sLm bi yardım etseniz hangi yem turnaya daha uygun?

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında taraf_team_38 tarafından paylaşıldı.

1. taraf_team_38

taraf_team_38 Tolga

Favori Kamış:
    hertürlü av malzemeleri
    En İyi Avı:
    1- 60 kg kız arkm :) / 2 - 6.400 gr Turna (Kayseri) 3 - 7kg Sazan (Nevşehir)
    Öncelikle herkeze slm ve bol şanslar hangi yapma balığı yada kaşığı turna üzerinde daha etkili olacağında bize bilgi verirseniz cok mumnun oluruz bu haftasonu bahceciğe organizasyon var herkeze rasgele umarım hergün bi önceki günden daha cok balıktutarsınız =)

2. oyum bunlardan yana..:)

3. taraf_cool38

taraf_cool38

En İyi Avı:
    şimdiye kadar 7 kg turna en büyük
    ewet yardım edersenin çok seviniriz şimdiden teşekkürler

4. taraf_cool38

taraf_cool38

En İyi Avı:
    şimdiye kadar 7 kg turna en büyük
    biz silikon turna yavrusunu düşünüyoduk iyimi acaba

5. taraf_team_38

taraf_team_38 Tolga

Favori Kamış:
    hertürlü av malzemeleri
    En İyi Avı:
    yani kaşıklara daha iyi geliyo? ayrıca aydınlatman için sağol

6. ben en azından kaşıkla daha iyi sonuçlar aldım..

ancak daha farklı fikirler de olabilir. biraz sabrederseniz turna konusunda oldukça tecrübeli arkadaşlarımız geldiğinde durumu değerlendiririz.. :)

7. taraf_team_38

taraf_team_38 Tolga

Favori Kamış:
    hertürlü av malzemeleri
    En İyi Avı:
    ilgin için cok sağol anket acsak daha sağlıklı sonuclarda alabiliriz diye düşünüyorumda nası acacam orasıda war:D

8. ankete gerek yok bence.. dediğim gibi az sabredin arkadaşlar gelir az sonra ve kayseriden de arkadaşlarımız var. hem bir tanışma olur.:)

9. owti

owti

ben bununla turna alan cok gördum valla bence bu cok isi yariyo turna kendi cinsini yiyen bir balik ve en sevdigi seylerden biride kendi yavrularindan yemekmis bi kac yerde öyle okumustum

10. harunturkmen

harunturkmen

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    75 cm turna, 6kg yayın
    çok haklısın owti ben bu yemle geçen hafta büyükçekmeceden 12 tane turna aldım kesinlikle bu yemle çalışın çok kısa sürede balık alacaksınız
    bu arada taraf team kayserinin kocasinan demişsin
    bende oradanım yani asıl memleketim
    boyacı köyündenim
    ya sen?;)

11. istanbulteam

istanbulteam Alparslan Altan

Favori Kamış:
    Yasal olan tüm oltalar
    En İyi Avı:
    96 adet istavrit
    Harun abi 12 tane demişsin ama limit 10 nasıl yapcaz bu işi

12. taraf_team_38

taraf_team_38 Tolga

Favori Kamış:
    hertürlü av malzemeleri
    En İyi Avı:
    ben de pınarbaşılıyım memnun oldum...benimde aklımdan o turna yaVrusu geçiyordu.bide kaşıklara iyi geliyormuş diye duydum.... ayrıca herkez hata yapabilir üstüne gitmeyelim önemilki olan hatasından dönmek:D

Son düzenleme: 28 Nisan 2007
  13. taraf_team_38

taraf_team_38 Tolga

Favori Kamış:
    hertürlü av malzemeleri
    En İyi Avı:

ha bi de bu Vardı gözden kacırmışım:D:D:D

14. Cevat Ergin

Cevat Ergin Cevat ERGİN

turna avına tek tip yem ile gidilmez.kaşık ,silikon balık ve sassy tip yemlerin muhtelif renk ve boylarından bulunması lazım.balık bu günü,saati canı ne çekeceği belli olmaz.rastgele

15. taraf_team_38

taraf_team_38 Tolga

Favori Kamış:
    hertürlü av malzemeleri
    En İyi Avı:
    bunun patates kurdu olduğunu söylediler Varmı böyle bişe ya

16. carp

carp Mehmet

"Slavko bug" diye anılan bir sahte. Suya dalan minik bir ördek yavrusunu andırıyor sanki. Pek çok yabancı sitede sudak, turna ve hatta alabalık avlarında harika sonuçlar verdiğini okudum. İnşallah sizin de işinize yarar...

