Tırıvırı ile mücadelemiz devam ediyor, afiş, broşür dağıtımı ve fotoğraflar

Konu, 'Genel Konular' kısmında simendifer tarafından paylaşıldı.

1. diren

diren Diren

Favori Kamış:
    şeker kamışı
    En İyi Avı:
    Hayallerim, aşkım ve çipuram.
    Tırıvırı mücadelesi ile başlayan, bilgiyi bilince dönüştürme çabalarımızın sonuçlarını yavaş yavaş görmeye başlamak büyük mutluluk.

Herkes bir şekilde, doğrudan ya da "merdiven altı" üretimle bu "sürdürülebilir öldürme aleti"ne ulaşırken, birileri gecenin karanlığında fütursuzca bunu kullanırken, birileri de bu kullanımı bildiği halde göz yumarken, Spot Balıkçılık A.Ş'nin kar güdüsünü bir yana koyup, raflarındaki tırıvırıları kaldırmakla birlikte piyasaya sürülmüşlerini de geri toplaması (ve böylece sıfır karla iki katı nakliye bedelini giderler hanesine yazması) "ben satmıyorum arkadaş" demesi, gerçekten örnek bir davranış.

Kocaeli Üniversitesi'nde verdiğim derslerden birinde, bir öğrencim: "hocam çevre konusunda bu ülkede hiç mi iyi birşeyler olmuyor?" diye sormuştu. Ben de "Olmaz mı? Ama unutmayın yasalar ve politikalar soyuttur. Bunu somutlaştıran uygulamalardır ve her soyut olgu bir somut olguya yenilmeye mahkumdur" diyerek forumumuzun sürdürdüğü mücedelenin de içinde olduğu birkaç örnek anlatmıştım onlara... Şimdi bu örneklere ekleyecek, bir soyutu yenecek somut kanıtım daha oldu.

Herkese emekleri için binlerce kez teşekkür ederim...

2. aticay

aticay Atilla Salih TUNCAY

Altın Kardeşim Murat (balikci)
    Nisan ayı içinde aksilik olmazsa İzmire geleceğim.Seyahatimin rotasını İstanbul_Çanakkale_Ege sahilleri olarak tesbit ettim. Amacım hem sahillerimizde balık tutmak,hemde geçiş yaptığım şehir ve ilcelerede TIRIVIRI mücadelesi yapmak olacaktır.Eşimle beraber yapacağım bu iş+tatil gezisinde yıllar önce Kuşadasını, kaleye bağlayan iskelede; Gece saat 24 den sonra eşimin tuttuğu, benim oltadan çıkarttığım, kilonun üzeri 2adet çupra ve trofe değeri olan müren balığını , tutmamızın keyfini hala zevkle anıyoruz.Nostalji olsun diye tekrar deneyeceğiz.
    Geldiğim zaman sizi mutlaka arayacağım ,siz kardeşimi tanımaktan da mutlu olacağım.
    SaYGILARIMLA

3. akaya08

akaya08 Aycan

arkadaşlar slm hafta sonu büyükçekmece tarafına göllere gittim ne yazıkki tırıvırı kullanan çok kişi var bu çevrede bir faliyet yapalımmı suat abi

4. Suatreis

Suatreis

Fikrin nedir?

Faaliyetimize bu şekilde başlayalım......;)

5. akaya08

akaya08 Aycan

abi sen daha iyi bilirsin ben yanlız oldugumdan ayrıca ailem beraber oldugundan neden tırıvırı sorusunu soramadım

6. Suatreis

Suatreis

Anladım Aycan, huzurunu bozmanın bir alemi yok. Onların huzurunu bozacak yetkililer varken bize yakışı kalmaz. Yapacağımız doğru bir zamanlama ile tespit ve hedef göstermek ve konuyu takip etmek olucaktır. Bir ara özel görüşelim kafamda birkaç şey var.

Desteğin için sonsuz teşekkürlerimi sunarım.:)

7. fixahmet

fixahmet AHMET

Favori Kamış:
    Daiwa msp 270
    Favori Makine:
    Ryobi ecusima 4000vi
    En İyi Avı:
    sazan 5150 gr
    Bu broşürlerden nasıl temin edebiliriz?

maalesef ki, samsun yöresinde de tırıvırı denilen bu illetin kullanımı çok yaygın. ben de bu afişlerden kendi dükkanıma ve birkaç arkadaşımın dükkanına asarak destek vermek isterim.. ayrıca, tırıvırı kullanımını şikayet edebileceğimiz merci hangisidir? nereye gitsem suya atılmış onlarca tırıvırıya rastlıyorum.. ve de illet oluyorum..

