Son bir aylik avdan secmeler

Konu, 'İç sularımızdan (Tatlısu) Güncel Av Raporları' kısmında onurnl tarafından paylaşıldı.

1. onurnl

onurnl ....

Favori Kamış:
    karbon kamis,shimano makara,fireline craystal misina
    En İyi Avı:
    turna 115cm,59cm capak,54cm tatlisu kefali,78cm kocaagiz,66cm sazan,82cm Sudak,39cm Levrek
    evet kisa bir aradan sonra foruma aktif olarak katiliyorum herkeze selamlar diyip olaya girelim,isim uzun surcegi icin

kadife yi solucan ile tuttum.Yemek icin eve gorumustum temizleyip hazirlacaktim pisirmek icin ama baliga dokundugumda disi silikon veya tutkal gibi bir his veren tabaka vardi ve igrendim atmak zorunda kaldim.yakaladigimda bu tabaka balikta yoktu.

evet simdi iyi dinleyim bu kolay kolay kimsenin basina gelmez:bu turna yi solucan ile 6 no iyne ile yakaladim.bazi arkadaslar benim yilan baligi yakalamak icin cok ugrastigimi bilirler.yine o gun yilan baligi icin mesguldum,daha sonra oltama bir iki vurus olup kesildi bunun uzerine kancadan yemin gittigini sanarak hizlica cekiyordum ve o anda turna hafif bir sicrama ile kancadaki solucana atladi.iki kanca kullaniyordum ve diger kancada kuyruguna saplaninca turna fazla aksiyon yapamadi ve boylece bir kanca agizda digeri kuyrukta yakaladim.olcmedim ama yarim metre oldugu kesin gibi.kancalarin disinda 2 centik bulunuyor solucanin kaymamasi icin.ayrica yukaridaki kadifede yilan baligi icin attigim zaman kadife geldi.kore atarken topali vurduk anlicaniz.turna geri salinmistir

geri saldim bu baligi

bu balik benim hepsinin arasindaki favorim.18 gr lik kasikli ile yakaladim turna ve sudak icin atarken.kuvvetli bir balik.az once diger uye arkadastan yazdigim konuya gonderdigi cevapta baligin kocaagiz oldugunu ogrendim3,5 kilo civarlarinda 64 cm boyunda.hollandali bir arkadasa bu baligin lezzetli olup olmadigini sordum felaket diyince yemedim yazik oldu baliga

bu gordugunuz sazan ise 51 cm geldi kilosunu olcmedim.bu baligi yedim ama yedigime pisman oldum toprak kokusu vardi.tereyaginda kazartilarak yenmistir.kokucagini ve yumurtali oldugunu bilseydim geri salardim balikcagizi.galiba bu sazanlar Turkiye de kokmuyor herkez afiyetle yedigine gore .

evet arkadaslar bunlar son bir ayda yakaladigim ve icleride en iri olanlar.

ayrica bugunde baliktaydim ve olu balikla avlanmayi denedim 2 kere oltama turna takidi 1 metre civarlarinda ama malesef misinam koptu deli oldum.kullandigim teknikte 10-12 cm kizilkanat buyuk tek kanca ila kafa oltadan asagi sarkacak sekilde ve kancanin ucu baligin agiz kismindan cikacak sekilde bir teknik kullandim ama iki denemedede balik misinati kesti.birdahakina ipek misina ile denicem.
    herkeze hollandadan selamlar umarim hosunuza gitmistir:)

Son düzenleme: 15 Eylül 2006
  2. EFE42

EFE42

Favori Kamış:
    makarali olta
    En İyi Avı:
    pullu sazan 14 kilo
    sevgili onur kardesim en üstteki sudak baligini keske geri salsaydin iste bu gibi durumlar yüzünden bir önceki ercan`in mesajina fotomontaj dedigini hatirlatirim eger o baligi salsan belki bir kac yil sonra karsina baska boyutlarda cikabilirdi 20 kiloluk sazan gibi.

3. onurnl

onurnl ....

