sitemizde bulunan eşkiya nick li gerçek ismi abdurrahman arkadaşımızın yayın balığı

Konu, 'İç sularımızdan (Tatlısu) Güncel Av Raporları' kısmında istanbulteam tarafından paylaşıldı.

1. sümer34

sümer34

Favori Kamış:
    Kamış
    En İyi Avı:
    turna 6,5 kg,aynalı sazan 14 kg
    üstat yayına kaç numara fişek kullanıyorsun merak ettik :D

2. EŞKİYA

EŞKİYA

Favori Kamış:
    Bırakma olta
    En İyi Avı:
    16 Kg Yayın Balığı
    3 bilyeli domuz kurşunu kullanıyorum birde hedefte patlayanından olursa gelde sen şu yayının keyfine bak o zaman.:eek:

3. hakanozden

hakanozden hakan

Favori Kamış:
    420 3 parça dam black panter //390 linefea tuornement surf
    Favori Makine:
    banax sx3000
    En İyi Avı:
    3,5 kg kalkan
    avcıperdeci

1- 4 kişi ava çıktılar 20 kiloya yakın balık tuttular yasal sınırları aşmadan buda ne kadar uyumlu avlandıklarını çaparilerini karıştırmadan gün içinde avlandıklarının delaleti... bunu oylama yapanlar belirlerleyecek

2- bir yazı yazmadan ilk önce tam olarak okumanı tavsiye ederim. 4 kişi gidilen bir avda 5 er kilo balık tutma hakları var yasaları da öğrenmenizi tavsiye ederim.

saygılar,

4. reha

reha

Favori Kamış:
    DAM 160 ATP, MUSTAD 1522 NO:6,MUHABBET
    En İyi Avı:
    1.5 kg. levrek
    maşallah...

5. reha

reha

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    1.5 kg. levrek
    yine gereksiz yere bir greenpeace olayı yaşanmış galiba...
    bu durumlarda matematk hesabına girilecekse sudoku yarışması yapalım...
    balık tutmak zevktir...
    balık tutarken bana yeter kim diyorsa yalan söyler...
    balık tuttukça küçükleri geri atarsın yeterlidir bence...sorunda kalmaz...

6. hakanozden

hakanozden hakan

Favori Kamış:
    420 3 parça dam black panter //390 linefea tuornement surf
    Favori Makine:
    banax sx3000
    En İyi Avı:
    3,5 kg kalkan
    en doğrusu bu ya gerisi boş insanlar bu kadar kolay itham edilmemeli :cool:

7. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Ben yeter diyebiliyorum ve diyen arkadaşlarıma da şahidim . Şahsi tavırlarımızı haksız yere lütfen herkese mal edip, üstüne bir de suçlama getirmeyelim . Bence hoş değil .Zaten kurallar ve yasaklar da vicdanının sesini dinleyemeyenler için konulmamış mıdır ?

8. reha

reha

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    1.5 kg. levrek
    sizi tebrik ediyorum...
    ama bizim konuştuğumuz farklı bir konuydu...
    ayrıca birgün içerisinde ne kadar balık tutabilirsinizki yeter artık diyebilelim...
    bunun yanında hepimiz vicdan sahibiyiz vede kurallara sonuna kadar da saygılı ve uyumluyuz...

Son düzenleme: 21 Şubat 2007
  9. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Ben tebrik edilecek bir durum göremedim Reha ,sadece normal bir davranış şekli yapılan ;) Sadece aksi şekilde yapılan davranışlar da gerekirse tekdir edilmeli diye düşünüyorum .İnsan iradesi doğru kullanıldığı sürece çok işe yarar emin olun ve yüce yaradan bunu bize fazlası ile vermiş ,bize de sadece kullanması kalmış ,yani iş çok basit :)

10. reha

reha

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    1.5 kg. levrek

ben.... şahsen.... kendimi anlatamadığımı sanıyorum...ve bu konu hakkında daha fazla konuşmanın benim açımdan yanlış olduğunu düşünüyorum...

11. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Bazen, ki zamane balıkları için bazen değil, ziyadesiyle demek daha doğru olur, küçükleri bırakmak yeterli olmaz..

Balıkların bir kısmı hermafrodit'tir. Hayata dişi olarak başlar ve ürer bir kaç defa, akabinde erkek olur.. Basitçe hatırı sayılır sayıda tür için, büyük bireyler erkektir.. Üreme şansları yoktur.. İşte bu gibi türlerde küçükleri salarsanız oldukça anlamlı bir iş yapmış olursunuz.

