tekneden balık avlamak için birlikte organizasyonlar yapalım

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında gökhan coşkun tarafından paylaşıldı.

1. gökhan coşkun

gökhan coşkun

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1.150gr. çipura
    Yeni Üyeden Bütün Üyelere Teşekkür

Arkadaşlar bir çok siteye üye olduuğum zaman, eski üyelerin kendi aralarında kaynaştıklarını ve yenilere pek de ılımlı yaklaşmadıklarını belirtmek isterim. Bu sebeple uzun bir süredir hiç bir siteye üye olmaya kalkışmamıştım. Fakat söz konusu balık avlamak ve bir balık avı sitesi olunca, bu siteye üte olmam gerektiğini düşündüm. Tabi eski deneyimlerimden hareketle eski üyelerin beni aralarına alıp almayacakları konusunda şüphelerim de yok değildi. Yinede balıkçı ruhuna sahip kişilerin paylaşımcı insanlar olacağına dair inancım sebebiyle şansımı denemek istedim. Üye olalı henüz iki gün geçmesine rağmen çok doğru bir atılımda bulunduğumu anlamış bulunmaktayım. Nitekim bu iki gün içerisinde bir çok deneyimli üyeden hoşgeldin mesajı ve daha da ötesi balığa çıktıkları takdirde bana haber vereceklerine dair mesajlar aldım. Böylesine dost canlı insanların buluştuğu bu siteye üye olduğum için şimdiden çok mutluyum. Bana hoşgeldin mesajlarını gönderen bütün arkadaşlara çok çok teşekkürlerimi bildiriyor ve önerilerinizi bekliyorum.

2. Gökhan Bey aramıza hoşgeldiniz .

Sitemizin eski üye yeni üye ayrımı göz ardı etmeksizin bir birileri ile

kaynaşmalarının zaten ana noktası balık işin içinde saygı gibi bir unsurda

olduğu sürece en küçük bir sorun olacağını zannetmiyorum .

Hafta sonu yapılacak organizasyonumuzun kontejyanı dolduğu için suan için

beklemek zorunda kalıyorsunuz .

Sizde balık hobisi devam ettiği sürece Merak etmeyin çok avlak arkadaşınız olacaktır .

Sevgi ve Saygılarımla

Balikavi.net Yönetim

3. Mehmet PEKMEZCİ

Mehmet PEKMEZCİ

Favori Kamış:
    olta
    Sevgili Gökhan aramıza hoşgeldin. Ben tekne organizasyonlarına deniz özürlü olduğum için katılamıyorum ama kıyıdan yaptığımız avlarda seni de aramızda görmek isteriz. Demek arkeologsun. Bu gerçekten çok iyi bir haber. Sanırım ben senin epey başını ağrıtacağım bu konuda:)

4. gökhan coşkun

gökhan coşkun

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1.150gr. çipura
    Mehmet arkadaşım, tabi ki kıyıdan da avlanmayı seviyorum ve sizinle avlanmak bana onur verir. Bu arada baş ağırtmak da ne demek arkeoloji hakkında her türlü soruyu bana çekinmeden sorabilirsin. Elimden geldiğince size yardımcı olmak beni mutlu eder.

5. gökhan coşkun

gökhan coşkun

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1.150gr. çipura
    Barış kardeş, size katılmak beni çok mutlu edecek, telefonunu bekliyorum. 0535 255 93 98

6. Zeybeğin asıl adı

Zeybeğin asıl adı

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    çekerken 3-4 kiloluk çipura sandığım vatoz :)
    Hoşgeldiniz katılacağınız organizasyonlar mutlaka olacaktır. takip edin.

7. Iskarmoz

Iskarmoz

Favori Kamış:
    Her cins Olta
    En İyi Avı:
    1988 Dalyanköy Levrek 4.7 kg
    Gökhan hoşgeldin. Hayırlı olsun. Bundan sonraki organizasyona seni şimdiden yazıyoruz..
    Bol şanslar..:)

8. gökhan coşkun

gökhan coşkun

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1.150gr. çipura
    Tolga arkadaş ve Cihangir abi hoşgeldin mesajlarınız için çok çok teşekkürler. Bir sonraki organizasyanda sizlerle tanışmak dileği ile... O günü iple çekiyorum.:)

9. AHMET ELBİRLİLER

AHMET ELBİRLİLER

En İyi Avı:
    AKYA 16,7KG
    Hoş Geldin Gökhan

Aramıza hoş geldin İzmirde ne tarafta oturuyorsun ve hangi tip avlardan hoş lanıyorsun merak ettim.Ben Çeşme tarafında avlanıyorum belki denk gelirse tanışabiliriz.

