sazan yemi??

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında ahmet58 tarafından paylaşıldı.

1. ahmet58

ahmet58

Favori Kamış:
    1138 POTENZA SHAKSEPEARE KAMIŞ 360CM 2500 7000 SHAKESPEARE MAKİNE
    En İyi Avı:
    1kg AYNALI SAZAN +şansa bir PALAMUT 800GR
    arkadaşlar merhaba sazan için yani hamur için çok yem tarifleri var ama bunlar sanki çok büyük otellerin mutfağından çıkan yemek tarifleri gibi bunlar çok masraflı aynı zamanda heryerde bulacağımız şeyler değil vede çok zaman alıyor benim sizlere naçizhane sorum sadece şöyle yapsam hiç balık gelmezmi
    mısır unu+irmik+un+vanilya+yumurta bukadar nedersiniz olurmu

2. A.Erdem

A.Erdem Ayhan

Ahmet bey, tane mısır'ı çok tavsiye ediyorlar ama ben şu karışımları da kullanıyorum ;
    Un, yumurta, yoğurt, ezilmiş sarımsak veya ;
    patates rendesi, ekmek içi, pekmez (veya şeker), zeytin ezmesi, az kıyma
    hamuru yoğurt veya peynir suyuyla karıştırırsan hamur dağılmaz, bir de bu hamuru kaynar suda lastik gibi olana kadar haşlayacaksın. Umarım sizin için faydalı olur. Rastgele

Son düzenleme: 26 Haziran 2007
  3. yatagan20

yatagan20 erkan kaya

Favori Kamış:
    albastar RR60
    En İyi Avı:
    sazan 10 kg
    ahmet kardeş,benim tavsiyem,4 saate eriyip yokolan güzel kokulu mısır küspesi bulursan alıp kullanmandır.iğnelerede birer mısır tanesi tak tam olsun.iyi avlar.

4. Kelanj

Kelanj

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    7.5 kg.Sazan.
    İrmik yerine civciv yemi kullan.Diğerleriyle karıştır.

5. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    favori kamışım bölümünde yazıyor
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    olur olur bu sazan ya her şeyi yer sen kullan

6. düzceli

düzceli

Favori Kamış:
    kamış,360cm dam banax makine
    En İyi Avı:
    11.120kgturna,16.100kg yayın
    ahmet kardeş sana tek bir şey tavsiye edeyim sadece ve sadece mısır diyorum.niye mısır eğer büyük sazan tutmak istiyorsan bu.hamurda iyidir fakat hamuru küçük balıklar çabuk dağıtır vebüyük balığa fırsat vermez ama mısırı alamaz ve büyüğüne kalır tabi gittiğin yerde büyük balık varsa.kancan keskin şansınbol olsun rastgele

7. MUHAMMED88

MUHAMMED88

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    10 KG SAZAN
    Sazannn

sazan avında solucan ve ekmek içi işe her zaman yarar

8. Conqueror

Conqueror Ahmet Fatih Eryılmaz

Favori Kamış:
    Silstar at makara 50 lik , Silstar Bx makara 50 lik ,Silstar 2,70 m iki adet kamış
    En İyi Avı:
    100 gr israil sazanı
    slm arkadaşlar ben sazan avında fenni yem küspesi ,iğnelere mısır yada hamur takıyorum, hamuru yaparken mısır unu + vanilya + irmik + şeker karıştırıyorum bunları yuvarlatıp 4 dk kaynar suda kaynatıyorum ve bunları kullanırken iğneyi misinaya bağlarken fazlalık kısmını uzun tutuyorum hamurlar kuruduktan sonra dikiş iğnesi ile delerek misinadan geçiriyorum arkasına clips takıyorum yani iğne hamurun yanında boşta kalıyo sazan hamuru emmeye kalktığı zaman iğneye yapışıyo.Yemleme yaparkende yarım litrelik su şişelerinin içine fenni yem ( tavuk yemi) + vanilya + şeker+ bunları karıştırıp kısık ateşte kavuruyorum daha sonra bu şişenin içine döküyorum şişenin etrafına her yerine küçük delikler açıyorum içindeki yem koku salsın diye şişenin başını misina ile bağlayıp sallama gibi suya fırlatıyorum böle 3-4 şişe yapıyorum aralıklı atıyorum bunları aralarınada oltalarımı atıyorum ve faydasını görüyorum tavsiye ederim .Edirneden sevgilerle
    Not: İşyerinde olduğum için kısaca anlatabildim fotoları bi ara ekliyecem herkese bol şanşlar

Son düzenleme: 17 Temmuz 2007
  9. Hasan34

Hasan34 Hasan

Favori Kamış:
    Olta
    Ahmet Kardeşim paylaşım için teşekkürler. bu arada su şişesinde yemlemeyi tuttum balıklar kokuya geliyor ama şişenin içindeki yemi yiyemiyorlar yemek isterlerse iğneli yemdeki yemi yiyorlar.