8. BARIŞ

BARIŞ BARIŞ

Favori Kamış:
    olta kışın tüfek
    En İyi Avı:
    turna 4.5kg --12kg yayın
    Ahmet bağlı bulunduğu en yakın jandarmayla iletişim kurabilirsin

9. simendifer

simendifer Sennur

Merhaba, simendifer9@gmail.com adresine adres, telefon ve adet bildirirseniz afişlerinizi gönderebilirim. Teşekkürler. ;)

10. xDJx

xDJx Mehmet Kundak

Favori Kamış:
    Oltalarım
    En İyi Avı:
    El oltası ile Turna 7kg. sazan 6kg. yayın 7kg.Yılanbalığı 2.65kg.Alabalık 1.12kg.
    Afyonkarahisardan duyarlı bir satıcımız daha ileride ciddi bir olta avcısı olmasını dilediğim benim minik kızım Burcu'yuda kucağına alarak kampanyamıza destek pozunu böyle verdi...

Son düzenleme: 11 Nisan 2008
  11. Conqueror

Conqueror Ahmet Fatih Eryılmaz

Favori Kamış:
    Silstar at makara 50 lik , Silstar Bx makara 50 lik ,Silstar 2,70 m iki adet kamış
    En İyi Avı:
    100 gr israil sazanı
    Selam arkadaşlar işlerimin yoğunluğundan ötürü bir türlü yazamadım ,hafta sonu meriç ve arda nehiri kıyısındaki izlenimlerimi aktarıyorum sizlere ,yağışların balkanlarda çok olmasından ötürü Bulgaristan devleti meriç ve arda nehiri üzerinde kurulu olan barajlarından su salmaya başladı ve nehirlerin debileri biraz yükseldi bu gelen suyla beraber çokça balıkta nehirlerimize girmiş oldu ,bu hafta sonu 0 derece yasak bölgelere girme fırsatım oldu ve oraya benim gibi girebilen balıkçıların %98 i paraşüt atıyor tuttukları balıklara baktım ,genelde israil sazanı ve kefal çıkıyor hepsi iri iri ayrıca belli yerlerde tüfekle ,ağla,serpmeyle balık avlandığını duydum ,bunlarla ilgili araştırmlaarım devam ediyor ,tırıvırı kullanan arkadaşları uyarmama rağmen şimdilik bir netice alamadım ,inşallah insanlarımız en kısa sürede bu illetin açtığı zararları anlar ve bundan kurtulur.

Sennur ablacım ,size parakat la ilgili video görüntüsü getirecektim fakat havaların Edirnede yağışlı olmasından ötürü pek nehir kıyı şeridinde gezemiyorum bu aralar ,ama ilk fırsatta hepsiyle ilgili görüntüler sizlere ulaştıracağım

12. aidois

aidois

Favori Kamış:
    okuma zn 65/lıneaeffe
    Eğer mumkunse bu afişin içeriğini alabılırmıyım, yanı tam olarak ne yazıyor, öğrenebilirmiyim, bide acil tabi:) Turk Dili ve Edebiyatında sunum yapcamda...

13. xDJx

xDJx Mehmet Kundak

Favori Kamış:
    Oltalarım
    En İyi Avı:
    El oltası ile Turna 7kg. sazan 6kg. yayın 7kg.Yılanbalığı 2.65kg.Alabalık 1.12kg.
    Arkadaşlar dün Dinar ilçemizden Afyona dönerken yolda tesadüfen bir Jandarma ekibine rast geldim aracın yan kısımlarında boydan boya JANDARMA ÇEVRE KORUMA TİMİ yazıyordu çantamda bulunan afişlerden birini alime alarak araç içinde arka koltukta oturan komutandan durmalarını rica edercesine işaret ettim sağ olsun ricamı kırmayıp sürücü asker kardeşimize talimat vererek sağa çekip durdular komutan araçtan indi bende tabi ve el sıkıştık (aslında komutan ile ben geçen yıl yine tesadüfen yolda karşılaşmış ve tanışmıştık) kendisine afişimizi vererek durumu hızlıca özetledim hatta sitemizde ülke genelinde koruma ve kontrollerden dolayı arkadaşlarımızın bazı şikayetlerinide ilettim kendisi benden bir kaç daha broşür alarak konu ile bizzat Afyonkarahisar il merkezi ve ilçeleri bazında ilgileneceğini söyledi hatta sitemizin adresinide verdim kim bilir belkide üye oldu bu duyarlı komutanımız sitemize; ayrıca özel numarasınıda bana vererek bu tür konularda her zaman kendisine ulaşabilme müsaadesinide verdi inanın o kadar mutlu oldum o kadar rahatladımki anlatamam.Huzur içerisinde arkalı önlü yaklaşık 80km yolu birlikte geldik ve bu sevincimi sizlerlede bu gün paylaşmak istedim.
    Rast gele...

