tekneden çipura avlamak

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında ALOS15 tarafından paylaşıldı.

1. göksen inal

göksen inal göksen

Favori Kamış:
    okuma salina spin 2.40
    Favori Makine:
    pen pursuıt 3000
    En İyi Avı:
    henüz levrek yok
    cihangir abi saol bende merak etmişidir bir açıklayan olsa diye .teşekkürler

2. ALOS15

ALOS15

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Çipura 1.5 kg
    Merhaba:
    penn 209 made in usa nasıldır.Kullananlar varsa yorumlarınızı bekliyorum.

3. DOĞUKAN KAPTAN

DOĞUKAN KAPTAN

Favori Kamış:
    RAPALA,ZIPKIN
    En İyi Avı:
    6,850 KG LEVREK
    Alicim sende kuşadasında bizim avlandığımız yerde avlanıyorsun sanırım.Bende kuşadasında avlanıyorum derinlik 50 m. geçen hafta 26 parça çipura aldık oradan.

4. Yine benim kafama birşey takıldı sevgili Doğukan...
    26 Parça Çubrayı nasıl aldınız Biraz bilgi verirmisin. Yoksa Çiftlik mi var dı orayamı attınız. Yem ve takım neydi (sakın taze sardalye deme)

5. DOĞUKAN KAPTAN

DOĞUKAN KAPTAN

Favori Kamış:
    RAPALA,ZIPKIN
    En İyi Avı:
    6,850 KG LEVREK
    çiftlik falan yoktu yakınlarda daha doğrusu kuşadasında hiç çiftlik yok bizim avlandığımız yerlerde.Taze sardalya ile aldık.:D:D:D:Dtekneden arka arkaya saat 3 ten 5.30 a kadar.

6. ALOS15

ALOS15

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Çipura 1.5 kg
    merhaba Dogukan
    Evet kuşadsında marinadan tekneyle gidiyoruz.ama tek başıma en fazla 5 tane yakaladım.Yem olarak taze sardalya kullanıyorum.Senin avın çok iyi geçmiş.Tebrikler.
    Hangi tekneyle gidiyorsun.Ben Matodor Ali Kaptan,Esra 2,Ali Kaptan 2 den birini tercih ediyorum.Daha çok Matador Ali Kaptan ile gidiyorum.

7. izmirli35

izmirli35

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    KIZIM ŞU ANDA 17 KİLO
    Doğukancığım vallahi seni tebrik ederim, onca zamandır hem kıyıdan hem tekneden avlanırım daha 10 parça üzerinde çupra görmedim o da hem sabah suyu hem de akşam suyunda avlanarak ve 3 kişi olarak, galiba senden öğrenmem gereken çok şey var, bana kullandığın takımların detayları, yemi takış şeklin gibi konularda çok sevinirim.;)

8. Yaa kardeş kaç kişi ile aldınız bu kadar kısa zamanda bu kadar balığı...
    Ordu mu vardı teknede...:D :D

9. Ozturk

Ozturk

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    2,5 Kg Antenli Mercan
    Merhaba arkadaşlar. Hepinize selamlar..

İnternette sörf yaparken siteye rast geldim. İlgimi çekti ve üye olayım dedim.
    Ben de İzmir'liyim. Geçen hafta sonu pazar günü 4-6 havada Eski Foça'dan balığa çıktık. Hayırsızın açığına... Tam 20 Parça Çipura aldık. 15-16sına lidaki desek, diğerleri çipuradır tam olarak. Diğer balıkları saymıyorum Zaten 2-3 kova dolsu oldular. 4 kişi yakaladık. Hava müsaade etse daha da çok yakalayabilirdik. Fakat bu sezon çıktığımız avların en iyisiydi. Çünkü hiç bu kadar yoğun çipura girmemişti kayığa..
    Çipura avına ek olarak şunu söyleyebilirim. Bu balık çok nadir olarak -tabiri caizse- yeme biner! Genelde yemi sündürür ve bu hareketi hafif çekme hareketi olarak yapar. Buna elin alıştımı o çipuranın kaçarı uçarı olmaz. Aynen tekneye alırsın. Tabii acemi değilsen ve olta takımında bir problem yoksa. Bir de (Lidaki değil) çipurayı çekerken, hele de bu bir berduşsa dikkat etmeniz gereken şey, balığı asla kayığın altına kaçırmamaktır. Çipura ilk kafa darbelerinden sonra fırlar. Ancak kayığı gördüğü anda yeniden darbelemeye devam eder. İşte bu noktada dikkat edeceksin. Yoksa dizini döver durursun.

