sonunda göl hediyesini verdi arkadaslar bu baligin ismi ne???

Konu, 'İç sularımızdan (Tatlısu) Güncel Av Raporları' kısmında EFE42 tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. EFE42

EFE42

Favori Kamış:
    makarali olta
    En İyi Avı:
    pullu sazan 14 kilo
    ya arkadaslar kizmayin ama sizde cok pasifsiniz canimmm:) biz gölllerde nehir kenarlarinda sabahliyoruz su siteye yeni foto koyalim diye ama sizde tik yok ayip olmuyormu:D eminimki bana cok kiziyorsunuzdur ama ne yapalim burda sezon coktan acildi bizde nasibimizi cekiyoruz sudan birazdaha sabredin arkadaslar 15 gün kaldi o zaman eminim foto karelerinde bir yaris olacak.alttaki baligi bugün misirla yakaladim 50 cm ve 4 kilo ben ismini bilmiyorum bilen arkadaslar yazarlarsa sevindim ayrica burda yeni acilan türk balikcisindan briki kare aldim sizler icin millet orkinos yemek icin saatlerce sira bekliyor.ayrica bugün bir almanla beraberdik balikta adam ben turna icin ölü balik satin aldim ama adam olta ile iki dakikada hemen hemenher cinsten 2 kilo yavru balik yakaladi nasilmi suya yikilmis bir sögüt agacinin yanina ucunda 1.5 metre ince bir misina kücücük bir samandira ve cok kücük bir igne igneyi kücük bir boru kurtu rahatlikla kapatiyor kacnumara i´gne bilmiyorum boru kurdunu takti beyaz renkli atiyor iki saniyede balik vuruyo ve cekiyor cok hizliydi belki yemlikbalik yakalamak isteyen arkadaslara yardimi olur diye yazdim bu baliklarida daha sonra turna yakalamak icin kullanacakti ben ayrildim.en büyük baliik sizlerin olsun rastgele.

[img=http://img343.imageshack.us/img343/2207/bild0661rp.th.jpg]

arkadaslar yan olan fotolar icin özür dilerim hanimin hatasi:(

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 16 Haziran 2006
  2. tolkien

tolkien Onur G. HİTİT

Favori Kamış:
    Olta
    Favori Makine:
    Alba
    En İyi Avı:
    5 kilo alabalık
    Bu piranha ya... Şaka şaka... :p Çapak balığına (Abramis brama) benzettim ama... Kişisel bilgilerinizde "Avustralya" yazıyor. Eğer bu balık, ülkemize özgü endemik bir tür değilse Avustralya'da da çapak balığı var anlamına geliyor.

Bu arada imzanıza isim ve doğum tarihinizi girerseniz daha iyi olur. ;)

Saygılarımla...

Son düzenleme: 16 Haziran 2006
  3. hakan

hakan

Favori Kamış:
    fly,pilker
    En İyi Avı:
    48kg kilic,19kg som,38kg halibut
    Merhaba

Aynen öyle,capak baligi

4. s@z@ncı

s@z@ncı

Favori Kamış:
    Olta harici hiçbirşey...
    En İyi Avı:
    Sazan 14 kg, yayın 11 kg
    Katılıyorum

Dogrudur bu balık çapak. Arkadaş avusturya dan katılıyor. Çapak florası oralarıda kapsıyor çünkü

5. hobbytime

hobbytime

ÇAPAK (Abramis brama)
    Morfolojik Özellikleri:
    Y.F.=D III, 9-10, A III, 24-28, P I, 15-17, V II, 8-9, L.Lat. 48-56

Vücut oldukça yüksek görünüşlü ve yanlardan iyice yassılaşmıştır. Baş boyu, vücut yüksekliğinden daha azdır. Ağız küçük ve başın alt kısmında hortum şeklinde öne doğru uzanır. Kuyruk yüzgeci derin, çatallı ve lopların ucu sivridir. Karın yüzgeçleri anüse kadar uzanır. Vücudun genel rengi sarı-kahverengi, göğüs yüzgeci kurşuni, diğer yüzgeçler siyah renklidir. Üreme döneminde ergin erkek Çapaklarda vücut, baş ve yüzgeçler üzerinde üreme işareti olan inci benzeri kabarcıklar oluşur. Anüs yüzgeci başlangıcı, sırt yüzgeci sonundan indirilen düşey hattın gerisinde bulunur. bu özelliği ile Eğrez balığından ayrılır.

