soguk sakarya nehri

Konu, 'İç sularımızdan (Tatlısu) Güncel Av Raporları' kısmında kaya caglar tarafından paylaşıldı.

1. kaya caglar

kaya caglar

Favori Kamış:
    oltamda var zıpkınımda var teknemde var ama denizim yok :(((
    En İyi Avı:
    yayın 4,5 kg
    cuma günü cuma namazından sonra canım işe gitmek istemedi hava zaten muhteşemdi ve hazırlıklara başladım. Düşününki Ankarada Ocak ayında böyle havalar olacak kıyamet kopar derdim :) hemen kendi çapımda hafta sonuna hazırlanıyımda balığa kaçıyım diye içim kıpır kıpırdı hemen malzemeciye gidip bir iki eksiklerimi tamamladım .... cumartesi günü hemen Atatürk Orman Çiftliği tarafına gidip solucan çıkarmak için cebelleşmeye başladım ama nafile sanki hepsi birden kaybolmuşlardı içimden ben sizi bulmayı bilirim dedim ve arabaya geri gelip biramı aldım ve yudumlamaya başladım kerterizimde yaprapları dökülmüş bir söğüt ağacının altını alarak elimde torbam ve küçük çapamla yol almaya başladım giderken 2 adet sülük buldum hop torbaya ve yaprakları karıstırmaya başladıkça birer ikişer kaçakları avladım :) kendime göre solucanı toplamıştım dönerken sanki elimde bir ganimet varmış gibi sıkı sıkı tutuyordum hava gene muhteşemdi içimden allahım yarında böyle olur inşallah diye geçiriyordum ama akşama doğru rüzgar çıkmıştı neyse eve gelip eşimi yarın nasıl kandırırda balığa götürürüm düşüncesi sarmışken Ankara Team dostlarımla yoğun telefon trafiğine giriştim ama sonuç tek başıma kalmıştım (sakın kimse yanlış anlamasın her zaman boşvakit yaratılamıyor :) ) pazar sabahı saat 7 civarı gözümü açtım ve hemen bir kahve yaptım kendime sonra perdeyi açarak dışarı baktım ve ŞOKKKKK kar yağıyor inanamazsınız sanki kar yağmıyor kartopu düşüyor gökten :) hemen eşimi kaldırdım veya kaldırmaya çalıştım ve sonuçta başarılı oldum evdeki butun perdeler açılıp karın yağışı sıcak kahvelerimizle seyredılmeye başlandı :) saat 9,45 civarı hadı biryerlere gidip mangalda hamsi yapalım dedim ve 1 saat içinde komşum KANKAM Leventi ve eşinide alarak yola koyulduk 1,30 saat sonra avlaktaydık ama arabadan çıkmak imkansız lodos esiyor ve heryeri havada uçuşturuyor ama AVCI yı yıkabılırmı hayırrr sonuç olarak balık yok mangal yok ama bol rüzgar bol muhabbet bol türk sanat müziği eşliğinde dönüş yolu var RASTGELE :rolleyes:

rüzgardan kimse dışarı çıkamıyor

[​IMG][/URL]arya002it4.jpg[/IMG][/URL]

Son düzenleme: 28 Ocak 2007
  2. kaya caglar

kaya caglar

Favori Kamış:
    oltamda var zıpkınımda var teknemde var ama denizim yok :(((
    En İyi Avı:
    yayın 4,5 kg

3. oztugmetin

oztugmetin

Favori Kamış:
    olta - misina
    En İyi Avı:
    turna, 60 cm
    herseye ragmen sana eslik etmek isterdim...
    Bu hafta gerçekten çok soguk bir hava vardı...
    Balık olmaması sorun değil senin hoş muhabbetin insinlirın içini ısıtıyor...
    Haftaya görüşmek dileğiyleee...
    ÖLÜMÜNE KANKAYIZZZZZZ...:)

4. bluemarine

bluemarine

Favori Kamış:
    Sırtı
    En İyi Avı:
    Turna 3 kg,kalamar 1.2 kg
    İşte olay budur hava şartları yıldırmasın bu gün balık yoksa öbüründe var,en azından muhabbetle dolu bir gün geçirmişsiniz o da güzel.Allah daha güzel muhabbetler bol nasipli balıklar göstersin.

5. ilginç

ilginç olmuş.Evde oturmaktan iyidir..:)

6. turna

turna

Yinede temiz hava almışsınız tebrikler.