sülük

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında mayday_aykut tarafından paylaşıldı.

1. mayday_aykut

mayday_aykut

sülük için tavsiyeniz var mı?
    eskiden bir yer biliyorum ama artık corfuer inşaatı var yerinde.:D

şimdiden cok teşekkürler.

2. Numan

Numan

Favori Kamış:
    10 bilyali Müftelif Makinalar, Müftelif Atarlarda ve uzunluklarda kamışlar. Kasnak Dip oltaları.
    En İyi Avı:
    Sazan 4 kg, 2,5 kg Sazan, 1,4 kg Sazan

Dikilitaşa giderken solda ki çeşmenin mırığında gani gani

3. mayday_aykut

mayday_aykut

saolasın abi:)

4. ertugrul

ertugrul ertugrul

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1,5 kg sazan
    mısır çarsısı yakın sayılır sana 1 vesait istanbulda bulmak zor artık sülük yaw

5. sailor499

sailor499

Favori Kamış:
    Olta,Zıpkın,Baragat
    En İyi Avı:
    14.2 kg lık Kılıç (hiç gelmeyecek sandım)
    arkadaşlar sülük nerde kullanılıyor? :confused: benim bildiğim eskiden kan emdirirmiş insanlar vücutlarına yapıştırıp. sebebi nedir onu da çözebilmiş değilim. ama burda yazıldığına göre sanırım balıkçılıkda da kullanılıyor, öyle mi???

6. Numan

Numan

Favori Kamış:
    10 bilyali Müftelif Makinalar, Müftelif Atarlarda ve uzunluklarda kamışlar. Kasnak Dip oltaları.
    En İyi Avı:

Sülük'ün vücuda yapıştırılmasının sebebi yaşlılarda bacaklarda bulunan varislerin yani kan öbeklerinin emilmesi. Eskiden tıp gelişmiş olmadığı ve gelişmiş tıptan faydalanmak pahalı olduğu için geliştirilmiş bir aktarnetif tıp.

Ben bu kadarını biliyorum.

Balıkçılığa gelincede Yayın Avının bir numaralı yemleri arasındadır ama ben öyle büyük bir sülük henüz bulmadım. :D Hep satın aldım.

7. mayday_aykut

mayday_aykut

fiyatları hakkında fikriniz var mı bana gayet fazla gereklide:D

8. Numan

Numan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:

Ben geçen yayın avında 30 tane aldım Ankara'da tanesi 750 bin lira eksi paraya göre yenisine göre 75 kuruş

9. mayday_aykut

mayday_aykut

saol abi
    öğrenci indrimi yapmazlar herhalde:D :D :D

10. Numan

Numan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:

Şifa falan niyetine almıyorum de sürekli alırım aslında yerim var ama araba yakıyor zaman kaybediyorum iyi bir fiyat yapta sürekli senden alayım her hafta ava giderim ;) ;) ;)

Yerse yemezse başka biryer bul :D:D:D

11. ertugrul

ertugrul ertugrul

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1,5 kg sazan

abi beslemeyi dene istersen 2 gecede bir sal yemlensin keratalar :) yok oyle bedava büyük sülük.

12. ertugrul

ertugrul ertugrul

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1,5 kg sazan
    aykut sen ne yapıcan sülügü merak ettim fazla lazım demişsin yaş ta genç daha varislerin mi var yoksa ¿

fiyata gelince numan'nın dedigi civarıdır ama mısır çarşısında daha uygun bulacagına eminim.

Son düzenleme: 6 Ekim 2006
  13. mayday_aykut

mayday_aykut

mısır carşısına bugün gidiyorum,bi bakayım işime gelirse devamlı satın alırım.
    herkeze cok teşekkürler:D

14. Numan

Numan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:

Abi aslında büyüsün istiyorsan birgün öncesinde vücuduna yapıştıracaksın düşene kadar doyunca düşüyor emdiği kandan dolayı irileşiyor ama ben oltamı yapayım sülükleri vücuduma alayım maskaralıkmı yapayım 3 yapıştırdım işe yaradı ama 10-20 sülükle de rahat çalışılmaz ki :D

15. Numan

Numan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:

Yok abicim ben balıkla ruhsal uyumu bulmak için bu yaz barajın içine yatacağım yemekler dışında dipte bekleyecek notlar tutacağım balıkların beslenmesi ve yayının avını seçmesi bir video izledim ama görerek olacak iş değil bu iş video ile olmaz :D:D:D

16. DR_BLOoD

DR_BLOoD

abi ben daha ne soluçanı nede sülüğü satın alma girişimine girmedim ben bunlardan bol bol buluyorum yayın sülüğün gerçektende hastası bayılıyor sülüğe tabi ben sülük bulamam şimdi kim araçak sülüğü derseniz çiğerde iyi iş yapar yayın avında ...
    ben genelde dalak kullanıyorum sülük toplamadığım zamanlarda dalağı ewin çatısına bir poşetin içnde bekletiyorum bir güzel kokutuyorum yayın kokuya geldiğini düşünüyorum gayet iyi yayın tutuyorum bu formülle :D :D

Son düzenleme: 6 Ekim 2006
  17. ^^e_sin^^

^^e_sin^^ Erhan Demir

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 6 kg
    numan kardeş sülüğü nereden satın alıyorsun ankarada bir zamanlar ulus halinde şişe içinde satarlardı oradan mı?

18. Numan

Numan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:

Hocam Ulus halde kuş yemi kuş ve kafes balık akvaryum satan bir ufak pasaj var (Yeni Çarşı) orada en sonda Bakgör Kuş Evi Mustafa Mete isminde yaşlı bir amca var ona yayın için alıyorum arkadaşımda burdan alıyormuş derseniz 750'den verirv;) ;)

19. ertugrul

ertugrul ertugrul

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1,5 kg sazan

aykut son durum nedir abicim gittinmi çarşıya gittinse canlı kanlı sülüklerin kaçı kaçpara imiş ufuk mufak boş ver uygunsa al sen gönder numan la bize biz besleriz onları :D :D

bu balıklar ya yarasa dışkısıyla beslenseydi onları kim doyuracak tı acep solucan cüftligi, sülük çiftligi derken e bide yarasa çiftligi kurar besleriz artık.

Son düzenleme: 7 Ekim 2006
  20. Numan

Numan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Ayıp ettin abi ne zaman dersen hazırım sülükleri getir yeter :D:D:D:D