiniz.Mesela küçücük bir karagoz 1/0 iğneme takılıyor ve iğne gözünden çıkıyorsa bu balığın cesedini tekrar denize atmaktan başka ne yapabilirim.

Biz elimizden geldiğince sirkülere uyduğumuz sürece arasıra olabilecek kazalardada moralimizi veya başkasının moralini bozmamalıyız. Kazayla gencecik insanlar, çocuklar ölüyor 1-2 balık ölmüş çok mu.

Son olarak Turgay abiye tepki gösteren arkadaşlarımın ve büyükleriminde tek amacının gerçek bir amatör balıkçı gibi sirkülere uymak ve insanları uymaya teşvik etmekten başka hiçbir gayesinin olmadığına emin olduğumu söylemek isterim. Zannederimki onlarda "Ulan hakkaten biraz fazla tepki gösterdik" diye içinden geçirmişlerdir.

Birbirimize destek olalım.