Fakat, şu husus gözardı edilir. Küçük balık, hayatta kalma şansı az olan balıktır.. Hermafrodit olmayan pek çok tür için, büyük balıkları geri salmak aslında onların üremesini garanti altına almak demektir. Çünkü, küçükleri büyük ihtimalle kısa zamanda tükenecektir.. Büyük balığı salarsanız, o da mesela küçükleri yiyip bitirecektir..

Maalesef, ekosistemlerin canlıya uyguladığı baskıyı bu şekilde, küçüğü sal gitsin yeter diyerek özetlemek imkanı olmaz..

İşte bu yüzden ben sirküleri demoklesin kılıcı gibi sallandırmak yerine amatörlerin başlarının üstünde, onların vicanlarına seslenmeyi daha doğru bulurum...

Ekosistemleri ve mevcut dengeyi anlamak önemlidir. İşte bunu anlayabilirsek, o zaman ancak balığı yakaladığımız veya saldığımızda neyi değiştirdiğimizi biliyor oluruz. Yoksa, belki, büyükleri alıp, küçükleri geri salarak türün dibine dinamit koyuyorda olabiliriz..

12. reha

reha

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    1.5 kg. levrek
    MERHABA SERDAR BEY... ANLATTIKLARINIZDAN SONRA DAHA BİLİNÇLİ OLARAK AVLANACAĞIZ(m)...

AMA ŞU VARKİ, BİZLER AMATÖR BALIKÇILARIZ...VE BİR ÇİFTLİK PATLAMADIĞI SÜRECE ALABİLECEĞİMİZ BALIK MİKTARI BELLİ VE SİRKÜLERİ AŞAN BİR AVLANMA ASLA YAPILAMAZ...BURAYA KADAR HEMFİKİRİZ SANIRIM...BURADAN SONRA VİCDANIN YERİ NERDE BEN SADECE BUNU ÖĞRENMEK İSTEMİŞTİM..

13. AVCIYILMAZ

AVCIYILMAZ Şaban YILMAZ

Favori Kamış:
    Lineaffe 420 10kilos
    Favori Makine:
    Shimano ultegra 4500-5500
    En İyi Avı:
    3 kg Levrek
    sirkülerde rakamlar günlük olarak yazıyo. arkadaş acaba yılda kaç kez balığa gidiyo önemli değilmi ?. mesela hergün balığa gidip sirkülere uymak ve bir yayın alıp gelmekmi mantıklı yoksa yılda bir iki kez gidip 3 - 4 yayın almakmı ? burada işte vicdan devreye girmesi lazım. bir amatör bazen kendi sirkülerini kendi yapmalı.

bir ay sonra 400 km lik bir uzaklıkta olan edirne eneze 2 günlük balık avına gitmeyi düşünüyoruz. yılda en fazla iki kez gidebiliriz böyle bir ava. sirkülerdeki adet limitine uyacağımı zannetmiyorum . bir yıla yakın bu forumdayım sirkülerdeki boy ve adet limitine hiç bakmadım. sirkülerde dikkat ettiğim olay havyar zamanları sadece. sevil abla kızacak ama yalan söylemek daha kötü :)

14. Bi göz at bakalım ;) :)

15. AVCIYILMAZ

AVCIYILMAZ Şaban YILMAZ

Favori Kamış:
    Lineaffe 420 10kilos
    Favori Makine:
    Shimano ultegra 4500-5500
    En İyi Avı:
    3 kg Levrek
    sağol canazor teşekkür ederim. çok yardımcı oldunuz .

16. Forum kurallarındada yazıyo zaten;)

17. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Şaban söylediklerini duyunca çok üzüldüm gerçekten :( Buradaki amacımız '' SÜRDÜRÜLEBİLİR SPORTİF VE AMATÖR BALIK AVCILIĞI '' ise eğer ,yolunu bu yöne çevirmeni yürekten isterim .Yazdğın gibi düşündüğün sürece emin ol ileriki yıllarda Enez ' e gitmeye hiç zahmette bulunmana gerek kalmayacak . Bu kadar duyarlı bir sitenin üyesi bunu yaparsa, buradan haberi olmayan neler yapmaz ki Yılmaz :confused: İyi düşün demekten başka bir şey söyleyemem ve yapamam :(