Spin mi Surf mü?

Konu, 'Takım Çantası' kısmında NIRVANA tarafından paylaşıldı.

1. denizleri aşta gel

denizleri aşta gel ONUR

Murat abi ben katılmıyorum bu görüşe şans bi yerde yardımcı olabilir fakat amatör balıkçılık çok derin bir konu bana göre en önemli faktör tecrübe ve analiz etmek şöyle bir örnek verirsek kıyıdan mercan avı yapılamaz şans ne kadar yanında olursa olsun :) şans tek başına havada kalır bilgi tecrübe ile birleştiğinde forumda güzel bir rapor olarak yansır :)

Levent abi eğer yeniysen surf kamışa yanaşma gayet ağır hassasiyeti düşüktür ayrıca uzunluğunu söylemek gerekmez herhalde kıyıdan uzak atışlar için kullanılabilir ama taşıması kullanması zordur atış şeklini çok geliştirmediysen surf kamış senin için ancak bir eziyet olabilir.Spine bakarsak levrek gibi balıkların peşinden koşmuyorsan, atış şekillerini tam oturtamadıysan, deneyim olarak düşüksen elindeki takım pahalı bir oyuncak gibi kalır işlevini görmez mera bilgisi ,mevsim özellikleri ,hava şartları ,denizin durumu bunları iyice tecrübe ettikten sonra hedef balığın için spin takım oluşturabilirsin.Onun dışında herkesin başladığı gibi 3 köstek dip oltası kıyıdan avlanmada işini görür hafif bir teleskopik kamış ve makina kombinasyonu ile işin zevkine varabilirsin.Boru kurdu sülünez gibi yemlerle kıyıdan mırmır ve çeşitli dip balıklarını alabilir bunları yaparkende tecrübe kazanır ve bir üst düzeye geçersin, dip oltası kullanırken kefal avı yapmak isteyerek kıbrıs ve şamandıralı olta kullanmaya, diğer balıklar için farklı yem kullanmaya,mera bilgisi kazanmaya,gece avı ekipmanlarına ve daha nice tecrübe edindikten sonra diğer takımlara daha kolay adapte olursun fiyat konusunu da abartma düşük maliyetle toplamaya çalış ilerledikçe zaten ihtiyaçların doğrultusunda malzeme tedariği yapabilirsin fiyatı ucuz diye kalitesiz olmasını bekleme her zaman bu sana bağlı biraz, benim 9 yaşında bu işe başladığım kamış ve makinam hala tıkır tıkır çalışıyor umarım yardımcı olabilmişimdir saygılar...

2. kilicbey

kilicbey İsmail Kiliç

En İyi Avı:
    MIRMIr. 1.5 Kg LEVREK2 Kg Köpekbalığı 1 metre.
    Ali Kemal GÖKTÜRK

levent abi selamlar serkan abiyle taylan abinin dedikleri oldukca gerçekli ve benimde söyleyeceklerim onlardan pek farklı değil eğer bu hobiye yeni başlıyor ve heves duyuyorsan bence makina ve kamıştan ziyade bir adaet kasnak üzerinde 50mt kadar misina olan bir takı ile kıyıdan isparoz karagöz kupa levrek, kefal gibi dipve su üsütü yapabilen balıklarını tutuktan sonra basamak atlamak bu işin en zevkli noktası parmakta balığın vuruşunu hissetmek ve tasmalamak elle çekmek size ustalık kazandıracaktır.

Olaya noktayı koymuşsun Ali Kemal, işin gerçeği parmaklarını titreten o vuruşu hissetmekte yatıyor.