17. kemalyaman34

kemalyaman34 Kemal

Favori Kamış:
    Muhtelif çap ve markalarda makina ve kamış
    En İyi Avı:
    Turna : 72 cm.
    aslında hem o silikon turna hem de spinner(döner) kaşılar turna avında iyi sonuç verir. bir de beyaz şasi varsa onu da deneyin. Aslında ben en iyi sonuçları döner kaşıklarla alıyorum. tercihim onlardan yana oluyor çoğu zaman. ama malzeme çantamda her türden yemler var. tedarikli olmakta fayda var. havanın durumuna göre balığın tercihi dğişebiliyor. rastgele.

18. kemalyaman34

kemalyaman34 Kemal

Favori Kamış:
    Muhtelif çap ve markalarda makina ve kamış
    En İyi Avı:
    Turna : 72 cm.
    bir de harun kardeş. lütfen limitlere (sayı ve boy limitleri.) uyalım. bu forum sitesinde bunlara çok dikkat edilmektedir. şimdi sizin forumdakilere bir özür borcunuz oldu. saygılar.

19. onurnl

onurnl ....

Favori Kamış:
    karbon kamis,shimano makara,fireline craystal misina
    En İyi Avı:
    turna 115cm,59cm capak,54cm tatlisu kefali,78cm kocaagiz,66cm sazan,82cm Sudak,39cm Levrek
    kasik herzaman is yapar ama sizlerin degiminizle rapala kullanirsaniz ve boyu 12 cm veya ustu gibi olursa aradaki turna boyu farkini gorursunuz.daima buyuk sahte yem kullanmak iri turna tutma sansinizi artircaktik.rapala kullanirkende maksimum 2 metre dibe dalarli olanini kullanin derim ve asiri yuzeyden olanlar benin tecrubelerime gore pek ise yaramaz.silikon yemlerde iyidir ama eger turna tutarsaniz tekrar kullanilacagini pek sanmiyorum buyuk ihtimal dislerin etkisiyle parcalanacak ve kullanilamiyacak duruma gelecektir

20. point.shot

point.shot rıfat kayar

Favori Kamış:
    Spro Precision Hot Spin 210 cm 5-15 gr
    Favori Makine:
    Shimano Stradic 3000FI
    En İyi Avı:
    Anadolu Alası Gökkuşağı 63cm
    Özellikle turna avına gitmeden önce hava durumu tahminini ve bir önceki akşamın ay takvimine bakmayı ihmal etmeyin. Hava basıncı ve rüzgarın etkisini de unutmayın. Av bölgenize gittiğinizde de kendinizi suyun altından gökyüzünü izlerken düşünün. Göküyüzünün rengini fon kağıdı kabul edip o fonun üzerinde hangi rengin daha farkedilebilir olduğuna karar verin. Kullanacağınız ister sasi ister mepps ister rapala olsun, suyun içindeki ilişken durumunu göz ardı etmeyin ve sarım hızınızı turnanın kapabileceği kadar düşük tutun. Burada ilgi çekebilecek hareketli olan yemin etkisi gözardı edilemez nihayetinde. Bunu sağlamak için 2 sar 1 bırak yada kamış ucunun aşağı yukarı hareketlenidirilmesi ufak sıçrama hareketlerinin yapılması da faydalı olacaktır. Ben Bahçecikte gittiğim avlaklarda daha çok sasi tercih ediyorum. Haliyle bulunduğum bölge içinde ağaç dalları ve su bitkileri yoğunluğu varsa yada derinlik az ise muhtemel tırıvırı atıklarını da göz önüne alırsak sasi maliyet açısından kaybı daha aşağı çekse de diğerleri ile olan keyif paylaşımı tartışılabilir. Eğer 15-20 dk boyunca elinizdeki yem çeşidinden bir fayda sağlayamadıysanız çeşidi ya da renk seçeneğini değiştirmenizi şiddetle öneririm. Avlakta bulunan diğer avcılarla kısa bir sohbet ile ne tür yem seçtikleri ve başarı oranları da size orada ne tür bir yem seçimi yapmanız ya da yapmamanız gerektiği yönünde bilgi verecektir.Rasgele..