10. gökhan coşkun

gökhan coşkun

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1.150gr. çipura
    Ahmet abi teşekkür ederim. ben narlıdere'de oturuyorum. olta ile avlanmayı seviyorum. yakalanması serbest olan her tür balığı avlamaktan hoşlanırım. ama bu konuda öyle çok fazla da bilgili olduğum söylenemez. yine de balığa çıktığımda iyi balık tuttuğumu düşünüyorum. ayrıca karşılaşmayı beklemektense, karar verip birlikte balığa çıksak çok sevinirim. tekne ile açılacağınız bir gün haber verirseniz seve seve size katılırım bu bana onur verir.

11. sentha

sentha

Favori Kamış:
    el oltası zıpkın
    En İyi Avı:
    henuz tutulmamis olandir
    gokhan kardesim,

senin de simdiye kadar anladigin gibi, bu forumda teknesi olanlar, teknesiyle baliga cikanlar var. teknesi olmayip tekne kiralayarak baliga cikanlar var. kiyidan avlananlar var, olta seven, sirti seven, zipkin sevenler var. deniz tuttugu icin tekneyle cikamayanlar, sabahin korunde kalkamayan balikcilar var (ki biz onlara, apartman balikcisi diyoruz:D daha dogrusu onlar kendilerine oyle diyorlar), sabah aksam, akli fikri balikta olanlar var, her bos zaman buldugunda baliga cikanlar, 40 yilda bir cikanlar var. esini koluna takip birlikte baliga cikan, baliga cikmayi esinden kacma yolu olarak gorenler var:D kisacasi var oglu var. sen sec begen al:)

ama hepsinden onemlisi inanilmasi guc bir sevgi, saygi, baglilik, paylasim ortami var. kimi zaman atissak da, birbirimizin gonlunu kirmadan, buyuk kucuk, eski yeni ayrimi yapmadan birbirimizin kisilik ve haklarina, doga, deniz ve balik konusundaki yazili ve yazisiz kurallara ozen gosterme azmi var.

tum bu varolan unsurlar icinde elbette sen de yerini alabileceksin. daha merhaba demenle birlikte yerini almadin mi zaten? birlikte baliga cikacagiz, sen merak etme. izmir tayfasinin organizasyon askini gormuyor musun? buyuk capli ya da daha kucuk gruplar halinde illa ki biraraya geliniyor. kotu bir zamanlama hatasi ile yarinki organizasyonu kacirdin ama adim gibi biliyorum ki, daha yarinki organizasyondan donmeden birsonrakinin hayalleri kurulmaya hatta planlari yapilmaya baslanacak. sen de umarim o zaman oradaki yerini alacaksin. bunun disinda, bu kadar buyuk capli bir organizasyon olana kadar eger birkac kisilik bir av planimiz olursa, benden soz, seni de muhakkak haberdar ederim.

maksat sadece balik tutmak degil, oturur sen arkeolog, ben sosyolog kafa kafaya verir antik zamandan gunumuze insan ve toplum, kulturel yapilar vb sıkıcı:) konularda fikir teatisinde bulunuruz:D

bu arada cidden merak ettim, arkeolog olarak calisiyor musun? yoksa benim gibi unvanini icinde tasiyip kelalaka bir is mi yapiyorsun?

12. tatlisoy

tatlisoy

Favori Kamış:
    Olta, Kamış, Rapala
    En İyi Avı:
    4 kilo Palamut, Birde bir zamanlar 2 kiloluk sazan
    antalya ya da bekliyoruz.

