Takım çantaları-kamış çantaları ve kutular

Konu, 'Takım Çantası' kısmında diamondsfocus tarafından paylaşıldı.

1. Albashopta güzel sırt çantaları var,bende aldım çok memnunum..
    3 kamış rahat bir şekilde alabiliyor,fiyatıda uygun..
    İşini görür sanırım.
    Diğer piyasada olanlarda oradan alıyor,ilk elden sipariş vermende yarar var..

2. orcunhoca

orcunhoca

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    şansa bir ahtapot 1 kg. babakalede 400 gr. karagöz,80-90 cm pala.
    erdem senin çantaya benzer bir çanta almıştım metrodan, kozyatağındaki. 28 liraya almıştım. kalite olarak da hiç fena değil. eğer bu şekilde bir çanta almak isterse arkadaşlar metroya mutlaka bakın. tabi eğer giriş kartınız var ise.

3. bluehunter

bluehunter Ramazan

basit bir yöntem daha var;) uygun çapta ve boyda pimaş borunun bir tarafının kapağı sabitlenir diğer tarafı ise kamış içine konduktan sonra kapatılır. hatta borunun üzerine birkaç delik delerek yada etrafına iki kuşak atarak taşıma sapı yapılabilir....sapa erek duymadım bu yöntemi şişler için kullanıyorum.

Son düzenleme: 10 Mart 2007
  4. TEKNOTURK

TEKNOTURK Erkan

Favori Kamış:
    Dam Salt-X SW Spin 270cm 10-40g
    Favori Makine:
    Okuma Epixor 40
    En İyi Avı:
    Levrek
    sbilge, öncelikle aramıza hoşgeldiniz.

Kulandığım kamışı 50 ytl civarı bir fiyata aldım, Karaköyde civarında o fiyata bulabilirsin hatta daha da ucuza bulabilirsin bir ara gezerken OganSea ye sordun 3,90 a 42 ytl 4,20 ye 45 ytl dedi belki 5 ytl daha almaz 40 a verirdi ama elinde 4,20 yoktu zaten alıcı da değildim :)

Kamışa gelince, Beşiktaş sahilindeki abilerden beğenmeyen çıkmadı, hepsi kamış çok güzel dedi. Fakat orjinali olmayanlar oluyormuş, sahildeki bir çocuk da almıştı bendekini beğenip fakat daha sonra kendisininkinin ojinali olmadığını anlamış, sanırım halkaları ve kamışa bağlantı yerleri farklı oluyormuş. Kesinlikle dükkanları gez farklı fiyatlar göreceksin, 75 ytl diyen de var 50 ytl diyen de var.

Makina konusuna gelince 65 lik makina için sitede ki diğer abilerimiz daha iyi yardımcı olacaktır sana. Ben ilk başta Daiwa BG30 aldım fakat pahalı olmasından dolayı ve balıa yeni başladığım için daha sonra satıp yerine Okuma İm-65 aldım, okumadan gayet memnunum.

Alırken makina+kamış ağırlığına dikkat et, benim kamış 540gr, size tavsiyem 600 gramı geçmeyecek bir makina olsun eğer at çek yapacaksanız. Zamanla alışırsınız ama ilk başta zorlar sanırım, sahilde 850-900 gramlık makinalarla bile ay çek yapan abiler var :)

5. TEKNOTURK

TEKNOTURK Erkan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma Epixor 40
    En İyi Avı:
    Levrek
    Rica ederim... Fiyatları çok araştırmak lazım, livardı, katlanır kovaydı, tripoddu, sırt çantasıydı derken baya birşeyler tutuyor ve bir yerin fiyatı bir yeri tutmuyor. Ben çok araştırdım ve herşeyi çevremdikilere ve forumdakilere göre ucuz aldığımı gördüm. İstoç-Karaköy-Beşiktaş-Üsküdar dükkanlarını gezdim tamamen. Bunların içinden bir tek İstoç u tavsiye etmiyorum. Kesinlikle ucuz değilller ve kimilerine göre taksitli alışveriş yapılabilmesi iyi birşey ama 40 ytl lik AlbaStar 4,20 surf kamış için 55-60 ytl gibi fiyattan aşağı vermediler ve taksitli fiyatlarıydı. Ayrıca müşteriyele de o kadar ilgili değillerdi, indirim istediğimde dalga geçer gibi gülen satıcılar bile oldu "biz de böyle" diye. Hatta gittiğimiz arkadaşlar oradan ayrılırken "bu insanlar hakikaten tok, müşteriye ihtiyaçları yok heralde" dedi.
    Bir daha da gitmem zaten.

