SAZAN veyaYAYIN Hakkında Güzel Bilgi Verecek Yokmu???:(

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında UBEYDULLAH tarafından paylaşıldı.

1. lustral

lustral osman karatepe

Favori Kamış:
    klasik 3'lü takım
    En İyi Avı:
    sazan 7.250gr
    sazan için bende iri solucanı önerebilirim,zira tuttuğum 7.250 gr'lık sazanı solucanla almıştık kepçe konusunda kesinlikle yaban'a katılıyorum :)

2. mustafadinç

mustafadinç

Favori Kamış:
    Fiber olta
    En İyi Avı:
    Sazan 4 kg
    Ubeydullah kardeşime

Allahın küçük kulu merhaba,ben sazanı sopa oltasıyla tutarım 7 metrelik fiber 8 metre misina 2 kanca yem olarak yumuşak veya balığa göre sert mısır,bolca yemlemeli özellikle sabaha karşı şu sıralar 04-45 05 saatleri gibi yemlersen saat 06 da vuracaktır dip oltası küspeli veya kurşulu olabilir ama kısa 15 metre gibi atarsan onuda elle yemlersin yemlediğin malzemeden küspenin etrafına tak ve bekle ama her iki saatte bir çek ve yemleri değiştir,Rastgele

3. deePblue

deePblue na

fransız av kanalını izlerken bir nokta dikkatimi çekmişti..
    özellikle yayın avına çıktıklarında şamandırallı sistem kullanıyorlardı,ve yem olarakta 3lü kancaya büyük ve cok canlı solucanları takıyorlar.ayrıca küçük bir el sopasıyla (ucu tokmak şeklinde) tekneden suya vurma suretiyle ses çıkartıyorlardı..sanırım bu balığın dikkatini çekerek su üstüne yaklaşmasına sebep oluyor..başka bir şey gelmedi aklıma :confused: :confused:
    eğer tekne ve ya bot ile avlanacaksanız bu yöntemi sizde tecrübe edebilirsiniz.

4. CARP TEAM 54

CARP TEAM 54

Favori Kamış:
    SAZAN AVCILIĞI İÇİN NE GEREKİYORSA
    En İyi Avı:
    14,50 KG
    Ubeydullah Kardeş Ben Sana En Iyi Yöntemin Misir Olduğunu Söyleblirim.ama Avlandiğin Gölün Etrafina Iyi Bak çekirge, Yengeç Vs Böyle Hayvanlar Varsa Onlari Takmani Tavsiye Ederim Bunlara Iri Sazan Vurur.ayrica Yem Hazirlamana Gerek Yok Sadece Misir Kaynat önce Yemle Ve Sonra Avlan.takoz Küspeyi Ufalt Onu Küspeli Olarak Kullan.anlatilan Yemler Ile Yemleme Yapmadiktan Sonra Hiçbir Işe Yaramaz .ben Senelerdir Avlanirim Her Yemi Denedim Ama Sazan Için Misir Gibisi Yok Vazgeçilmez Bence . Ayrica Avlanirken Suya Yakin Oturma Ve Ses çikarmamaya özen Göster Sessiz Ol , Eğer Balik Varsa Tutarsin....ben şahsen öyle Yapiyorum

5. metin_1963

metin_1963

Favori Kamış:
    OLTA.DİP.ZIPKIN V.S
    En İyi Avı:
    12 KG AYNALI SAZAN
    yayın balıgını kıyıdan alabılırmıyım acaba ?

6. yozgatli65

yozgatli65

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    6.200 sazan 26 kg yayın
    küçüklerini alabilirsin büyükleri biraz zor

Son düzenleme: 20 Haziran 2007