Sazanda yeni dünya rekoru....

Konu, 'Tatlısudaki Canlılar' kısmında Çankırılı Ali tarafından paylaşıldı.

1. ufukkula

ufukkula ufuk

En İyi Avı:
    Henüz yakalamamış olduğum
    Bu resmin aynısı bizim forumda var...Çok daha önce konulmuştu...

Haber yokluğu çektiler galiba:)

2. Çankırılı Ali

Çankırılı Ali Ali

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sazan 7 kg, turna 60 cm.
    Arkadaşlar herkese selamlar. Zaten haberi siteye koyarken haber sitesinin yorumuna müdehale etmemiştim. Bu balık gerçekten 120 kg gelir mi gelmez mi kendim tartmadan net birşey söyleyemem ama mümkün olabileceğini biliyorum.
    Bu vesile ile değişik konular da açıldı ve yeni bilgilere sahip olduk. Önemli olan da bu herhalde. Bir de biliyorsunuz bu resim uzak doğu'ya ait. Oralarda 60-100-150 kg varan balıklar olduğunu değişik balık ve avcılık sitelerinde görüyoruz.

Tabiki en büyük temennimiz bizim ülkemizde de bu tür balıkların yetişmesi ve amatör balıkçılar tarafından kurallara uygun bir şekilde yakalanması. Geçen gün youtube'da Fırat nehrinde bir balık avını seyretme imkanım oldu. En az 35-40 kg gelecek balıkları arkadaşlar 250 gramlık sazan çeker gibi çekiyorlardı, balığın en ufak bir direnci (en azından kıyıya 1-2 metre kalana kadar) yoktu...

Herneyse katkısı olan herkese teşekkürler. Yeni dünya rekorlarının Türkiye'den de çıkması temennisiyle selamlar....

3. yunuss

yunuss Yunus Ahmet SARIHAN

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    3 kg rus kefali
    arkadaşlar bu kadar cılız 2 kişi 120 kg lık sazanı bu kadar rahat nasıl kaldırıyor anlayamadım:D

4. joker_selo

joker_selo

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    5.30 KG SAZAN
    Teşekkürler

Haber Için Teşekkürler Inşallah O Rekoruda Ben Kiracağim

5. b0ris(in çorlu)

b0ris(in çorlu)

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Aynalı Sazan 13 kg.
    O balıklar o bölgeye ait yani dünyanın başka hiçbir yerinde yok ve yayın gibi büyüyebildiği kadar büyüyo bir sınırı yok ve sazanla kıyaslanmıyor.Boy ve kilo olarakta sazanla kıyaslayamassınız.Gerçek dünya rekoru sazan işte bu 38.15 kg

http://catsncarp.blogspot.com/2007/01/new-world-record-common-carp-at-3815kg.html

Hani derler ya kuzu gibi balık yakaladım bu artık kuzluktan çıkmış resmen koyun olmuş...Gerçekten çok sağlıklı ve güzel bir balık.

6. b0ris(in çorlu)

b0ris(in çorlu)

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Aynalı Sazan 13 kg.
    Zaten balıkta sazandan başka herşeye benziyo.Sazanda öyle ağız öyle kafa yokki.Biraz araştırırsanız zaten o bölgede daha bisürü deişik balık türü var mesela bunlar gibi;

7. icemaster

icemaster Hüseyin

en büyük sazan fırat nehrinden arkadaşlar.

yakalanan en büyük balık 90 lı yıllarda fırat nehrinde balıkçılar tarafından ağ ile yakalanmıştır. boyu 2.5 m ağırlığı 120 kg dır. resmi gazetelerde bizzat ben gördüm. hatıra fotoğrafı çektirmek için balığın başını yukarı kaldırabilmişlerdi. gerisi yerdeydi. yüzgeçlerinin uzunluğu yaklaşık 40 cm ve tombul hali yerine yaşlılıktan mıdır bilemem biraz uzunca duruyordu. ama pulları kocaman kocaman her biri çay tabağı gibi idi... bu resimdeki balık 120 kg gelmez...

8. tarih ve gazete adı verin kaynaga ulasayım. bu doğrulanması gereken bir iddia. belki evt bu dünya rekoru denmez bir resimden dolayı ancak lafı geçer balıkçılık alemlerinde.

