solucan bulma teknikleri

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında koray07 tarafından paylaşıldı.

1. 9673

9673

Abiler sabahtan topladığım solucanlar şuan evde duruyo gübreden topladım yarın balığa gidiyorum

Selcuklular00 bunu beğendi.
  2. scuba6083409

scuba6083409 Sebati

Favori Kamış:
    Olta ve zıpkın, Kayık
    solucan

Solucanın 3000 den fazla türü var.bu canlılar eşeysiz çoğalır.Pek çok türü balçık tabir ettiğimiz dip çamurlarında yaşayan türlerdir.Organik maddeler ve tuzlar ile beslenirler.solungaçlı ve kendilerini koruyan boru inşa eden türleri vardır.Toprak yüzeyine yakın yaşayan türleri bu sınıfın en irileridir.(Büyük larouse alıntı örnek)Güney yarınkürede tropikal bölgelerde yaşayan Megascolides australis dolucanının boyu 3 metreyi geçer.
    2 önerim var ya bu solucandan bulup getirttirecek ve uzunca bir süre solucan aramıyacaksın,yada nemli toprak bir zemine su ile aktivitesi çözeltilmiş tuzlu bulaşık deterjanı dökerek üzerine nemli kalmayı sağlayacak bir tabakayı (naylon,karton,teneke vb.) toprak ile arasında boşluklar oluşturacak şekilde kapatıp bir kaç gün bekleyeceksin bu bölgeyi aradabir ayni şekilde çözeltiyle ıslatarak kendine bir solucan tarlası hazırlamış olursun.
    Solucanın av için en randımanlı olanı genelde gübrelik bölgelerde yaşayan koyu renkli sigara kalınlığında ve dış yüzeyinde yeşil fosforlu bir bant bulunan cinstir eti sülük eti gibi sert olduğundan balığın darbelerinde yada sırık sallama esnasında dağılıp kopma yapmaz ayrıca su altında uzun bir süre canlı kalabilir.

3. REİS_

REİS_ KADİR CAN

Favori Kamış:
    ALBA-BLUE FİSH
    Favori Makine:
    REMİXON
    En İyi Avı:
    AYNALI SAZAN : 4.700 GR.
    Benim Vereceğim Taktik çok Ilginç Gelebilir Ama En Zametsiz Solucan Bulma Yakinlarinizda Bulunan Un Değirmenlerinin Atiklarinin Olduğu Bölgede Hiçbir Emek Sarfetmeden çürük Buğday Atiklarinin Olduğu Yeri Küçük Bir çöple Bile Kariştirsaniz Bir Av Sezonu Yetecek Solucani Toplarsiniz.buna Ek Olarak Yine Yakinlarinizda Inek Besleyen Evler Yada Besi Yerleri Varsa Ineklerin Besin Maddesi Olan Küspe,yani Yaş Küspenin Toprakla Birleştiği Kisimda Haddinden Fazla Solucan Bulmaniz Mümkün.

4. ugur35

ugur35 uğur

Favori Kamış:
    Remixon
    Favori Makine:
    RYOBİ KOBE 5500
    En İyi Avı:
    acemi şansı 3,5Kg Çipura;Karaburun/Çeşme
    nerede çürüme varsa orada solucan vardır.
    dere kenarı,su kenarı,bahçe,hayvan damı kenarlarında solucan bulma ihtimali bir hayli yüksektir.
    ben o sorunu bu hafta aştım.bir arkadaşımdan rica ettim,kendisi mandrada çalışıyor.öğle saati boş kaldığında hayvan damı civarından 100 kadar solucanı az bir toprakla yoğurt kasesi içine koyup getirmiş.
    arada bir az bi su veriyorum,kasenin kapağına yüzlerce ince delik açtım.
    artık evde solucan üretimine geçmiş oldum.30dk solucan aramak yerine 30dk fazladan balık avı yapıyorum.
    kendi kendine çoğalma yapabilrler sanırım.
    haa unutmadan arada bir kasenin içine domates biber vs. artıntısı atın ki aç kalmasınlar.:D

5. sofi-5454

sofi-5454 Metin

Favori Kamış:
    REMİXON VE KARBON ÇELİK SOPA
    Favori Makine:
    DAİWA,REMİXON
    En İyi Avı:
    TURNA 3KG.
    abi soulcanında yakında nesli tükenecek bu kuraklıklar yüzünden lütfen israf etmiyelim değilmi arkadaşlar rastgele