M.U.= 80 cm C.O.Y.= 3-5 Yaş
    O.U.= 30-50 cm. C.O.Y.= 24-25 cm.
    M.A.= 1-2 kg.
    O.A.= 6 kg.

Üreme Zamanları:

Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık
    X X X

kkgm den alıntıdır

6. BARIŞ

BARIŞ BARIŞ

Favori Kamış:
    olta kışın tüfek
    En İyi Avı:
    turna 4.5kg --12kg yayın
    efe eline sağlık balık çok güzel

7. simendifer

simendifer Sennur

Efe tebrikler, Yine çok güzel bir balık almışsın :p Bereketli avlar dilerim... Sizin sezonda oraya, bizim sezonda buraya gelmek lazım :p Bu arada balık kesinlikle çapak ;)

8. EFE42

EFE42

Favori Kamış:
    makarali olta
    En İyi Avı:
    pullu sazan 14 kilo
    tesekkür ederim arkadaslar insallah daha büyükleri sizlere rastgelir.ayrica balik hakkinda verdiginiz biölgiler icinde tesekkür ederim bu baliktan on tanede yakalasam yinede turnadan vazgecmedim:D rastgele

9. BARIŞ

BARIŞ BARIŞ

Favori Kamış:
    olta kışın tüfek
    En İyi Avı:
    turna 4.5kg --12kg yayın
    efe turnanın yerini bişey tutmuyor

10. girdap054

girdap054

Favori Kamış:
    tekne/çok çeşitli holta takımı
    En İyi Avı:
    sene-85-110kg orkinoz
    selam arkadaşım o balığın ismi biz balıkcılar arasında (kaptırga) diyoruz diğer adıda tahta balığı. sana rast gele.

11. akrepp06

akrepp06

Favori Kamış:
    dipoltası kamış
    En İyi Avı:
    bizim dilmizde cay balığı diyoruz 1,5kğ
    slm

efe öncelikle sezonun senin için güzel geçmesi dileğiyle bu anın kıymetini bil bizim burda içimiz gidiyo sezon açılsada oltaları suya salsak diye sen coktan sezonu açıp bize nispet bile yapıyosun nediyelim hadi bir temuz gelseneeeeeeeeeeee tüm balıkcı doslarıma yeni sezonun herkez için iyi geçmesi dileğiyle raskele doslar buarada resimsiz bırakmayın bizi bekliyoz resimler

12. özkan

özkan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    kırlangıç 1,5 kg
    güzel baılk, tebrikler.

13. ugur

ugur

Favori Kamış:
    olta( derin su oltası) ve zıpkın
    En İyi Avı:
    peygamber balığı-tartmadım ama ilk gördüğümde tırstım.
    haklısım ama

sayın efe
    valla bizlere efenlenmekte haklısın ama ahhhhh bir vakit yaratsamda sizlere bizimde dalyandaki balık marifetlerini gösterebilsem.
    olmuyor işte turizmde çalışanlar için olmuyor.
    allahtan bu site varda balık hafesimi sizlerin tuttuklarınla alıyorum.
    yakında bende sizler için mercan resim yollayacağım

birde unutmadan
    en alttaki resimlerde ne öyle yarabbim zaten acıkmış durumdayım o ne mangallanmış balık öyle , nerede satılıyor bunlar
    ağzım sulandı yahuu allah aşkına benim için 3 - 5 tanesini ye. ama nolur birde tek salla peşine.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.