TEMMUZUN EN İYİ AVI YARIŞMASI(tatlı su)

Konu, 'İç sularımızdan (Tatlısu) Güncel Av Raporları' kısmında MELİH_REİS tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. 1 temmuzdan itibaren YAPTIĞINIZ en iyi AVI sizide net olarak göreceğimiz şekilde fotosunu çekin,HİKAYEYİ ANLATIN ve bu konuya ekleyin (yanlızca fotoyu koyun ve fotoyu koyanın yorumu hariçinde yorum yazmak yasak) , bunları temmuz ayı bittiğinde bir anket yaparak oylayacağız (orda yorum serbest) ve birinciyi secelim ayın avı olsun ;)

KURALLAR
    1- KESİNLİKLE CEKECEĞİNİZ RESİMDE KENDİNİZDE GÖRÜNECEKSİNİZ.
    2- AVINIZIN HİKAYESİNİ ANLATIN
    3- RESMİ KOYAN ARKADAŞIMIZ HARİCİNDEKİ YORUMLAR SİLİNECEKTİR
    4-YARIŞMA 30-07-2006 DA BİTECEK

ÖDÜL
    ANA SAYFAMIZIN BAŞ KÖŞESİNDE OLACAKSINIZ

HERKESE RASGELSİN :)

2. ARKADAŞLAR LÜTFEN BU KONUDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZİ ( YARIŞMA FİKRİ..NEDERSİNİZ) başlıklı konuya yazınız ,bu konu daha önce belirttiğim gibi 3- RESMİ KOYAN ARKADAŞIMIZ HARİCİNDEKİ YORUMLAR SİLİNECEKTİR
    yorumlarınızı ve düşüncelerinizi ..
    BU
    http://www.balikavi.net/forum/showthread.php?t=1330
    LİNKTEN ulaşacağınız konuya yazınız..saygılarımla

3. avanospasa

avanospasa

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Sazan 1,5 kg,50 kg lık su dolu çuval :)
    3-07-2006 alabalık

dün saat 13:00 sıralarında tuttum bizim buralarda bu tür pek çıkmazdı, bende hayret ettim hatta önce bune ya dedim yenirmi yenmezmi, ekmeğe geldi, galiba buralarda sel olmuştu 3 gün önce öyle mi geldi ırmağa bilemiyorum, birkaçta ot sazanına benzer sazanlar tuttum. sezon pek iyi başlamadı açıkcası.. ilginize teşekkürler

4. EFE42

EFE42

Favori Kamış:
    makarali olta
    En İyi Avı:
    pullu sazan 14 kilo
    balik baliktir abicim benim kismetimede capak cikiyor ne yapayim

valla 20 taneden fazlasini geri saldim ama dönüp dolasip geliyorlar benimde kafam atti cektim ikisini karaya!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    hafta sonu insallah sazanlari burda tek sira dizecegim...

5. mhakanbasar

mhakanbasar Mustafa Hakan BAŞAR

Favori Kamış:
    SHIMANO VENGEANCE SPIN 2,10
    Favori Makine:
    Spro Red Arc Tuff Bady
    En İyi Avı:
    turna 102 cm 8,5 kg
    02 temmuz 2006 anatolıafishing team kefal açılışı