14. mallaca

mallaca Halil Barış Şengül

Favori Kamış:
    Makinalı kamış olta,her türlü el oltası,rapala
    En İyi Avı:
    Kiloluk mırmır,Kiloluk iskorpit
    Bu sevince ortak olmamak elde değil.Komutanımzın bu duyarlılığı takdire şayan.Tabi senin çabalarında en büyük övgüyü hak ediyor.

15. xDJx

xDJx Mehmet Kundak

Favori Kamış:
    Oltalarım
    En İyi Avı:
    Teşekkür ederim bu tür konularda sizler kadar elimden geldiğince belki bazen haddimide aşarak hassasiyetimi ortaya koymaya çalışıyorum.Ama iyi yada kötü bu yaşıma kadar doğru bildiğim yollarda yürüdüm ve devam etmeyide düşünüyorum.
    Rast gele...

16. cafer baydemır

cafer baydemır cafer baydemır

Favori Kamış:
    DAM green fıber 300. SHIMANO tıtanos xt 10000
    En İyi Avı:
    gumus 10cm
    arkadaslar ankarada bu ısın kalbınde yanı dıskapıda hala bu ılletı satan bayıler var.bır cok yere sıkayet etmeme ragmen sonuc alamadım .lutfen bana yardım.

17. isyankar2009

isyankar2009 ali

Favori Kamış:
    sadece olta(gırgır-anten)
    En İyi Avı:
    aynalı sazan(8,75 kg)
    slm arkadaşlar sitedeki herkesi paraşütle ilgili mücadelesinden dolayı tebrik ederim

önceki mesajımda söylediğim gibi ben bu işin sonuna kadar varım.denizlide bulunan bi cok av bayileri ile aram iidir,bu afişlerden bana da gelirse ilgili yerlere dağıtabileceğimden emin olun böylelikle sizlere destek verebilmiş olurum umarım.bu afişleri nereden temin edeceğimi bildirirseniz sevinirim.ben denizli çevresindeki bi çok göl/göletlerde av yaptım üzülerek söylüyorum nereye gittiysem bu paraşütten tonla var adamlar cayır cayır av yapıyolar (güya)malesef bu işe bi çare bulmazsak sonu kötü beni bu afiş edinme konusunda bilgilendirirseniz sevinirim saygılar heee unutmadan afişlrin karşılığında bi ücret ödeniyormu bunuda bi sorayım dedim saygılar ali sivrikaya denizli

18. balikci

balikci

Ali bey merhabalar,

Öncelikle konuya duyarlılığınızdan ötürü teşekkür ederiz. Hep birlikte üstesinden geleceğiz.. bu arada tırıvırı afiş ve broşürler ücretsizdir, bana özel mesaj ile telefon numaranız ve adresinizi iletirseniz, eğer afişlerden kaldıysa pazartesi günü adresinize kargoyla gönderelim.

19. cafer baydemır

cafer baydemır cafer baydemır

Favori Kamış:
    DAM green fıber 300. SHIMANO tıtanos xt 10000
    En İyi Avı:
    gumus 10cm
    arkadaslar ya ben bu ılletı yan dukkanımda satan bayııyı dovecegım yada bende tırıvırı satmaya baslayacagım. artık bırısı bu adamlarıa ne yapacagımı soyleyebılırmı.gurur meselesı yaptım ya

20. sohbetciman

sohbetciman

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1300 gr mercan
    hatay bölgesinde afiş dağıtma ve bu konuda bilgilendirmek için varım
    adresim

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 9 Ekim 2008