Tekneden avlanmak için kamış önerebilir misiniz?

Konu, 'Kamışlar' kısmında fztyasin tarafından paylaşıldı.

1. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    :laughing: :laughing: :laughing:

Ekip çok kuvvetli gerçekten :D:D:D
    Dip balığı performansını bilmiyorum ama titizliğine bakarsak Ümit'ten ümitliyim. (Şarkı sözü gibi oldu :D)
    Gürel'de geçen organizasyonda şov yapmış anladığım. :) O da iyi iş çıkaracak.

Biz 3 kişi tuzluk gibi oturacaz sanırım. :D
    Zaten ne kadar balıkçı olduğum tam levrek zamanı, dip balığı avına niyetlenmemden belli. :D

Sizin de son gün kamış sorarak, şaşkın ördek gibi durumu kotarmaya çalışmanız ne denli haşin avcılar olduğunuzu göstermekte. :D
    Tutamasak bile teknede sardalya veriyorlarmış. Pişirmeden onları elimize yüzümüze sürer balık kokarız.

Yasin bu arada senin arabanın plaka neydi, özelden 8.kere yazsana. Ben silmişim yanlışlıkla. :D:D:D:laughing:

2. fztyasin

fztyasin yasin özkan

Durum vahim yani :) seni kıyı avlarımıza alalım o zaman :) tekneden bi farkı yok ikisinde de balık yakalayamıyoruz :D

3. fztyasin

fztyasin yasin özkan

Abi kendi adınıza konuş, ben dipten çok güzel file çekiyorum :D arada hanos bile yakalıyorum :) Benim zaten tekne kamışı vardı ama özkan buna da heveskendi işte, yazık ben de kıyamadım konu açtım :D

Zaten eve giderken yine balıkçıya uğramak şart olur yakalayamazsak. Yoksa hanıma nasıl anlatacağım gece 1 den diğer akşam 7ye kadar balık avladım ama tutamadım diye :)
    Bak sen de düşün bunu eve mutlaka balık götürmeliyiz abi, sonra damgayı ve kırmızı kartı görürüz

4. Cgrtn

Cgrtn Çağrı

Favori Kamış:
    Speedmaster Game Type 2.70 10-50
    Favori Makine:
    Shimano Exsence 4000S
    En İyi Avı:
    Ya sabır...
    :laughing: :laughing:

Metpamid alınca midem düzeliyor, yanına birde xanax aldımmı altımda kuru kalır yav:laughing: :laughing:

Otobüsteyim, şu yazdığıma kendi kendime gülüyorum, yanımdaki bana baktı korktu sanırım:D

Kısmet olsun geleceğim Yasin oraya:)

5. İnan01

İnan01 İnan Köse

Favori Kamış:
    Daiwa Crosscast 2.59 28-84 / Major Craft Skyroad 2.44 7-23
    Favori Makine:
    Shimano Twinpower HG 4000 / Shimano Stradic Ci4 3000
    En İyi Avı:
    Balık
    Konudan bir uzaklaştık, ren geyiğine dönmüş ortam :D

Hemşo; bizde her tür yol var :D Tekne,spin,surf. Fırsat buldukça tekneye de çıkıyorum. Bulursan al derim önerdiğim kamışı ;)

Volkancım; ben o kamışa surf makinamı takıp öyle kullanıyorum :D Penn Surf Blaster'ı yani :D Üzerinde ip misina sarılı ve hassasiyeti de gayet güzel. Bak makinadan da memnun kalmışsın, bundan da pişman olmazsınız ısparozcular sizi :D:D:D
    Bahsettiğin kamışta gayet güzel, atarı falan da güzel. Ben at-çek kamışında çoğu kullanıcının aksine biraz sert aksiyonlu olanları seviyorum (yanlış anlaşılmaya :laughing: ) 2 tane spin kamışım var şu an. Biri, Savagear Buscwacker (20-60) diğeri Daiwa Exceller 662 MHFS (7-28). Hangisi dersen; Daiwa derim :thumb:

