Solucansız olmuyor bu iş...

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında volkan tarafından paylaşıldı.

1. volkan

volkan Volkan

Favori Kamış:
    olta ve zıpkın
    Favori Makine:
    Daıwa
    En İyi Avı:
    Yayın 23.4 Kg Aynalı Sazan18.4 Kg Sabut 37 Kg
    :D Şimdi sizlere komik gelecek ama ,Erzurum bölgesinde solucanı nerden buluruz diye bir danışmak istedim , Erzurumlu balıkcı arkadaşlarımıza?:D Solucan demek alabalık demek ama solucan olmayınca olmuyor bu iş.Oltu ilçesinde altına bakmadığımız kaya,deşmediğimiz çeşme başı ,eşelemediğimiz hayvan pisliği kalmadı.:D Yok ,yok,yok bulamadık.:D 100 solucana helalinden 10 YTL işler.Kargo ücretide şahsıma ait.:D Şaka bir yana biz mi bu işi bilmiyoruz yoksa solucanlar büyük şehirlerde mi yaşıyor anlamadım.:D
    Belediyede kazı yapan kişilere '' Abi kazı yaparken hiç solucan gördünüz mü? '' diye sorduk , '' O ne dediler '':D . '' Abi dedik şöyle uzun ,kıvrımlı,kırmızı yaratıklar gördünüz mü hiç? '' dedik. '' Yılan mı? '' dediler:D ... '' Yok abi ,hani ufacık,kaygan ,basınca üzerine sarı bir iltihap çıkartıyor dışına dedik''.Siz isterseniz Başkana bir sorun dediler.:D (Üniformalıydık adamlar bizi fazla ciddiye aldılar).

2. gülbaharlar

gülbaharlar gulbaharlar

Favori Kamış:
    el oltası, kamış
    En İyi Avı:
    13 kilo aynalı sazan
    ben pazar günü tarlayı biraz sürdüm valla baş parmağım gibi solucanlar vardı

3. eozsoyeri

eozsoyeri Erdem Özsoyeri

Valla canlı kalacağını bilsem yollardım abi:D

4. kemalyaman34

kemalyaman34 Kemal

Favori Kamış:
    Muhtelif çap ve markalarda makina ve kamış
    En İyi Avı:
    Turna : 72 cm.
    sen de benim gibi solucan çiftliği kurarsan problemin kalmaz :D

5. postaci_61

postaci_61

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    rus kefali 9.35 kg
    yollayalım kuzum sen adresini ver çiddiysen yollarız

6. murat41

murat41

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    vatoz 46,7 kg
    10 Solucana 1 alabalık uyar hemen göndereyim:) ;) :D

7. OKAN ATMACA

OKAN ATMACA

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan balığı 5.5kg
    Arkadaşım bende samsunluyum.sen samsundamı oturuyorsun ? eğer öyleyse sana solucan gönderirim.bu arada herkese yeni av sezonu hayırlı olsun.ben başladım. rekorumu egale edemedim.3,5 kg sazan yakalayabildim.yem olarak solucan kullandım.beni hiçbir zaman mahçup etmedi.:) :)

8. tatlisoy

tatlisoy

Favori Kamış:
    Olta, Kamış, Rapala
    En İyi Avı:
    4 kilo Palamut, Birde bir zamanlar 2 kiloluk sazan
    Nemli toprak içinde yaşıyorlar.:D

9. Conqueror

Conqueror Ahmet Fatih Eryılmaz

Favori Kamış:
    Silstar at makara 50 lik , Silstar Bx makara 50 lik ,Silstar 2,70 m iki adet kamış
    En İyi Avı:
    100 gr israil sazanı
    Dostum Erzurumda solucan zor bulursun her yer buz ,ama denemek istersen genelde taşların altlarında bulunurlar ,haaa belli bir yer bulup sürekli ıslatırsan ,bayağı derin kazdıktan sonra belki bir şans bulabilirisn ,ben sizin yerinize olsam av bayilerinde yapay solucanlar var yada bazılarında canlı kurtlar var onlardan alırdım alabalık kurta da saldırır .