AV YERİ :ANKARA ÇELTİKÇİ ÇAYI -KIZILCAHAMAMDA BİR YER
    AV TARİHİ :02 TEMMUZ 2006
    HAVA VE SUYUN DURUMU :SABAH AÇIK VE GÜNEŞLİ ÖĞLEDEN SONRA KAPALI VE KISMİ YAĞMURLU DERENİN SUYU YER YER YOSUNLU VE BERRAK
    AVLAKTA KALINAN SÜRE :8 SAAT
    KULLANILAN EKİPMAN :REBEL YAPAY ÇEKİRGE-YUZURİ MİNNOW RAPALA
    YAKALANAN TÜRLER VE BOYLARI :15 ADET KEFAL 20-40 CM ARASI
    YAPILAN AVIN HİKAYESİ :önceden yapılan plan gereği efkan-hakan-gökhan-kerem,ben ve kasım sabah saat 6 sularında istanbul yolu endi önünde buluştuk.Sezonun ilk kefallerini yakalamak üzere çeltikçi bölgesindeki dereye doğru yola koyulduk.Yol gösterici olarak önde efkanın abisi hakanın kullandığı panelwan hemen arkasında benim araba rehberimiz efkan!!Girilmesi gereken ilk sapaktan girilmedi ,çamlıdere girişide es geçildi!!!İçimden hemen dedimki efkan niyeti bozdu plan değişti herhalde bizi gölcüğe doğru götürüyor.Hemen telsizle anans geçildi.Girişi kaçırmışız geri dönüyoruz. Neyse sonradan anladık efkan ekip üyelerinden çamlıdere barajını görmeyen arkadaşlara barajı göstermek için yolu uzatmış :) Avlağa nihayet vardık herzamanki gibi klasik hazırlıklar hemen meşhur yapay çekirgelerimizi ve yuzuri minnow rapalalarımızı çalıştırmaya başladık.Günün ilk kefalini kötübalıkçı rumuzlu ekip üyemiz gökhan aldı.Arkasından bir daha derken gökhan 4 tane kefali livara aldı.Efo boş dururmu 4 tanede o aldı.Arada benim koca yapay çekirgeye küçük bir kefal atladı ve suya iade oldu.Fakat kefaller pek nazlıydı her zaman her attığımız yeme saldıran kefaller pek aldırış etmiyorlardı.Öğle yemeği molası verildi bu
    arada canlı çekirgelerle çalışıldı oda umulduğu şekilde verim vermedi.Öğleden sonra benim daha önceden bildiğim ve keşfini yaptığım bölgeye doğru yola koyulduk.Avlağın yolu zorluydu önce dik bir yokuş ardında dik bir rampa ve toprak yoldan zorlu bir geçişten sonra avlağa vardık.Burdada ilk kefali gökhan aldı arkasından sırayla kerem ve efkanda kefallleri sıralamaya başladılar.Ben burda yakalayamadım ama hırsımdan suya atladım attım elimi kayanın altına kaçısan balıkların arasında bir tanesi avuçlarımın içinde kaldı sonra onuda suya saldım.Avlak verimliydi yağmaya başlayan yağmurla beraber dönüş yolunda herhangi bir olumsuzluğa mağruz kalmamak için saat 15.30 da av bitirildi ve geri dönüldü.Güzel bir gündü fotoğraf yönetmenimiz kasım güzel kareler yakaladı,kerem için değişik bir deneyim ve tecrübe oldu.Efkan-hakan-gökhan ve benim için artık klasikleşen kefal organizasyonlarından biriydi.Yeni avlaklar keşfedildi.Bir sonraki avda görüşmek dileğiyle vedalaşıldı.

Son düzenleme: 6 Temmuz 2006
  6. mercanalası

mercanalası

mercan alabalığı

K.Maraşın Elbistan ilçesinin Nurhak köyünün dağlarının arasında ortalıkta bizden başka kimse yok kelebekli atmaya başladık yaklaşık 1 saat attıktan sonra yavaş yavaş umutlarımızı yitirmek üzereyken birden bu balık bir yapıştı ve ben çekmeye başladım öyle zorluyordu ki olta ipi elimi kesiyodu ve sonunda balığı karaya çıkarmay başardım gerçektende mükemmel bir balık mercan alası dünyanın 3 yerinde çıkıyo bu balık biz toplam 5 kişi gitmiştik ve bu balığı hepimize de yeti.

7. ergungorgun

ergungorgun

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 8 kilo

Sabahın 08.00 sularında geldi bu yakışıklı, daha büyüklerini hayal etmiştim ama kısmet buna da şükür...
    uzun bir yolculuktan sonra avlanacağımız bölgeye geldik, oltalarımızı attık daha semaverdeki çayı demlemeden, kahvaltımızı yapamadan bu balık makaralı oltaya bastı, otun içine girmesine rağmen tutması zevkli bir av oldu. temmuz ayı için bu kadar ama (işlerimden dolayı gidemiyorum) ağustos ve eylül aylarında şimdiden iddialıyım. kısmet....

8. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    RON THOMSON HARD CORE ; Yayin icin ,Abu Garcia Cardinal 505 FR Freilauf Rolle Modell 2006 makina
    En İyi Avı:
    Sazan 17 kilo . Turna 11 kg 110 cm.
    Iste benim alabalik avim ...

Bu baliklarin hikayesine gelince. Av alanina vardigimda kimse yoktu acikcasi. Bende kurtlarimi taktim baslidim beklemeye, ama iki saat tik demedi. Derken bir ihtiyar amca ve torunu geldi karsi kiyiya.Amca oltayi hazirladi cocuk(9 yada 10 yasinda en fazla) nerdeyse at cek yapiyor. Derken dört bes tane yakaladilar. Meraklandim seslendim. Meger kalin kurdun yanina solucan takiyormus. Bende ikiside yok elbette. En yakin satilan yerdende cok uzaktayim.Bende cikardim kasiklari. Kirdim ignelerden birini, basladim atip cekmeye. Derken iri bir tanesi takildi nihayet.Ancak kamis agir oldgu icin beni yordu acikcasi.Kamisi degistirdim, derken ortalikta balikci doldu. Ama balikta kesmisti. Tek tük alan oluyordu arada.Karsi kiyiya gectim oldugum yeri köpegim cok bulnadirdi suyu :) daha atar atmaz nerdeyse havada kapti kasigi. Sonrasida kendiliginden geldi zaten.Deneme yanilma yöntemi oldugu icin bir kac kasigida heba ettim ama bence degdi.

[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

9. ozgun

ozgun

Favori Kamış:
    olta takımları
    En İyi Avı:
    sazan 12 kg
    bu haftanın bereketi

yer altınkaya barajı bu hafta sonu oltamız küspeli dip oltsı ve mısır saat 13,30
    güneş tepemizde ve mutlu son allah hepinize nasip etsin 8 kğ

10. coskun

coskun

Favori Kamış:
    At-çek için muhtelif ebatta makina ve kamışlar, Fly fishing için takımlar
    En İyi Avı:
    Hatırlamıyorum
    16 Temmuz 2006 Kefal Organizasyonumuz

