Sayenizde ben de varım.

Konu, 'Tanışalım' kısmında Tuluğ tarafından paylaşıldı.

1. tiptirivsi

tiptirivsi

hoş geldin kardeşim...

2. samsunlu55

samsunlu55 tunç

Favori Kamış:
    Elektrikli Testere, Balyoz, biçer döver, orak
    En İyi Avı:
    mustafa, 66kg :)
    hoşgeldin keyifli paylaşımlar

3. Eczacı

Eczacı

Favori Kamış:
    olta
    Aramıza hoş geldiniz :)

4. avtm

avtm

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    rüyamdaki balık
    Dalmak mı? Tanıdık geldi. Suyun insanı kendine çeken bi albenisi var. Beypazarı Kirmir Çayında 7-8 yıl kadar önceleri kum ocakları taraflarında dalardık söğüt saçaklarının altlarında yayınları severdik, yaptığımızın çok tehlikeli olduğunu boğulmak üzereyken suyun içinde uzaklarda parlayan ışığı görünce anladık, artık kesinlikle suyun dışını tercih ediyorum. Büyüklerimiz "dibini göremediğin suya girme" derdi. Ankara'da zıpkınla girilebilecek çok yer olduğunu sanmıyorum. Belki Kesikköprü!

5. Tuluğ

Tuluğ a

Sana katılıyorum Ahmet, suyun albenisi olduğu kadar tehlikeleri de var.iki kez boğulma tehlikesi atlattım.En kötüsü 1 metre kadar üstümden geçen kıçtan takma bir motorun pervanesiydi.Sudan çıktığımda kıyıdaki arkadaşlarımın yüz ifadelerinden durumun ciddiyetini daha iyi anladım.Yaşadıklarımdan dersler çıkardım.Herkesten ricam, suya girerken akşam sizi evde bekleyen ailenizi ve sizi seven kişileri bir saniyeliğine dahi olsa aklınızdan geçirmeniz ve tedbiri elden bırakmamanız.

Malesef Ankara'da Kesikköprü dahi olsa dalabilecek zamanım yok.Didim Akbükte yazlığım var 4 yıldır orada avlanabiliyorum ancak.En azından acemiliğimi giderene kadar bir üsre daha orada avlanmayı düşünüyorum.

Birbirinden güzel bunca insanı bir arada görmek çok hoş.Sizlerle bizzat tanışmışım gibi hissettirdiniz.İlginize tekrar tekrar teşekkür ederim:)

6. korni

korni koral

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    55 kg trakya kıvırcığı
    hoşgeldiniz

7. [​IMG]

8. ufukkula

ufukkula ufuk

En İyi Avı:
    Henüz yakalamamış olduğum
    Hoşgeldiniz,amatör avcılık gerçekten çok güzel bir spor ancak bunun da kuralları var,burada paylaştıkça her konuda bilgilenceğimize inanıyorum.Keyifli paylaşımlar..rastgale!!

9. avtm

avtm

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    rüyamdaki balık
    Paylaştığınız bilgiler için teşekkürler Can Bey. İçsularda zıpkınla avlanmak yasal değilmiş, öğrendik. "Bir amatör balıkçı en fazla dört olta takımıyla avlanabilir." Tuluğ kardeşimden özür dileyerek pek yeri olmasa da bir husus danışmak isterim: Suya karşılıklı 100-200 metre misina çekip her 5-10 metrede bir iğne takmak da yasal düzenlemeye uygun değil herhalde?

10. aliformen

aliformen ali

Favori Kamış:
    alba
    En İyi Avı:
    sazan 2.5
    hoşgeldin tuluğ keyifli paylaşımlar

11. Tuluğ

Tuluğ a

Estağfrullah kardeşim.Ben de Can beyin iletisini okuduktan sonra içim rahat etmedi.Biraz araştırma yaptım ancak sınırlamaların çıkış tarihleriyle ilgili bir karışıklık vardı sanırım bir sonuca varamamıştım.Arkadaşlarımdan da net bir cevap alamadım.Kimisi zıpkının yasak olduğunu, kimisi (kurallar çerçevesinde) yasal olduğunu söyledi.Yasal olduğu bilgisine nereden ulaştığını söyleyebilirsen çok sevinirim Ahmet.

Not: Mesajımın başından itibaren sadece zıpkıncılıktan bahsettiğimi farkettim .Olta kullanan (oltanın gönlümde yeri başkadır) deniz aşığı arkadaşlara da merhaba:) İlginize çok teşekkür ederim.

Son düzenleme: 2 Haziran 2007
  12. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Arkadaşım dediğin gibi yasal değil bazı yerlerde ona barikat deniyor bazı yerdede gerdirme yöreye göre isimleri farklı ama sonuç olarak yasal değildir.

13. gençolta

gençolta

Favori Kamış:
    4 adet remixon3.60 surf kamış remixon king makara2 remixon falcon remixon elite
    En İyi Avı:
    valla geçen yaz elim büyüklüğünde ispari tuttum
    kardeş hoşgeldin emin ol daha hiç duymadığın görmediğin şeyleri öğreneceksin burada şahsen ben öyle oldum

14. pterois volitans

pterois volitans

hoşgeldin tuluğ keyifli paylaşımlar

15. orcunhoca

orcunhoca

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    şansa bir ahtapot 1 kg. babakalede 400 gr. karagöz,80-90 cm pala.
    hoşgeldiniz, keyifli paylaşımlar.

16. omur78

omur78

Favori Kamış:
    KAMIŞ
    En İyi Avı:
    TURNA 3,80 Kg. 1997 Gölbaşı
    Tuluğ aramıza hoşgeldin umuyorum burda güzel vakit geçireceksin ve güzel paylaşımlarda bulunacaksın rastgele.