10. mallaca

mallaca Halil Barış Şengül

Favori Kamış:
    Makinalı kamış olta,her türlü el oltası,rapala
    En İyi Avı:
    Kiloluk mırmır,Kiloluk iskorpit
    Valla Volkancım o kadar esprili bir soru olmuş ki bu Komikler sayfasında bile reyting yapar. :) Avlarında başarılar dilerim.

11. stres_yapma

stres_yapma MURAT

Favori Kamış:
    Şamandralı olta
    En İyi Avı:
    Aynalı sazan 6,350 kg. lık. Gökkuşağı alabalığı 2,900 kg.lık.
    hooop bir dakika bir erzurumlu olarak erzurumda solucan nerde bulunur söyliyim.Malum kış şartları olduğu için bulmak pek kolay olmasada hani o sen solucanı sorupta görmediğini söyleyenler varya onlara iyi bak uzaylı falan olmasınlar.
    Gelelim solucana Gcene hafta bir balığa giderken solucan bulalım dedik soğuk ve sabahın erken saatleri olduğu için yerler hala don olduğundan ancak 2 adet bulabildik.Oltu belki biraz daha sıcak olabilir bilmiyorum .Ama solucanı arayacağın yeri söyliyim.Bağ bahçe yani kısaca ağaçlık yerler vardır mutlaka dökülen gazellerin (bu mevsimde güneşi iyi alan yeri bulma lazım) ki hemen altında olmakla birlikte 4-5 cm eşeledinmi mutlaka bulursun.Gazelleri karıştırıken gazellerin döküldüğü yer eğer çimenlik ise bulamazsın toprak olması lazım hem 10 YTL vermekten hemde bir alabalık bağışlamaktan kurtulursun:D

12. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    sayın volkanım, sayın site sakinleri. avlarınız bereketli ve neşeli olsun dileklerimle;

Bizde cumartesi günü avımız için solucan araması yaptık. Gözümüze kestirebildiğimiz muhtelif yerlerde. Ama nafile. Belki yarım saatten fazla zaman kaybettik. Yalnız iki adet bulabildim. Evet sadece ben buldum. Buraya dikkat. :rolleyes: Üç kişiyiz ancak, solucanı ben buldum. –bu söze aşağıda atıf var, sabredin. - (laf aramızda o iki kişi bir, ben tek ) Şunu anladım, bu solucanı bulmak alabalığı bulmaktan daha zormuş.:eek: 3 kişi yarım saat uğraş, ele geçen hasılat bu…! Onlara da bizim o meşhur “uyanık” el koydu yine. :mad: Ellem etti, gullem etti, -Allem etti kallem etti- Beni yine ofsayta düşürdü. Tamam, peki dedim senin olsunlar. Zaten nasıl oluyorsa bu “sözde” pazarlıklarda bana hiç alternatif kalmıyor. Tek başına zaten hakkımdan geliyor. Bunun dışında istisna durumlarda takviye lazım olunca da “baba uyanık” her zaman “oğul uyanık”’ın yanında bitiveriyor. Senelerdir bu hep böyle. Eliniz mahkûm neylersiniz.

Diyeceksiniz ki bu işten senin ne ticaretin olacaktı da, o güzelim solucanlara hakkıyla sahip çıkamadım, kaptırdın. Valla işin doğrusu hiçbir beklentim yoktu. Sadece ve sadece bizim uyanık belki yine (o da kendine tabiî ki) bir trofe alır umuduyla razı oldum. Güya nasibi açık ve bana nispetle şanslıya… E, biraz da “nuri amca” olma durumu da var tabi. Kerhen razı olduk.