10. bizde var bir terslik anlaşılan.. her giden birsürü balıkla gelmiş..:(

11. izmirli35

izmirli35

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    KIZIM ŞU ANDA 17 KİLO
    Bülent ağbi organizasyon günü göreceğiz inşallah hep beraber, katılanlardan kim yakalıyor kim yakalıyamıyor, tabii yakalıyanların takımının aynısını hazırlayıp suya atıp hala çekemiyorsak o zaman kabahat bizde deriz yaramıza tuz basarız.;)

12. DOĞUKAN KAPTAN

DOĞUKAN KAPTAN

Favori Kamış:
    RAPALA,ZIPKIN
    En İyi Avı:
    6,850 KG LEVREK
    arkadaşlar vallahi 26 çipurayı teknede 4 kişi aldık.Ben kendi teknem ile açılıyorum davutlar ssk tarafından adı doğukan :D ama gerçektende çok zevkli idi.:)

13. bmutlu

bmutlu

Favori Kamış:
    asso,yozuri.prencess,rapala
    En İyi Avı:
    ILDIR 4 kg baracuda
    elinize sağlık sevgili doğukan tebrik ederiz çipraların resimlerini bizimle paylaşmak istermisin :D

14. granyoz

granyoz

Favori Kamış:
    Olta-mızrak
    En İyi Avı:
    Hayalim Kiloluk Çipura
    Tekneden çipura avlama konusunu başaran arkadaşlar beni de yanınıza misafir etmenizi rica edeceğim. Bana iri bir Çipura yakalatanın Allah ne muradı varsa versin. :D:D

15. çipuracı

çipuracı

Favori Kamış:
    olta madya sülünez boru kurdu
    En İyi Avı:
    levrek 2 kg çipura 1,36 kg
    Avrkadaşlar Elinize Saglik Kuşadasinda Her Yerde Avlandim Ama 3den Fazla çupura Alamadim Geçen Cuma Ada Kule önlerinde Iki Arkadaş Avlandik Yem Olarak Sardalya Mamun Boru Kurdu Sülines Tavuk ğögsü Her Türlü Yemi Denedik Variş 10 Dönüş 17de Birtane Bile çupura Yoktu ...ara Sira Davutlar Mersin Otelinin önünden Açiliyoruz....herkese Rasgele....:d

16. ALOS15

ALOS15

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Çipura 1.5 kg
    çupra

merhaba arkadaşlar:
    14.01.2007 esra 2 tekneyle ava çıktım.55 m derinlik Kuşadası açıkları 2 tane lipsoz (kiloluk) tuttular.Ben ise inatla çipura yakalamaya çalıştım.Ama nafile, hiç kimse çipura tutamadı.sadece birkaç mercan,gopez,izmarit ve kalamar yakalayanlar var.

17. cheecy

cheecy

Favori Kamış:
    olta,zıpkın ve benzeri şeyler
    En İyi Avı:
    sinarit 4 kg
    mrb arkadaşım esra teknelerinin sahibi çok tanıdığım kişilerdir ve keyifli bir balık avlanırlar sen gene inadına devam et çipra mutlaka çıpra tutmaktan memnunsundur........

istersen bir gün beraber çıkarız ama bildiğim kadarıyla esra balığa çıkmayı bıraktı ve bende genellikle aydın kaptan ve denizkuşu teknesi ile çıkarım bu arad denizkuşu tknelerinin birinde de sanırım gps var yani daha kolay balık avlanabilirsin.....

18. ALOS15

ALOS15

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Çipura 1.5 kg
    mustafa bey merhaba.
    Verdiğin bilgiler için teşekkürler.21.01.2007 de yine gittim.ali kaptan da 1 çupra,esra da 3 çupra var.galiba zamanı geçti.Zaten tatile gidiyorum.mecburen ara vereceğim.İnşallah daha sonra.

19. gokseldbuga

gokseldbuga

Sevgili Ali, ben de bu hafta sonu Akbuke gitmeyi planliyorumfakat balik ciftliklerinin oradan degil tam karsisinda Caprice otel yanindan kiyidan avlanmayi planliyorum. Sanirim Ekim ayinda biraderle gitmistik, 9 kaba lidaki 1 tane 700 gr cipura almistik. Forumu da hergun takip ederim, Torbalidan giden bir arkadas vardir, onun da avlagidir , tertemiz piril piril balik verir.
    Kusadasi konusunda kiyidan bir oneri sunayim, ben tekne ile pek hazetmem. Kadinlar denizinde koyun sonundaki otellerin bahcesinden gecerek, su sporlari okulunun orada buyuk bir iskele var, derinlik tahminen 6-7 metredir. O iskeleye cikiniz solunuzdan acik denize dogru iri bir kursuna 50-60 mt atiniz ve birakiniz. Deniz dibi serit yosun oldugundna baligi yakalarsaniz, hizli hizli cekiniz. Biz cok gec gittik kiyilari taraya taraya ama onumde, sardalya ile cok iri 2 cipura cekildi.
    Kiyidan gidenlere ve Kusadasina yakin olanlara denemeyi oneririm

20. derya__kuzusu

derya__kuzusu Manyak Müjdat :)

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 4,5 kg.-4,kg.Lambuka
    Allah Allah bu konuyu başından beri okudunda üç kova, kört kova, 20 çupra, falan .foruma üye olduğum günü hatırlıyorumda Topu topu 4,kilo balık yakaladık nerdeyse dayak yiycektim ..20 çupra en ufağı 300gr. olsa6 klg. Hani sürküler bana sayfa sayfa göndermiştinizya .
    Neyse bende tebrik ederim ....