6. TEKNOTURK

TEKNOTURK Erkan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma Epixor 40
    En İyi Avı:
    Levrek
    İyi ki böyle bir konu açtınız Zafer Abi, ben de çanta araştırıyordum 1 hafta önce, dağcı çantası tipinde 40 ytl den aşağı bulamadım, normal spor çantalar da 25-30 ytl civarındaydı. Sonra Colezione mağazalarına girdim, bir baktım ki 24-28 ytl civarına satılan çantaların hepsini 6,99 ytl ye veriyorlar. Hangi tip olursa olsun, ister okul çantası ister spor ister bayan ister valiz türü. Kardeşime ve arkadaşlarıma derken 8 tane çanta aldım. En büyüğünü balık için kullanıyorum. İstanbulda 2-3 mağazasına girdim ama büyük dağcı çantalar hemen tükenmiş, belki Bursa'da vardır. Bence yarın hemen gidin bakın, dağcı çantaları bittiyse bile işinize yarayacak büyük spor çantalar bulursunuz. 7 ytl ye aldım pazar çarntasını bile 4 ytl ye satıyorlar, kaldıki çok şık ve kullanışlı çantalar.

7. TEKNOTURK

TEKNOTURK Erkan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma Epixor 40
    En İyi Avı:
    Levrek
    Çanta ihtiyacı olanlar baksın buraya, 7 ytl ye Spor Sırt Çantaları var.

Forumda bir üye sırtçantası ihtiyacı için konu açmış, oraya yorum yapınca aklıma geldi. Balık avında güzel bir çanta en fazla ihtiyacımız olan şeylerden biri. Heleki çok çabuk yıpranıp yenisinin ihtiyacı doğabiliyor.
    Geçen hafta dağcı çantası aradım nette ve İstanbul'da sonra Colezione mağazasına girdim orada bütün çantaları istisnasız 7 ytl ye indirmişler 25-30 ytlden. Beşiktaş-Mecidiyeköy de büyk dağ çantaları hemen bitmiş ama büyük spor sırt çantaları bulabildim. Kardeşime arkadaşlara derken baya bir aldım, ve 2 tane güzel balık çantam oldu. Yolunuz düşerse siz de uğrayın, o fiyata pazar çantası gibi kalıyor, balık avında içiniz acımadan kullanırsınız.

8. kral balıkçı

kral balıkçı mustafa gedikoğlu

Favori Kamış:
    surf
    En İyi Avı:
    çino sarı lüfer istavrit izmarit zargana vs....
    erkan sağolasın peki her şubesinde varmıdır acaba
    istiklale gitsem bulabilirmiyim ne dersin sen hangi şubesinden aldın:eek:

9. TEKNOTURK

TEKNOTURK Erkan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma Epixor 40
    En İyi Avı:
    Levrek
    Ben Beşiktaş ve Mecidiyeköy şubesinden toplam 8 tane aldım arkadaşlara ve kendime, ama bir türlü dağcı çantası bulamadım çalışanlar almış kendilerine hemen. İstiklale sor tabi hatta dağcı çantalarından uzun bulursan bana da alırsan sevinirim. Mecidiyeköyde 19 ytl ye tekerlelki ve çekme saplı olan bavulla-dağcı çantası arası bişey vardı ama ağır geldi almadım, otomobilim olsa alırdım onu kullanırdım geniş geniş. Yani çok fazla çeşit var bir mağazadaki diğer birini tutmuyor, uzunlamasına olan valiz tipli çantalar da var mesela hepsinde fiyat aynı. İllaki işine yarayacak bişey bulursun. Yarın Beşiktaşa bir daha bakacağım, geliyor arasıra yeniler ama hemen bitiyor.

10. impala

impala

Favori Kamış:
    olta,kamış
    En İyi Avı:
    kefal,izmarit,istavrit.....
    çanta seçiminde uygun bilgiler

bu linkte güzel şeyler gösteriyor mutlaka girin özellikle benim gibi balığa değilde

savaşa gidiyorgibi çantayı dolduranlar kesin baksın...

http://www.dogadayasam.com/Canta.htm

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 20 Haziran 2007
  11. mufi

mufi Muvaffak İŞMEN

Favori Kamış:
    kıyı balıkçılıgı standart malzeme oltakamışı ve makine
    Favori Makine:
    Daiwa GS 9
    En İyi Avı:
    her av iyidir yeterki usule uygun olsun
    Umur cum biz balıkçıyız..bu malzeme resmen maceraperest dagcıların malzemesi..
    biz altı/üstü deniz ve dere kıyısına gidip olta atıyoruz. ama site bilgileri ..ilgilenenler için güzel..