Her neyse, büyük bir nezaket ve törenle teslüm-tesellüm yapıldı, hiçbir pazarlık şansı tanımadılar. Koskoca bir battal poşet içinde soğuktan uyuşmuş ve cılız mı cılız iki adet kurbanlık. Tabiî ki onlar benim gözümde “hay mübarek.!! tosun bunlar, tosun.” Onun için büyük poşet içerisindeler. :eek: (Gezsinler, dolaşsınlar, semirsinler. Yerleri sıkışık olmasın, canları sıkılmasın. Şöyle havadar bir ortamda canlı, kanlı ve kıpır-kıpır kıvransın dursunlar. Ki, gölün en burnundan kıl aldırmaz, en azılı aynalı sazanını yerinden söküp alarak iğnenin ucuna dek getirtsinler. O hırçın mı hırçın, ele avuca sığmaz, o deli fişek trofe gökkuşağı alabalığı nasılda kuzu kuzu ağzını şapırdatarak yeme gelecektir.) Ayriyeten, sevgili balıkavı.net sakinleri sizler de bilirsiniz ki, biz avcılar her ne kadar amatör olsak ta “az, biraz, ufacık” gibi iş ve durumlarla iktifa etmeyiz pek. Hepi topu 10-15 hektarlık bir göl ancak, büyük beyazın oltaya gelmeyeceği ne malum, dimi ama.:rolleyes: Zaten İnce misina, (0,1 mm) büyük balık (99,9999... Kg) “ustaların işi” ya da “ustaların ustasının işi” değil mi? Aynı hesap.:D Bu kez ufak yem, büyük balık yani. –ne büyüğü. EN BÜYÜK- (Not: Lütfen balığın kilosuna takılmayalım. Virgülden sonrasındaki 9’lar önemli olduğu için yazılmıştır. Kısaca 100 Kg diyemeyiz yani. Benim acizane kanaatim odur ki, hiçbir amatör balıkçı, sıfır virgül milyarda bilmem kaç değerini yok sayarak “yalan” söyleme durumuna düşmez. Düşmemelidir.!! Bu da böyle biline.:cool:

Balık, iğne, trofe, avlak derken asıl mevzudan epey uzaklaştık galiba. Gelelim bizim solucanların akıbetine. Bizim uyanık, solucanın birini iğneye takarken bayağı hırpalamış olacak ki oltayı atarken fırlamış gitmiş güzelim solucan. Birisini de balığın yediğini iddia etti ama ben pek inanmadım. İki sebepten inanmadım. Bir: O cılızlıkta yemi balık zaten bulamaz çünkü göremezdi. Daha sonra da solucan iğnede kala kala solucanlıktan çıkmış ve bir şekilde atomlarına ayrılmıştır. İki: Eğer benim bildiğim o “tosun” solucan ise, muhakkak trofeyi aldırırdı. Bu da fiilen gerçekleşmediğine göre… Bilmem haksız mıyım.?

“kardeş, ne oldu solucanlar?” diye soruma, “eee, şey nuri amca. Eee şey... Hangi solucanlar?” diye cevap verince ben yıkıldım zaten. Kara bulutlar çöktü üstüme. Tadım tuzum zaten yoktu, iyice yok oldular… Gitti, dağ gibi solucanlarım. En avcı solucanlarım… İşin detayını birader sağ olsun “kısmette sıfır çekmekte varmış” başlığı ile foruma taşımıştı. O solucanlar bende olsaydı, o başlık öylemi olurdu a dostlar, söyleyin hele? :p

Benim sevgili soğulcanlarım. Bu sefer de solucanlarım için ağlayacağım… Verin benim SOĞULCANLARIMI!!! Uvaaa. Ühüüü, ühhü.

Son düzenleme: 5 Mart 2008
  13. geneben

geneben Aşkın

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Deniz turnası 70 cm 900 gr.
    Konu denizde balıkavı bölümünden tatlı su balık avı bölümüne taşınmıştır. Uyarınız için teşekkür ederiz Nuri abi.:)

14. KaraKurt

KaraKurt Fatih

Favori Kamış:
    Olta ve Sabırrrr
    En İyi Avı:
    Kötü av yok :)
    Abi nasıl kurdun sen bu solucan çiftliğini ? merak ettim...