6. denizli_balıkcısı

denizli_balıkcısı uğurcan

Favori Kamış:
    fark etmez
    Favori Makine:
    fark etmez
    En İyi Avı:
    aynalı sazan
    kardeş ava gitmeden 2-3 gün önce bahçeye böle ezilmiş meyve sebze türü şeyler göm bide bunları sula ava gitmeden 15 dk önce gel burayı kaz dolusuyla solucan bulursun:)

7. LapinCash

LapinCash

Benim arkadaşım gilin bakçesinin bir köşesinde pis su akıyor bazen yamur yağıyor kürek atıyoruz çıkmıyor pis su akan yere bi kürek atıyoruz bir kürekte 50 tane çıkıyor çok ilginç..

..Rast Gele..

8. Ronder

Ronder

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    3 kg civarında
    2 Sene önceki konuya yazmışsınız :) arkadaşlar çoktan solucanı da bulmuştur balığa da çıkmıştır konu tarihlerine bakalım lütfen

9. denizli_balıkcısı

denizli_balıkcısı uğurcan

Favori Kamış:
    fark etmez
    Favori Makine:
    fark etmez
    En İyi Avı:
    aynalı sazan
    yardımcı olalım dedik:D:)

10. LapinCash

LapinCash

Evet belki hala arıyor olabilir..

11. sazancıı

sazancıı gökhan batu

Favori Kamış:
    Daiwa mini spin 180
    Favori Makine:
    Shimano catana 2500 FB (Fener Bahçe:)))
    En İyi Avı:
    55 CM. TURNA, 52 CM. SUDAK, 6,5 KG. AYNALI,5 KG YAYIN
    benim arkadaşlarımdan da kendi solucanını yetiştirenler var bahçelerinde veya balkonda sasıda .ama oda olmazsa ahırların olduğu yerlerde gübrelerin atıldığı yerlerde aranırsa çok iri solucanlar bulunulur

12. halil26

halil26 halil

Favori Kamış:
    alba star
    Favori Makine:
    alba star
    En İyi Avı:
    sazan
    bahçe de domates varsa onların dibinde baya oluyo orayı iyice ıslat orda olur

13. LapinCash

LapinCash

Bu güzelmiş bizim apartmanın bahşesinde 30-40 tane domates fidesi var ama hepsi domates vediler ...Ben bi koşu ıslatimde gelim yarına soşsunlar :D:D

14. UniX

UniX Alperen

En İyi Avı:
    10 Kg Yayın
    Dedemin bahçesinde yüzlercesi vardı (çeşmenin suyunun biriktiği yer).
    Balığa gideceğim günden 1 gün önce gittim topluyum diye baktımki toprak kurumuş:D

15. dataes

dataes ümit sarı

Favori Kamış:
    effe cobra 2.40 fiberoptik
    Favori Makine:
    effe 8 bilyalı
    En İyi Avı:
    9 kg pullu sazan
    bir kaç arkadaş yazmış gübreli alanları kaz diye evet cok işe yarıyor birde topraklık alanlarda ağaç diplerini bir gün önceden sularsan ertesi günde kazarsan istediğin kadar alabilirsin unutma solucanı ne kadar büyük takarsan o kadar iyidir.

16. mustafa_0640

mustafa_0640 mustafa

arkadaşlar bn kullanacağım solucanı nisan mayıs gibi kurumuş ağaç yapraklarının altından çok rahatlıkla topluyorum bol miktarda ondan sonra bi tenekeye koyup kömürlüğe koyuyuorum 15 günde bir yemek artığı döküyorum
    ne zaman ava gideceksem o zaman ordan alıp gidiyorum

17. LapinCash

LapinCash

Aynen sınıf arkadasın bahşesinde var lavabonun suyu bahçenin köşesinden geçiyor bir kürek vuruyoz okedir :)

18. _Mehmet06_

_Mehmet06_ Mehmet Can Yılmaz

Emre arkadaşa katılıyorum dayımla balığa giderdik o yolla solucanların düşmanı olduk :D

19. kaptansparrow

kaptansparrow ahmet

bencede bu solucan çok iren ben balığa gittiğimde o gün solucan kullandığımda yemek bile yiyemiyorum ama mağlesef bazı balıklarda sadece solucanla yakalanabiliyor kimi yerde....

konu çok eski ama okurken ilgimi çekti

Son düzenleme: 23 Mayıs 2010
  20. enes26

enes26 Mehmet

jashua Eskişehir çevresinde en çok hangi barajlara ,yada göllere gidiyorsun?