tekneden çipura avlamak

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında ALOS15 tarafından paylaşıldı.

1. AYDINDH

AYDINDH Aydın

Güzel bir av yapmışsınız. kullandığınız yemleri ve avın hikayesini de bilmek isteriz. rastgele

2. alpinist1

alpinist1

Favori Kamış:
    olta-zıpkın
    Berkant kaptan
    boş orkinos kafeslerin orda son günlerde balık durumu nasıl hiç gidebildiniz mi?

3. kral balıkçı

kral balıkçı mustafa gedikoğlu

Favori Kamış:
    surf
    En İyi Avı:
    çino sarı lüfer istavrit izmarit zargana vs....
    ali abi maşallah çipuralar harika ellerinize sağlık tebrikler:)

4. izmirli35

izmirli35

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    KIZIM ŞU ANDA 17 KİLO
    Ellerine sağlık valla, hele benim gibi 3-4 haftadır balığa çıkmak isteyipte hep bir nedenden çıkamayan birisi için resimlerin içimi açtı diyebilirim, inşallah hep şansın yaver giderde bende balığa çıkamadığım günlerin acısını senin yakaldığın balıklara bakarak çıkarırım.
    Her daim iğnen keskin avın bol olsun

5. bulent

bulent

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    levrek 2 kg
    güzel balık tebrikler bende kullandığın yemi merak ettim tabi hikayeyide

anlatırsan iyi olur.

ayrıca hoşgeldin aramıza :)

6. ALOS15

ALOS15

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Çipura 1.5 kg
    Arkadaşlar güzel iltifatlarınız için teşekkür ederim.
    Ava gideceğimiz günün hava durumunu inrenetten bakarak işe koyuluyoruz.Eğer uygun ise avdan bir gün önce yem ve hazırlıkların büyük bir kısmını heyecanla yapıyorum.Arkadaşlarlar Çine'den 05:00'te Aydın'da olcak şekilde arabayla geliyor.100 KM'lik yolu bitirip avlağa ulaştığımızda henüz güneş doğmamış oluyor.Malzemelerimize kıyıya getirir getirmez 3 arkadaş oltalarımıza rastgele deyip denize atarak başlıyoruz.Avlandığımız yer akbük balık çiftliklerinin olduğu yerler.Biz lapnoz balık çiftliğinin sağından kayaların üzerinden atıyoruz.Yem olarak kalamar,yengeç,tavuk göğsü kullanıyoruz.Başkaları palet yemde kullanıyor.Bazen sardalya kullanıyorum.Kısacası bu saydığım yemlerin hepsi iş yapıyor.Tabiki ogün balık varsa.Favori yemim yengeç ve kalamar.Bu işin hastası olduğum için 3-4 tane kamışlı olta atıyorum ve bildiğiniz küçük zillerden kamışların ucuna mandalla tutturuyorum.Zil devamlı çalmaya başlayınca tasma atarak çipuraya çekmeye başlıyorum.Tabiki inanılmaz bir zevk yaşıyorum.En çok balığı ben yakalıyorum.Sebebide 4 olta ve arkaddaşlarıma göre daha çok çalıştığım için.Saat 9:00 getirdiğimiz nevalelerle sofrayı kurup termostanda çaylarımızı doldurup kahvaltımızı yapıyoruz.Öğleyinde balık tuttuysak onları yoksa çiftliklerden aldığımız balıkları mangalda ızgara yaparak yiyoruz.Güneş battıktan sonra toparlanıp yavaş yavaş yola koyuluyoruz.Bir sonraki avın planlarına yaparak.Şimdilik bu kadar.Herkese iyi avlar.

7. ALOS15

ALOS15

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Çipura 1.5 kg
    Merhaba arkadaşlar:
    Kuşadası marinadan Matador Ali Kaptanın teknesiyle gidiyorum.Başka teknelerde gidiyor.Kasım ayının başında 07:30 da tekneye bindim.08:00 da yola çıktık.Demiri atıp tekne oturunca oltalarımızı rastgele deyip denize attık.Yem olarak taze sardalya,mamun kullanıyorum.Daha çok sardalyayı tercih ediyorum.Başladık avlanmaya teknede güverteden tek tük çipura yakalanmaya başladı.Bizde tık yok.Bu arada biz arka taraftayız.saat 12:00 civarları bir abimiz buradan bende atabilirmiyim dedi.Tabiki dedim.1 saat sonra kasnaklı el oltasıyla sardalya ve mamun takarak attı.Çok kısa bir süre sonra çipura vuruyor dedi.Güzel dedim heveslenip sardalya takıp atttım bir vuruş alınca oltamı hızlı bir şekilde tasmaladım tekrar vuruş olunca aynı şeyi yaptım sonra tekrar 3 kancalı olduğu için yemleri yedirdim diye makinayı sarmaya başlar başlamaz kamışın ucu eğilmeye ve çupranın kafa vuruşlarını hissetttim ve yakaladım dedim.Bu arada beraber gittiğimiz arkadaşta heveslenip oda başladı çalışmaya ama nafile yakalayamıyordu.neyse ben tekrar yakaladım.ARKADAŞTA YİNE YOK.yANIMIZA gelen abi de yakalamaya devam ediyordu.Bu arada çok önemli bir şeyi yanımıza gelen abiden öğrendim.Tekneden avlanırken en ufak ve net vuruş aldınmı dedi tasmayı at ve 3-4 kulaç çek dedi ozaman yakalanıp yakalanmadığını anlarsın dedi.O gün 5.tane ben,arkadaşım 2 tane, abimiz 8-10 yakaldı.