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    turna 115cm,59cm capak,54cm tatlisu kefali,78cm kocaagiz,66cm sazan,82cm Sudak,39cm Levrek
    valla ben sudak goremiyorum orada.levregi sudak gordun galiba .ayrica geri salmadigimi nerden biliyorsun oda ayri bir konu.:rolleyes:
    ayrica 20 kiloluk sazan konusuna birdaha bakmani tavsiye ederim.emin olmadan yazmaman dilegi ile:)

4. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    RON THOMSON HARD CORE ; Yayin icin ,Abu Garcia Cardinal 505 FR Freilauf Rolle Modell 2006 makina
    En İyi Avı:
    Sazan 17 kilo . Turna 11 kg 110 cm.
    O kücük olan Sudak degil zaten, Tatli su levregi. Zarari yok, yanlis görme olur arada :D

5. oguzhan

oguzhan

Favori Kamış:
    σℓтα
    En İyi Avı:
    1.5 кg αуηαℓı ѕαzαη
    Onur abi iyi bir dönüş yapmışsın.Hiç görünmüyodun...........

Balılar çok güzel her türden var....

Tebrikler:D :D :D

6. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Onur tebrikler :) Ama yakaladığın bütün balıkları telef etmişsin arkadaşım :) Önce bir balıkları tanı sonra yakala istersen :D Armudun sapı, üzümün çöpü ,olmaz ki :)

7. lustral

lustral osman karatepe

Favori Kamış:
    klasik 3'lü takım
    En İyi Avı:
    sazan 7.250gr
    bu balıkların tadının o kadar kötü olacağını düşünmüyorum belki sorduğun kişi iyi hazırlayamamıştır

8. onurnl

onurnl ....

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    sabah oldu uyan:rolleyes:

9. onurnl

onurnl ....

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    tadi suyun hizli akmamasindan kaynaklaniyor olabilir.cunku Hollanda da engeme denen bisey yok dorudurust ve bundan dolayi su kendini yenlemeyip baliklartinda bundan dolayi kokabilecegini dusunuyorum.tabiki pisirmenin tada etkisi vardir ama normal tavada balik olayinda torak kokusu asiri derecede var

10. onurnl

onurnl ....

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    baliklari tabiki taniyorum.ama iklim ve cografya farki nedeni ile burdaki baligin tadi ile Turkiyede ki ayni tur baligin tadi ayni olmuyor.bunuda denemeden anlamak zor cunku buralarda balikcilik olayi tatli su icin sportif amacli yapiliyor.tutulan baliklarin fotosu cekilip kilosu ve boyuna bakilinca geri saliniyor.bu yuzden yiyen birini bulup her balik icin sormak zor.eger sazan icin yazdiklarimi gorursen anlarsin beni,amac telef etmek degil.su ana kadar sadece yilan baligi ve sudak kaldi onlarida denedikten sonra balilar aynen suya geri gidecek.hollandadan sevgiler:) :)

11. ergen

ergen

Onur o baliklari göletten mi tuttun?

12. onurnl

onurnl ....

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    tesekkur ederim ayrica hic gorunmuyordun demende cok hosuma gitti saolasin.umarim sende benim tuttugum balilarin daha buyuklerini tutarsin.sadece bunlari tutman icinsurekli teknik degistirmen yeterli mutlaka bir gun oltaya takilirlar.yeterki av teknigini kanca boyunu iyi ayarlamayi ve yilmammayi ogren yeter gerisi gelir

13. onurnl

onurnl ....

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    goletten degil burada kanal diyorlar bir tur dere ile irmak arasi birsey oldugunu dusun ama akint yok denecek kadar az

14. ergen

ergen

Merhaba Onurum ben Hollandaya aslinda coksik baliga gelirim.Tatlisuya gittigimde ROERMOND cevresine gelirim. Denize ise ya STELLENDAM veya DEN HELDER cevresi. Belki bir gün rastlariz birbirimize. Kanallarda ise genelde Porselensiz kamisla avlanirim.

Rasgele