12. acımert

acımert

Favori Kamış:
    SHIMANO Big Baitrunner XL, SHIMANO StandUp 2030, PENN GLD30II, PENN Tuna Stick, Lineaeffe Turnafresh
    En İyi Avı:
    Henuz tutamadigim
    Arkadaşlar,

Bazukayı imal ettim. Aslında yapısal olarak bitti. Detayları kaldı. Yoğun dansiteli mukavva silindirin altına mobilya kaydırma aparatlarından yapıştırdım (KOÇTAŞ'ta satılıyor, üstü plastik altı süngerimsi koruyucu bir malzeme, bir pakette 4 adet var). Daha sonra forumda da görmüştüm buat kapağı kullanılmış onu denedim ama pek düzgün durmadı. KOÇTAŞ'tan aldığım nem alma kutusu gibi bir aparatın derin kısmını kapak olarak kullandım. Yine KOÇTAŞ'tan aldığım doğal gaz boruları izolasyonu için kullanılan süngeri, kuvvetli bir yapıştırıcı ile mukavvanın üzerine yapıştırdım (ama bu kolay olmadı, ellerim yapıştırıcılı hala). Ek yerleri ve gözüme sağlam durmayan yerleri ise suya dayanıklı dış koşullara uygun membran bantlarla izole ettim. Böylece sünger, dayanıklı mukavvaya gelebilecek sert darbeleri önden absorbe edebiliyor. Esnekliği artıyor. Sünger parçalansa bile mukavvanın rijitliği sayesinde kamışı koruyabiliyoruz.Şimdi bu sistemin üzerine su geçirmez bir kılıf geçirmek işi kaldı. O iş bitince de son halini umarım gösterebilirim.

Selamlar...

Son düzenleme: 15 Mart 2007
  13. Hectic

Hectic Eren

Favori Kamış:
    2.70 Tolee Kawahagi Vsp 902 10-45gr
    Favori Makine:
    Cormoran Corcast Supermatch 8Pi
    En İyi Avı:
    Levrek
    Mert Abi yakın zamanda inşallah benimde böyle güzel işlere imza atan bir takım çantam olacak :D Çok güzel ve düzenli bir takım çantası. Düzen ve temizliği için söyleyecek söz yok gertçekten tebrik ederim:)

14. oktayaydıner

oktayaydıner

Favori Kamış:
    olta
    Kamış çantası

Arkadaşlar, makineleri takılmış olarak 4 adet kamışımı (kapalı boyları 110 cm.)içine rahatlıkla sığdırabileceğim kamış çantası almak istiyorum.
    D.A.M. ın iki adet çantasını internette buldum.
    Bu çantalardan kullanan arkadaşlar varsa yardımlarını bekliyorum.
    Aşağıdaki linkdeki 8310 ve 8303 numaralı çantalar.
    şimdiden teşekkürler.
    www.dam.de/katalog/html/englisch/e_06_taschen.htm

15. Eczacı

Eczacı

Favori Kamış:
    olta
    Gerçektende güzelmiş,bendede 2 takım var artı bu çantanın içine diğer malzemelerde sığar ve sırt çantasındanda kurtarır bizi, almak lazım..

16. tugay sahın

tugay sahın

Favori Kamış:
    olta,mısına
    En İyi Avı:
    1 kg levrek
    Kolay gelsın.
    cantalar guzel,fıyatlarıda yuksektır.bu kalıteye gore
    izmir de kemeraltında buldum,o kadar kalıtelı degıl Ama canta 4 adet buyuk bır kucuk olmak uzere 5 adet kamısı makınasıyla alıyor.fıyatıda 5 ytl ıdı.
    tabı bır senedır de ısımı cok ıyı goruyor.
    tabı sızın orada varmıdır bılmem.

17. oktayaydıner

oktayaydıner

Favori Kamış:
    olta
    Arkadaşların ilgisine teşekkür ediyorum.
    Ben bu iki çanta ile (8303-8310) ilgileniyorum.bu çantaların 125 cm olan modelleri ile..ilk mesajımda yazmayı unuttuğum bir husus..
    Tanımlarında çantaların 4 takım alabileceği yazıyor ama ölçülerine bakınca sanki biraz zor gibi..
    Özellikle bu çantaları kullanan arkadaş varsa yardımını istiyorum.
    Oktay Aydıner

18. sentha

sentha

Favori Kamış:
    el oltası zıpkın
    En İyi Avı:
    henuz tutulmamis olandir
    bende 8303 modeli var oktay hocam,

makineleri takili 3 takim tasiyorum ama 4.ye yer yok.

Benim makineler de biraz buyuk. Bu canta kullanisli.

Ama daha uygun fiyatli alternatifler bulabilirsiniz diye dusunuyorum.

19. Eczacı

Eczacı

Favori Kamış:
    olta
    Onur peki bu çantaya kullandığımız diğer malzemeleride koyabiliyormuyuz yeterli kapasitede gözü varmı çantanın?

20. ufukkula

ufukkula ufuk

En İyi Avı:
    Henüz yakalamamış olduğum
    Mehmet abi,bende de var bitane,yandaki küçük gözlerine kurşun iğne,sahte balık tarzında küçük ebatlışeyler konabilir elbette ama bir defasında takımların olduğu yere büyük yere yani bişeyler koyan birisini görmüştüm,hem misinaya hem de makinaya zarar veriyor.bence sıkıştırmamakta fayda var.Basit bir husus ama dikkat edilezse,şimdilk 2 saatlik falan diye,çok büyük zararlar verebilir.