9. carphunters

carphunters sebahtin

Favori Kamış:
    shimano, fox, kryston, jrc, korda, esp, garmin, nutrabaits, pelzer, chub

coşkun biraz daha araştır yeni rekor 40,200 kg
    senın dedığın eski rekor

10. icemaster

icemaster Hüseyin

gazeteyi bir bulabilsem zaten

gönderecem hemen foruma ama ulaşamıyorum ki :( google kurumuş sanki :(

11. b0ris(in çorlu)

b0ris(in çorlu)

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Aynalı Sazan 13 kg.
    tmm abicim :D talip abiyle sezonu açtık ama bişey yakalayamadık.Bu yıl kırıcaz o rekoru:rolleyes:

12. icemaster

icemaster Hüseyin

bu rekor türklere ait aslında ama herşeyde olduğu gibi

bu konuda da duyarsızız. ben kendi gözümle gördüm 90 larda o balığı gazetede. fırat nehrinde ağlara takılmış ve boyu 2.5 m gibi bişeydi. ağırlığı ise 120 kg mış. balıkçılar resmi bile zor çektirmişler kocaman balık. yüzgeçleri kocaman kocaman ve upuzun. bildiğin sazan. ama gel gör ki o zamanın haberine internetten ulaşamıyorum. :(( aradım google ın altını üstüne getirdim ama yok. fakat birçok gazete yazmıştı o haberi.

13. bana

bana gazete adı.
    tahmini tarih.
    kesin yıl ve bir iki aylık dilim olabilir
    verirseniz basın muzesine yada beyazıt kutuphanesine gittigimde arastırırım.

14. carphunters

carphunters sebahtin

Favori Kamış:
    shimano, fox, kryston, jrc, korda, esp, garmin, nutrabaits, pelzer, chub
    yalan konuşma ne yaptığını çok iyi bılıyorum nerede avlandığını ne yakaladığını butun bılgıler bende mevcut:D :D takiptesin
    sen o rekoru kır butun sazan takımlarını ben alıcam söz
    kamış.makina,rod pod,alarm,çadır,bot, benden
    talip abine soyle o takımların hakkını versin veremıyorsa gondersin köye ceviz silkelesinler onlarla:D :D

15. birkan

birkan

Favori Kamış:
    .2.40 remixon & 4.50 alba star
    En İyi Avı:
    el kadar sazan
    valla bu 120 lik sazanı anca çamasır ipiyle alırsın tarkan abi :):)

şaka biyana da vallaha iş ustalığa kalmış ne ustalar var ince misinayla kiloluk balıklar alıyorlar bazısı da var kapkalın misinayı koparttırı veriyoo :)

16. wolky

wolky Volkan

Favori Kamış:
    İstanbulda İstavrit Tutmak içinmi :(
    En İyi Avı:
    sonunda aynalı sazan 1.5 kg ilk ve sondu :(

abi ben bu resim hakkında yorum yapmak istiyorum grafik tasarım mezunuyum ve bu resimin photoshop olduğunu iddaa ediyorum yanni benim için resimden belli yalan olduğu bi kere okadar byük sazanı kaldırdığında adamların yüzlerinde bi ağırlık kaldırdığında domates gibi olursun bunlar hiiiçç sanki 500ml. pet su şişesini almışlar ellerine gibi gülüyolar :) bu 1 ikincisi sazanı kaldırdı diyelim elleri sazanı kavradığında nasıl desem sazanda bi yamulma olur karnına geldiği için içine çökme gibi anladınız siz onu ama öyle bişey yok valla geç oldu cvp ama :)

17. CoNTRoLLeR

CoNTRoLLeR Bekir K.

Favori Kamış:
    Linea Effe OYSTER CAST 4.20 mt. SURF kamış ve 60 lık 4 bilyeli noname makina.
    En İyi Avı:
    Balıkavı.net
    bahsettiginiz sazan bu olmasın, türk bir balıkçı yakalamış

18. OTTOMAN

OTTOMAN

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1 kilo aynalı sazan :(
    arkadaşlar bence o balık oltayla yakalanacak bişey değil ayrıca değil 0.35 lik 3.0 lık misina kullandılar diyelim balığın 1 kuyruk hareketine dayanacak olta ve makine olacağınıda sanmıyorum diyelimki bu adamlarda o da var ama bu adamlarda (2 si 120 kilo etmiyormuş) o oltaya hakim olacak bünyede yok.
    ayrıca diyelimki bunlarda yanılıyorum....
    kendi ağırlığınızdaki 1 insanı (yerde baygın yatıyor diye düşünün) kucaklıyarak kucağınızda tutun ve ayna karşısına geçin boyun, pazu ve yüz kaslarınızı seyredin ve tekrar resime bakıp adamların 120 kiloluk bir kütleyi taşıyıp taşımadıgına karar verin (adamların bukadar ağır bişi taşır gibi halleri yok bence)
    üstelik biriside pişmiş kelle misali sırıtıyor.
    bence bu haber balon:cool: :cool: :cool:
    saygılar...

19. solakali79

solakali79

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Sazan 2KG
    Paylaşım için teşekkürler

20. DeadPOX

DeadPOX

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Kaçanlar
    06.01.2010 Reynbou leyk te yeni dünya rekoru kırılmış durumda henüz resimleri yayınlanmasa da rekor tescil edilmiş durumda.
    Martin Lok tarafından tutulmuş ve tamı tamına 42.638 kg.aynalı sazan bu göl yine Fransada

Alıntıdır: CarpTR, Metin Yamak