solucan bulma teknikleri

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında koray07 tarafından paylaşıldı.

1. Ediz

Ediz Ediz

Peki kac gunde sonuc alabilirim acil yardım

2. rmznaydgn

rmznaydgn Ramazan

En İyi Avı:
    70 cm TURNA
    ben bahçede çimin oldugu yeri 2 parke taşı boyunda keserle biraz eştim sonrada bu parke taşlarını eştigim topragın üzerine sıkıca koydum bolca suladm akşam o toprak kurumaya geçtigi sırada parke taşlarını kaldırdım altından 15-20 tane solucan çıktı

3. Akarcı

Akarcı Şükrü

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.70
    En İyi Avı:
    Daha kiloyu göremedi
    Geçen sene yaz tatilinde avlakta solucan bulamayınca, döndüğümde köydeki her yeri didik didik ettim.Solucan bulmanın bu kadar zor olacağını tahmin etmemiştim.Sonra ahırın yanında yarıya kadar dolu bir su bidonu dikkatimi çekti.Altını kaldırıp parmağımla toprağı hafifçe eşelediğimde istemediğim kadar solucan çıkmıştı.

Bu sene yine yaz tatiline gidince, memlekete indiğim günün ertesinde harman yerinin bir köşesine önce biraz ahpun (tezek) serptim.Sonra büyük yoğurt kovasının altına çuvaldızla tek bir delik açtım, incecik.Suyu doldurdum kovaya.Geçen 3-4 günde aklıma geldikçe kovayı kontrol ettim, su bittiyse doldurdum. Heralde 10 gün geçmiş olacak, solucan üretim tesisim aklıma geldi, gittim teftiş etmeye.Kovayı kaldırdım.Azıcık eşeledim, bildiğin piton gibi solucanlar doluşmuş.Ancak sadece 1 avda solucan aldım. En azından tavuk gibi ortalığı didiklemedim solucan bulacam diye.

4. musabcakar

musabcakar musab

TOPRAKTAN SOLUCAN NASIL ÇIKARILIR

Arkadaşlar solucan bulmak istiyorsanız. Önce marketten bir paket iyotlu tuz alıp, bir avuç kadarını 1 lt suya koyup çalkalayın tuzlu suyu elde ettiğinizde nemli veya ağaç dibine biraz dökün göreceksiniz solucanlar toprak yüzüne çıkacaktır :laughing: biraz acımasızca bir yöntem olsa da balık tutmak için değer reeling

5. mutlu1754

mutlu1754 mutlu

Solucanlar bolunerek uredigi icin sikinti olmaz.

6. Selcuklular00

Selcuklular00 Musab

Kardeşbisey soracagim peki cogaldiklarina sahit oldunuzmu tecrubenizden bilgilendirirseniz bende denemeyi dusunuyorum

7. Selcuklular00

Selcuklular00 Musab

Peki ne kadar surede toprak ustune cikmaya baslar solucanlar

8. egearda

egearda ege

ankara merkezde küçükesat semtinde canlı solucan satışımız vardır.adrese teslim edilir.250 adet solucan 30 tl.

9. egearda

egearda ege

umarım forum kurallarına aykırı değildir.ankara her semtine canlı solucan teslim edilir.542 628 17 57.teşekkürler