8. göksen inal

göksen inal göksen

Favori Kamış:
    okuma salina spin 2.40
    Favori Makine:
    pen pursuıt 3000
    En İyi Avı:
    henüz levrek yok
    elinize sağlık güzel av olmuş.en sevdiğim balık çupradır .hikayeside çok güzel.rastgel

9. tommasi

tommasi evrim ertik

Favori Kamış:
    olta,Yengeç
    En İyi Avı:
    Çipura 3.2kg
    çipra ve kabalar çok güzel abi eline sağlık

10. reha

reha

Favori Kamış:
    DAM 160 ATP, MUSTAD 1522 NO:6,MUHABBET
    En İyi Avı:
    1.5 kg. levrek
    Ellerinize Sağlik...

11. hatayi33

hatayi33 Nebi Şahin

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Kofana 1,5 Kg.
    Öncelikle aramıza hoşgeldiniz.Rastgele.Av anılarınızı da okudum. Gerçekten güzel. 17 yıldır bende tekneden avlanırım, genellikle buralarda (Mersin ve İskenderun körfezinde) sardalya ve karides çok kullanılır. Derin suda avlanırken tekne sabit ise kurşunu yatırın ama oltada boşluk da bırakmayın.balık vururken de tasmalayın yakalama şansınız yüksektir.ikinci bir usul ise oltayı askıda tutmak ( genellikle dip akıntılı veya tekne tarama da iken) o da kurşunun deniz tabanına değdiğini hissettikten sonra kurşunu 5-10 cm. yukarıya almaktır.En küçük vuruşu bile hissedebilirsiniz.Yemleride çok büyük takmayın özellikle de karidesi.İyi avlar rastgele.

12. göksen inal

göksen inal göksen

Favori Kamış:
    okuma salina spin 2.40
    Favori Makine:
    pen pursuıt 3000
    En İyi Avı:
    henüz levrek yok
    çok teşekkürler nebi abi saolun

13. Bu hafta sonu yapacağımız Kuşadası Organizesinde yararı olacaktır verdiğiniz bilgiler. Paylaşımıniz için teşekkürler.
    Evet İzmir Ekibi yukarda belirttiğim konulara biraz daha dikkat...

14. ALOS15

ALOS15

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Çipura 1.5 kg
    Merhaba:
    17.12.2006 günü Kuşadasından tekneyle gideceğim.Güzel av olursa resimler ve av hikayesini yazarım.Herkese rastgele.

15. zodi

zodi

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    1.2 kg çipura. Kilo olarak ta 3 kişi 15 kg istavrit (tekneden)
    Çupra süperdir, 5 - 6 çupra hiç e az değil. Kaba lidaki de olsa fena olmuyor. Rastgele...

16. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    DURUMA GORE BİLDİGİM HER TÜRLÜ YASAL MALZEME
    En İyi Avı:
    EŞKİNE 1,5 KG.,56 CM. TURNA
    birşey soracagım bu lidaki çupranın ufagımı yoksa başak bir türmü ne zaman çupra konusu olsa lidaki lafı geçiyor arada

17. ALOS15

ALOS15

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Çipura 1.5 kg
    MERHABA
    18.12.2006 KUŞADASI RAPORU
    1 ADET 300 Gr çipura,1 adet yılan balığı yem sardalya derinlik 50m

18. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    ya çupracılar bu soruma bir cevap ahmet abi hadiii sen bilirsin merak ettik kurdeşen oldum burda:D:D:D

19. Iskarmoz

Iskarmoz

Favori Kamış:
    Her cins Olta
    En İyi Avı:
    1988 Dalyanköy Levrek 4.7 kg
    Evet Erdem ufağı...:) Yani çinekop- lüfer gibi...
    En küçüğüne " piç lidaki deniyor.. 10 cm den küçük,, 10-15cm olanlara lidaki, 15-25 civarında olanlara kaba lidaki, 25 cm den büyüklere çipura..
    Rakamlar, kabaca büyüklükleri gösteren ortalama değerlerdir...
    Kolay gelsin...:)

20. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    oh be sagol cihangir abi bir lidaki lafı gidiyor ögrendim sonunda