10. Conqueror

Favori Kamış:
    Silstar at makara 50 lik , Silstar Bx makara 50 lik ,Silstar 2,70 m iki adet kamış
    En İyi Avı:
    100 gr israil sazanı
    aynen öyle oluyo hamuru kaynattığımız için çıkardıkatan sonra kurutuyoruz sertleşiyo suda erimiyo o yüzden ufak balıklar hamura zarar veremiyolar vermek isteyenler iğneye takılıyo tekrar suya iade oluyo.

11. Cadayl

Cadayl Aylin Özyurt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lepistes..

Tarif için teşekkürler. Sonra şişeleri toplamak zor olmuyordur umarım. Bunun için kullandığınız bir yöntem var mı?

12. Conqueror

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    100 gr israil sazanı
    suda uzun süre kalabiliyo şişeler daha sonra sallama yı çeker gibi çekiyorum bi zorluğu yok

13. gülbaharlar

gülbaharlar gulbaharlar

Favori Kamış:
    el oltası, kamış
    En İyi Avı:
    13 kilo aynalı sazan
    arkadaşlar şuan manisa demir köprü barajında balık yemi olarak hani şu atların boynuna taktıkları boncuklar var ya şu an herkes onları kullanıyor geçen hafta bende onlardan kullandım hakikatten balık yem zannederek geliyor birde siz deneyin

14. Conqueror

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    100 gr israil sazanı
    merhaba ali abi ne şekilde kullanıyorsunuz boncukları. Paylaşımınız için şimdiden teşekkürler

15. erhan54

erhan54

Favori Kamış:
    makine:okuma longitude kamış:lineaefe turnasurf
    En İyi Avı:
    yayın 18.5 kg
    Ahmet kardeşim bizzat denedim sonuç mükemmel. mısır küspesi,alabalık yemi,civciv yemi,vanilya,yumurta,mısır unu ve hamur kıvamına gelmesi için buğday unu

16. Conqueror

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    100 gr israil sazanı
    paylaşaım için teşekkürler , bende deneyeceğim tarifi aldım çok sağol:)

17. erhan54

erhan54

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    yayın 18.5 kg
    Evet ali abimin söylediği gibi bizde gemlik yolunda çerkeşli barajında boncukla yakalıyoruz.Boncuğa daha iri balıklar vuruyor.Mısırla tuttuklarımız suya iade çoğu küçük.Boncuğu yukarıdan bedenden salıyoruz kancanın üstüne yakın bir yerde duruyor.Bu arada boncuğun rengi sarı.Yem değiştirme derdi yok.Kancadan yemin düşme ihtimali sıfır.Boncuk süper bir olay.:cool:

18. Conqueror

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    100 gr israil sazanı
    bende hamuru hazırlıyorum daha sonra kaynar suda 4 dakika kaynatıyorum sonra kurumaya bırakıyorum taş gibi oluyo sonra iğneyi misinaya bağlarken biraz fazlalık bırakıyorum iğnenin ordan kesmemiz gereken yer varya biz sigarayla yakıyoruz , oraya o yapmış olduğumuz hamuraları deliyoruz ortasından dikiş iğnesi yardımıyla daha sonra , misinadan geçirip arkasına clips takıyoruz bu tek kullanımlık oluyo ama hamur erimiyor suda uzun süre dayanıyo ve mis gibi kokuyor vanilyaya insanın içi gidiyor :) clipsler av marketlerde satılıyo ve çok pahalı değil

19. erhan54

erhan54

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    yayın 18.5 kg
    Sana tavsiyem vanilyayı fazla katmaman kokunun fazlası balığı çekeceği yerde itiyor.

20. Conqueror

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    100 gr israil sazanı
    neden itiyor acaba , vanilya güzel kokuyor ve balıklarda o kokuyo geliyorlar çok katınca vurmuyo mu hiç denedin mi