Solucan ve mısır nasıl takılır?

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında htarik tarafından paylaşıldı.

1. htarik

htarik

Solucan ve mısır kancaya nasıl takılır.Deneyimli abiler yardımcı olursa sewinirm.Bide çizimli anlatım olursa sewinirim.Şimdiden herkese teşekkürler.

2. Taylan

Taylan

Favori Kamış:
    Her türlü sahte, 0,18 ip misina, Alba orient 210 kamış, Pasha 35 makina
    En İyi Avı:
    53 cm Turna
    Selam dostum

Aşağıda yer alan mısır takma sitilini henüz denemedima ama özellikle sazanda çok işe yarayacağını düşürüyorum. Resim Bilgehan ustanın sitesinden alınmıştır.

Ben genelde mısırları iğnenin palasına 3-4 tane dizerek kullanıyorum. Ama ilk gittiğim sazan avında bu yöntemi bir deneyeceğim.

Birde sen sormamışsın ama ben değişik bir ekmek takma yöntemi resmi göndereceğim. Sevgili ustam Yakup Erdemin bana anlattığı ve resimlediği bir yöntem. Ekmekten bir parça koparıp parmakların arasında kalan kısmını eziyorsun. Ama uç kısmına dokunmuyorsun böylece patlamış mısır gibi bir ekmek parçası oluyor elinde. Kancayada resimde görüldüğü gibi takıyorsun.

Umarım yardımcı olmuştur

3. mandirali

mandirali

Favori Kamış:
    ağ hariç bütün oltalar.
    En İyi Avı:
    2.3 kg turna
    KANCALARIN UÇLARI BİRAZ AÇIKTA OLURSA DAHA İYİ VE DAHA YAKALANIR.

4. (aferan

(aferan Cafer

Favori Kamış:
    dip oltası ve bol bol solucan:)
    En İyi Avı:
    Sazan 7.200 Gr
    biz solucanı böyle zigzaglı tüm takıyoruz. hem solucan ne kadar büyük olursa balığın yemi görme olasılığıda artmış oluyor.;)

5. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    Ryobi Proskyer Nose Power - Shakespeare Mach 1 XT
    En İyi Avı:
    Küçük beyaz; 7 cm. Kuzey batı Antartika Sığlıkları..
    Bende denizde zaman zaman solucan ve kurtla avlanıyorum. Özellikle zarganayı kurtla avlıyorum. Takma yöntemimde şöyle.
    Bazen alttaki gibi kurtu bir kısmı iğneninde üzerinde misinaya kadar uzanacak hatta 1 cm kadar misinanında içine geçecek kadar takıyorum.
    Bazende misina tarafına götürmüyorum.

Ama mutlaka iğnenin alt tarafına geldiğinde geldiğinde iğneden çıkarıp boşa bırakıyorum iğnenin ucu ve ön kısmıaçıkta kalıyor. Bunun bir zararı yok. Daha rahat ve etkili av oluyor.