AV YERİ : Karabük”te bir yer
    AV TARİHİ : 17 Temmuz Pazar
    HAVA VE SUYUN DURUMU : Gece Sibirya soğuğu, gündüz oldukça sıcak.
    AVLAKTA KALINAN SÜRE : Yaklaşık 10 saat
    KULLANILAN EKİPMAN : Yuzori Minnow, Strike Pro Minnow. Rebel marka muhtelif boyda ve renkte çekirge, Solvador kurbağa yavruları, Rapala.
    YAKALANAN TÜRLER VE BOYLARI : Kefal ve karabalık.
    YAPILAN AVIN HİKAYESİ : Hafta içinden planladığımız gibi Ben, Gökhan, eski derneğimizden ağabeyimiz-ustamız Gürdal abi ve süper çenesiyle Metin ağabeyimiz Cumartesi akşam İstanbul yolu ENDİ önünde buluştuk. Atladık Gürdal ağabeynin emektar Lada Niva’sına düştük yola. Metin ağabeyimizin stand-up’cıları aratmayacak performansı eşliğinde Işık Dağındaki standart mola yerimize ulaşıp Meşe közünde demlenmiş çaylarımızı içip, Işık Dağının buz gibi suyunda el-yüz yıkadıktan sonra yolumuza devam ettik. Benim yolculuklarımın en çok sevdiğim kısmı yani ana yoldan ayrılıp arazide yol alma kısmı başladığında beni bir heyecan daha sardı. Yabani hayvanları seyretmek, gecenin bir vakti yolumuza çıkmalarını görmek çok hoşuma gidiyor doğrusu, ve öyle de oldu Yaban Domuzu, Tavşan, Tilki ve senelerdir ne olduğunu anlayamadığım kanguru gibi zıplayarak kaçan fare gibi şeyleri seyrederek devam etti arazi yolculuğumuz. Şimdi uçurumdan düşeceğiz diye düşünerek, ahanda yol bitti ne yapacağız derken Gürdal ağabeyinin meşelerin arasından bulduğu yollardan ilerleyerek gecenin bir vakti kamp alanımıza vardık. Kamp alanımızda Gürdal ağabeyin daha önceden hışmına uğramış eski bir tırıvırıcı olan ve daha sonra çeşitli nasihat,verilen bilgi ve malzemelerden sonra olta alışkanlığı kazandırılmış Karabük’lü Yaşar ağabeyimiz de hazır ve emre amade şekilde bizi bekliyordu. Sağolsun kendisi getirmiş olduğu yoğurt, ceviz, bazlama gibi yiyeceklerle bizi epey besledi. Tabi ki karşılığında çokça bilgi aldı. Kamp alanında kısa bir hoş geldin faslından sonra hemen yemek işine başladık. Yemekler yendi, çaylar içildi ve sabaha karşı biraz uymak için çadırlara geçildi, fakat ne mümkün uyumak inanılmaz bir soğuk vardı. Biraz kestirdikten sonra sabaha karşı başladık hazırlanmaya. Kıyafetler değişti, boy-kasık çizmeler giyildi, gerekli teçhizatlar kuşanıldı ve ava başlamak üzere indik suyun kenarına. Sabah saatlerinde pek tepki gelmedi balıklardan ve biz bu durumu geceki dolunaya bağlayıp kısmetimizi aramak için avlağın dört tarafına dağıldık. Güneş yüzünü göstermeye başlayıp öğlene doğru hava iyice ısınınca ilk balıklarımı almaya başladım. Sıcaktan ve uykusuzluktan bunalıp kamp alanımıza doğru yöneldim, yol üzerinde Metin ağabeyle karşılaştım ve epey balık tuttuğunu görüp istediği büyüklükteki canavarı daha tutamadığını öğrendikten sonra başka bir tarafta Gökhan’la karşılaştım. AMAN ALLAHIM O da ne? Bizim KÖTÜBALIKÇI ’nın kıtkasında boş yer yok. Beni orada misafir eden arkadaşım sağolsun benim kıtkada kalan boşyerleri oracıkta dolduruverdi. Gün Gökhan’ın günüydü at-çek yapıyordu. Beraber kamp alanına dönüp dönüş yolu için hazırlanmaya başladık. Epey balık tutulmuştu tabiki. Gece karanlığında seyredemediğimiz muhteşem doğa manzarasını seyrederek avlandığımız ırmağı besleyen bir derenin kenarında gölgelik alanda akşam molası verdik. Biz ateş yakmak ve sotemizi yapmak için hazırlıklar yaparken UYANIK KÖTÜBALIKÇI çaktırmadan olasını hazırlamış ve bu seferde deredeki kefallerle uğraşmaya başlamıştı. Gürdal ve Metin ağabeylerin ‘buradaki balıklar bizim kullandığımız yemlere tepki vermiyor boşuna uğraşma tutamazsın’ demelerine aldırmadan 8-10 tane daha yakalayıverdi. Gün KÖTÜBALIKÇI’NIN günüydü. Gökhan’ın gösterisi ve yenilen yemeğin ardından dönüş yoluna koyulduk. Sürücü değiştirerek yavaş yavaş gece geç saatte evlerimize vardık. Yorucu ve biraz zahmetli bir gündü ama düğün öncesi benim için çok zevkli, keyif verici ve eğlenceli bir av oldu. Tutulan balıkların bir kısmıyla da fotoğraf çektirdik. Umarım ekleyebilirim.

11. ozgurd2002

ozgurd2002

Sazan avı

Merhabalar tüm dostlar,

Çok kısa süre önce bu siteyle tanıştım ve hobilerim arasında amatör balıkçılık birinci sırada. Bu işe gönül veren siz değerli dostların arasında olmak keyif verici. Elimden geldiği kadar ben de katkıda bulunmak için çabalayacağım. Rastgele...
    [​IMG][/URL][/IMG]

12. onurnl

onurnl ....

Favori Kamış:
    karbon kamis,shimano makara,fireline craystal misina
    En İyi Avı:
    turna 115cm,59cm capak,54cm tatlisu kefali,78cm kocaagiz,66cm sazan,82cm Sudak,39cm Levrek
    umarim begenirsiniz

hollandada tuttum 65 cm boyunda ve iki parcali rapala ile tuttum maximum derinlik 1.5 m. rapala ile.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.