Tekneden Avcilik-takım-yem-tecrübelilerden bilgi

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında MESUT_GULAN tarafından paylaşıldı.

1. Rey de pascador

Rey de pascador Yüksel Ömer Aksoy

Favori Kamış:
    olta-zıpkın
    tesekkürler.Bu konuda ki merakımı giderdiğiniz için.Hiç düşünmemiştim yıllardır sorup dururum kendikendime demek göç zamanı balıkların farklı yem secmesinde ki olay aslında bölgede ki sabit balıkla karısık olması ve beslenme diyetlerinin farklı olması.:)

2. pride75

pride75 Onur Aydoğan

Favori Kamış:
    x
    En İyi Avı:
    ...
    Sabah kaçta çıkmak gerek?

Merhabalar,

Ustlarımıza bir şey danışmak istiyorum. Geçen pazar tekne ile çıktık. Bu sefer Palamut denemek yerine Lüfer'e olta atmaya karar verdik. Elimzide Zargana olmadığı için önce Zargana'ya olta attık ama 3 saat içinde sadece 5 tane yakaladık ve bir o kadarda kaçırdık. Bildiğimiz Zargana ipeği kullandık.

Daha sonra 5 adet zargana ile:D Lüfer'e doğru yola çıktık. Önce Yeniköy sonra Sarıyer..ama sadece tek bir vuruş ve hiç bişi yok... Sanırım saat olarak çok geç kaldık biz...

O taraflarda yada başka taraflarda Lüfer hangi saatlerde av veriyor? Tabiki bu bilinmez ama en azından daha önceki günlerde denemiş olanlardan bir fikir alırım diye tahmin ediyorum. Zira bu hafta en azından saat ve yeri doğru seçer isek Pazartesi sabahı anlatacağım bir konu olur sizlere:D :D :D

3. arm59

arm59

Favori Kamış:
    Olta:Dam,daiwa,banax
    En İyi Avı:
    Sazan 4,5 kg.(1994)
    Bence Çinekop-sarıkanat-Lüfer için en iyi sahte yem bildiğimiz metal kaşıktır. Sizin kullandığınız plastik veya silikon sahte yemler lüferi çezbetmez çünkü yeteri kadar parlak değiller birde en önemlisi kaşığın çok hızlı çekilmesi lazım
    Kofana yakalamak istiyorsanız çeliktelli veya zokalı istavrit,izmarit,zargana yı yaprak şeklinde kesip oltaya takıp dipe atın o civarda kofanalar varsa affetmez rastgele!

4. REİS

REİS Mahir Ersin

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Torikler-Kofanalar
    Onur

Yeniköy'de uzunolta için güneş doğmadan oltayı koyvermek gerekir.
    Balık hızlıysa saat 08'e kadar da gelebilir ama asıl hızı, gün doğmadan hemen önce olur.
    Genellikle tabii, istisnalar kaideyi bozmaz:)

5. skbmiselkusto

skbmiselkusto sait kıvanç bilgen

Favori Kamış:
    olta
    selamlar

abiler bende 2,3 senedir açılıyorum tecrübem yok şu an tekne arıyorum bu aylarda alacağım .hem bu konuda hemde balık çeşitleri konusunda bilgilendirirseniz ne mutlu bana saygılar:)

6. ulusoyer

ulusoyer Erdoğan

Merhaba,
    Izmir çandarli Körfezinde Nerelerden Tekne Ile Avlanilabilir Bana Yardimci Olacak Arkadaş Varmi ?

Bügün Yaşayacağim Hayatimin Ilk Günü:)

7. goztepeliahmet

goztepeliahmet ahmetcan ozkan

Favori Kamış:
    yozurı
    En İyi Avı:
    1,750 kalamar
    bütün abi ve kardeşlerime selam olsun...öncelikle site süper olmuş emeği geçen herkesin ellerine sağlık..ben izmir mordoğandan balığa çıkıyorum...varmı bu sitede mordoğandan balığa çıkan acaba??

8. lava

lava erdem

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1.5 kiloluk kalkani72 lüfer 3 kiloluk kırlangıç 80 li yıllar ne bereketliydi
    faydalı bir bilgi olur umarım

Bu yazıyı yemleme konusunda yazdım fakat burada da faydası olacagını düşündüğümden tekrarlamak istedim
    Tekneden yemli balıkcılık yapacakisek İzmarit Mercan vs balıklar için avlanmaya cıkmadan önce kıyıdan bir miktar midye toplayıp bunları ayıklamalı ve içini iyice boşaltmalıyız. Kalan kabukları kese kagıdına koyup agzını misina ile baglarız. Avalnacagımız yere demir attıktan sonra teknenin oturmasından sonra bu kese kağıdını dibe indirip bir kaç çalınma hareketi ile dibe vurdurarak yırtılmasını ve kabukların deniz dibine dagılmasını saglamalıyız.

Kabuklardan yayılan koku ve midye artıkları balıkları bölgeye cekeceginden oltalarımız her zamankinden daha cok balıkla dolacaktır.

Oltalarınızın balıkla dolması dilegiyle

9. lava

lava erdem

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    İstanbulun anadolu yakasından denize açılanlar için ufak ön bilgiler

Moda koyu..... eylül ekim aylarında kaşıkla koy içerisinde cinekop sarı kanat alabilirsiniz.
    Fenerbahçe feneri dubalar cevresi..... Döneminde moda burnu ve fener arasında uzun oltayla lüfer ,kaba lüfer ve kofana yapar
    Fener dubalar açıgı...Her zaman mezgit yapar.
    Orduevi 200 metre açıgı..... hava poyrazladığında akıntıyla beraber kanala girmiş olursunuz ve öncelikle bolca istavrit arada bir de kolyos uskumlu alırsınız
    Caddebostan açıkları .... son zamanlarda kırlangıç cıkmaya başladı ,istavriti anlatmaya gerek yok
    moda mendirek. Özellikle kaşıkla çinekop yapar
    Fenerbahcenin 5 mil açığı..... Mercan ilişkini için kerteriz....Sultan ahmet minareleri ile kınalı ada arası karadan ise camlıca vericiler ile hayırsız arası (Mercan çapasını almayı atlamayın )
    Kadıköy dış mendirek önleri.....Levrek lüfer izmarit Kırlangıç
    Mendirek içi.... Zargana

Hadi bakalım rastgele

10. KEYF&KEDER

KEYF&KEDER ORHAN AYDAR

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    ÇARŞI EKİBİ.

abi varsa telefon numaranı verirmisin

11. lava

lava erdem

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    size nesıl gönderebilirim henüz ögrenemedim fakat iletişim bilgilerimden de ulaşabilirsiniz

Son düzenleme: 18 Mart 2008
  12. KEYF&KEDER

KEYF&KEDER ORHAN AYDAR

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    ÇARŞI EKİBİ.

BEN size kendi numaramı yazacağım alıntı yapmadan cevap yazarsanız daha sonra sileceğim

numarayı alırken bana bir çağrı atarmısınız

Son düzenleme: 18 Mart 2008