Gökhan kardeş hoşgeldin. gerçi bende pek eski sayılmam ama burası çok hoş bir site. Antalya'ya da bekliyoruz seni. ve diğer arkadaşları. Bak biz yarın çıkyoruz.Akşama tutarsak balıklar burada.:D

13. gökhan coşkun

gökhan coşkun

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1.150gr. çipura
    Onur arkadaş, çok güzel şeyler yazmışsın. Özellikle de sitenin üyelerini tanımlarken kullandığın cümleler mükemmel. Her halde ben, sözünü ettiğin gruplar içerisinde sabah akşam aklı fikri balıkta olanlardanım. Bu arada ben arkeolog olarak resmen çalışmıyorum. Fakat sanırım yakındır. 1995 de mezun oldum ve sonrasında Y. Lisans ve Doktora yaptım. Üniversiteye 1991 yılında girmiştim ve doktorayı 2005 yılında bitirdim. Sonra askerlik falan.. Şimdi ise bir üniversiteye Yard. Doç olarak girmeye çalışıyorum. Arkeolojiden bugüne kadar para kazanmamış olsam da, 15 yıldır bu işi yapıyorum. Her yaz, hatta bazen kış dönemlerinde kazılarda gönüllü olarak çalışıyorum. Henüz arkeolojiden para kazanmasam da benim işim bu. (Tıpkı balığa çıkıp balık tutamadığımızda bir daha balığa çıkmamaya karar vermeyişimiz gibi. Sabırla ve büyük bir istekle bu faaliyete devam etmemiz gibi...ben de arkeolojiye devam ediyorum.). Bu arada hayatımı nasıl idame ettirdiğimi de merak edersin. Okul yıllarında aklına hayaline gelemeyecek bir çok işte çalıştım. Şu anda bir işte çalışmıyorum ÜDS sınavına hazırlanıyorum. Başarırsam üğniversiteye girebileceğim. Bu arada seninle birlikte balık tutmak ve muhabbet etmeyi ben de çok isterim. her şey için şimdiden teşekkürler.. :)

14. gökhan coşkun

gökhan coşkun

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1.150gr. çipura
    Savaş arkadaş, davetin için teşekkürler. Umarım yakınlarda yolum Antalya'ya düşer. Bu arada İzmire yolunun düşmesini de isteriz tabii. İyi avlar diliyorum:)

15. sentha

sentha

Favori Kamış:
    el oltası zıpkın
    En İyi Avı:
    henuz tutulmamis olandir

ha gayret gokhan kardes,

o kadar ugrasmis didinmissin, ha gayret, bi uds'ye kalmissa is, hallediver onu da.

ben cok severek okudugum (o kadar cok sevdim ki, ayrilamadim bi turlu, 8 senede bitirdim 4 senelik okulu:D, gerci o zamanlar dusuncelerim farkliydi. benim universite yillarimda ilkogretim 8 yila cikarilmisti, ben de dusundum ki, ilkokul bile artik 8 senede bitiyor, koskoca universite 4 senede biter mi:D:D) bolumum uzerine bir calisma imkani bulamadim, simdi deseler ki, gel sinava gir seni sosyolog olarak alacagiz, binbir emek ve zahmetle kurup yuruttugum simdiki isimi gucumu birakir kosa kosa giderim.

16. Mehmet PEKMEZCİ

Mehmet PEKMEZCİ

Favori Kamış:
    olta
    Apartman balıkçısı olarak itham edilen kişi olarak:D Gökhan konu arkeoloji olunca ve sen eğer kıyıdan da avlanmak istersen yahu balık tutmasam da hatta hiç vurmasada ben yinede giderim dersen, haber vereceğime hiç şüphen olmasın. Hele Onur'la falan beraber olursak deme keyfimize. Bide office boyumuz var o biliyor kendisini. Grup tamamdır.

Diğer arkadaşlar alınmasın. Arkeoloji deyince akan sular duruyor. Bildiğimden değil merakımdan:D

17. [​IMG]
    :D :D :D :D :D

18. gökhan coşkun

gökhan coşkun

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1.150gr. çipura
    Kardeşim umarım bir gün dilediğin her şeye ulaşırsın.:)

19. gökhan coşkun

gökhan coşkun

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1.150gr. çipura
    Tabi ki gelirim. Balık olsa da olmasa da ben "balık tutmak için yapılan uğraşı" seviyorum. Onur, sen ve office boy ile en kısa zamanda tanışmak isterim. :)

20. Mehmet PEKMEZCİ

Mehmet PEKMEZCİ

Favori Kamış:
    olta
    Gökhan sen onur' a ve Akın'a (Akın74) özel mesajla telefonunu bildir.

Akın ve Onur cumartesi gelmeye niyetlenirseniz en azından biriniz Gökhan'ı da almayı unutmayın. Hani bir temel kalıntısı var ya balık olmazsa en azından orayı kazar tarihe ışık tutmaya yardımcı oluruz.:D (Define avcılarıyla karıştırmayalım lütfen).