6. fztyasin

fztyasin yasin özkan

:laughing: :laughing: xanaxın fazlası sıkıntı yaratır ama demedi deme, sonra kendine geldiğin zaman iş işten geçmiş olabilir :D

Gelirsen kapımız her zaman açık, bekleriz, avlakta yer de ayırırız :)

7. fztyasin

fztyasin yasin özkan

Sende bi levrekçilik yoktu zaten o da bu sene oldu, artık sende iflah olmazsın, muhtemelen bizim de sonumuz senin gibi olacak :D

Söylediğin kamıştan bulursam deneyeceğim ama baksana bi kamış alayım dedim 9 sayfa yazıp beni kamıştan vazgeçirdi volkan abi :)

8. befalcon

befalcon Sinan

Favori Kamış:
    Okuma V-System 2.70 10-40
    Favori Makine:
    Daiwa Megaforce 2500
    En İyi Avı:
    Dağ Alası 26 cm.,, Torik 3 kg
    Davet edilseydim gelmeyi düşünebilirdim. Sırf tanışmak maksatlı ama. Yoksa BEST mest dinlemez, Balık yapmaz. Hele de 25 kişi alan tur tekneleri ile Foça da balık hiç yapmaz.(Yakalayında gözüme gözüme sokun diye gazlıyorum):

Gel At-çeke gidek. Bak tam Levrek sezonu:D

9. fztyasin

fztyasin yasin özkan

Valla sinan hocam şimdi sana söylesem inanmazsın muhtemelen ama yine de söyleyeyim;

Volkan abi ile özelden konuşmalarımızda beafalcon sinan hocayı da çağıralım dedi bana, ben de organizasyon planlmasına başladım, kıyımı tekne mi, kıyı+tekne mi derken hafta ortası geldi, sonra gürel abi tekne ile görüştü ve volkan abinin üst mesajlarda anlattığı olay gerçekleşti, son kontenjanları biz doldurduk. Hatta Volkan abi Serhat abiyi de çağırmak istiyordu ama yer olmadığı için onu da çağıramadık maalesef:(

Ha bu arada best günden ümidimiz çok :D yakalayınca raporları döşeriz, yakalayamazsak da kuyruğumuzu kıstırıp uslu uslu otururuz:laughing: :laughing:

10. befalcon

befalcon Sinan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Daiwa Megaforce 2500
    En İyi Avı:
    İnşallah birgün beraber bir av, şey pardon sohbet etme fırsatı buluruz::laughing: Ben bu hafta sonu kıyı at-çek yapacam. Hadi hayırlısı. Hepimize Rastgelsin.

11. fztyasin

fztyasin yasin özkan

Hocam senin gözler çakır mı doğru söyle:laughing: :laughing: nazara geldik sanırım, rüzgar batı rüzgarına dönmüş ve foça batı rüzgarına karşı korunaksız olduğu için tekneci arayıp iptal etti.
    Tekne büyük, sorun olmaz ama vuruşları hissedemezsiniz çok sallanır, zevk alamazsınız dedi, muhtemelen biz de kıyı avına dönüyoruz :(:(
    İnşallah kıyıdan birşeyler çıkarırız

12. befalcon

befalcon Sinan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Daiwa Megaforce 2500
    En İyi Avı:
    Ben inşallah gidemezsiniz demedim. Balık çıkmama ihtimali çok yüksek dedim. Kısmet değilmiş. Bence 25 kişilik tur tekneleri ile ava gitmeyin. Ava giderken Hava almanız içten bile değil.

13. fztyasin

fztyasin yasin özkan

İşin şakasındayım hocam yanlış anlama ya, zaten bi bakıma iptal olması da iyi olmuş geceden sabaha at-çek ve yemli ile bi tıkırtı dahi alamadık. O hayal kırıklığı ile teknede muhabbet güzel olmayabilirdi.