Sülükten yem olurmu?

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında sanalbalıkcı tarafından paylaşıldı.

1. sanalbalıkcı

sanalbalıkcı

Favori Kamış:
    tırıvırı hariç hepsi
    En İyi Avı:
    Önümüzdeki hafta tutacağım.
    Evet arkadaşlar, biryerde raslamadım,bu yemi kullanıp, balık yakalayan varmı,varsa yemliğin cıkartılmasından, kancaya takılmasına kadar detaylı anlatabilirmi acaba..

2. Ali38

Ali38

Favori Kamış:
    olta ultimate
    Sülükten yem olur geneldede biz yayın için kullanırız kancaya takılma şekli solcan takıldığı şekil ile aynıdır avantajı suyun içinde nekadar durursa dursun ölmez ve sürekli hareket eder yayın avında kullanılan en iyi yemlerden biridir;)

3. grandi

grandi Hayati BAYDAR

Sülükten yem çok iyi olur.

...Sülükler en az iki türdür. Yeşil sülkler şifa niyetine kullanılırlar. Çok iyi yem olsada ziyan etme. Balıkta kullanılan sülükler ( siyah) sülüklerdir. Küçük derelerin dip toprağında bulursun. Korkma kan emmezler. Solucana göre çok daha dayanıklıdır. Küçük balıklar kolay kemiremezler. Cazibesine hiçbir balık dayanamaz. Kancayı 3 veya 4 yerinden takmalısın. Yoksa yem gidebilir. Muhafaza için mutlaka bez torbaya sülüğün toplandığı ortamdan biraz çamur koymalısın. Serin ortamda sabah akşam 3 damla su damlatırsan 2 hafta canlı tutabilirsin. Bol avlar, rastgele.

4. turna için meps öneririm.. meps nedir diye sorma.. arama motoruna yaz bakalım neler diyecek..:)

5. Taylan

Taylan

Favori Kamış:
    Her türlü sahte, 0,18 ip misina, Alba orient 210 kamış, Pasha 35 makina
    En İyi Avı:
    53 cm Turna
    Ömer abi bugüne kadar turna ile ilgili birçok yazı okudum ama hiçbirinde turna avında sülük kullanıldığına rastlamadım. Kullanılacağını pek sanmıyorum.
    Ama yayın avında herkesin bir numarası kara sülük :D

6. ufukkula

ufukkula ufuk

En İyi Avı:
    Henüz yakalamamış olduğum
    tatlı su avını bilmiyorum ama,deniz için;

sülük gerçekten çok iş yapabilir.Özellikle sargoz ve çupra için birebirdir.Bizzat denemiş olan biri olarak derim ki,özellikle irilerinden seçilirse ve üzerindeki ince sarı tabaka alnırsa çok daha iyi olur.Zaten madyaya da çok benzer.Küçük balıklar yumuşak kısmını yerken geri kalan kısıma birşey yapamazlar ve derin suda iri çupra ve sargoz için kullanılabilcek bir yemdir.Yalnız büyüklerini seçmekte büyük yarar vardır.

7. Spider

Spider Mert Eren

evet sülük = yayın güzel bir açıklama olmuş

turna için solucan ile avlayanı bile gördüm ama
    sülük konusunda pek zannetmiyorum
    canlı balık iyidir (gümüş)
    sahteler iyidir..

turna avı yapılan bölgede sülük var ise
    avlanan turnaların mutlaka midelerini kotrol edin
    en iyi ipucunu bu şekilde bir otopsi ile
    tespit edebilirsiniz..

8. sanalbalıkcı

sanalbalıkcı

Favori Kamış:
    tırıvırı hariç hepsi
    En İyi Avı:
    Önümüzdeki hafta tutacağım.
    Bizim buralarda yani samsunda turna sezonunda canlı yem bulmak sorun.O yüzden başka canlı yem alternetifi olarak sülük olurmu diye sordum,yoksa yayın hertürlü yeme atlayan balık fare,tavuk,hertürlü hayvan leşi vb herşey hatta boş konserve kutusu bile çıkıyomuş midesinden.:)

9. karayel

karayel Yakup ERDEM

Favori Kamış:
    şeytan otası
    En İyi Avı:
    kaya balığı (1.5 gram) :)
    Anladığım kadarıyla sülükler karıştı...

Sülük = Kansülüğü

Sülük =/= salyangoz...

Çoğu arkadaşlar kan sülüğünden söz ederken araya salyangoz karıştı sanıyorum.