Tırıvırı Resimleri

Konu, 'Fotoğraflar' kısmında uccrow tarafından paylaşıldı.

1. starmix

starmix Murat YILDIZ

Favori Kamış:
    Alba
    Favori Makine:
    AlbaStar
    En İyi Avı:
    Olta: Karagöz 650 gr. Zıpkın: Yılan Balığı 2.7 Kg
    Nedir Şimdi Bu?

Nedir abicim şimdi bu? Sportif balıkçılık mı? Zevki nerde, keyfi nerde? Katletmenin keyfini yaşıyorsanız o ayrı. Kendi kendimiz yokediyoruz, çocuğuna ne bırakacaksın? Lane olsun, sinirden toparlayamıyorum bile kelimeleri...

2. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan

3. konevii

konevii veysel

Nasreddin Hoca'ya atfedilen bindiği dalı kesme hikayesi bu olsa gerek. Maalesef durum içaçıcı değil. YAsaklandı tırıvırı ama hala bulunabiliyormuş. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.. satışını neden durdurmuyorlar, neden ürettiriyorlar. Sadece balıkları değil, su ve kara canlılarının hepsini tehdit ediyor. Yılanlar, kurbağalar, kaplumbağalar, inanın tırıvırıdan ölen tilki bile var.

Tek kelimeyle, YAZIKLAR OLSUN kullanana, satana, yapana...

4. murat kayadelen

murat kayadelen Murat Kayadelen

Resimleri paylaşan arkadaşlara teşekkür ederim, yaranın ne kadar derin olduğu daha çarpıcı şekilde ortada.
    Biraz önce resimleri derleyerek bulunduğum bölgedeki belediye-zabıta yetkililerini bilgilendirme amaçlı ön yazıyla birlikte e-mail ile yolladım. En azından gördüklerinde
    - ahanda bu tırıvırı denen gudubet diycek kadar bilgilenseler keşke...

5. uccrow

uccrow Ugur Can

Favori Kamış:
    daiwa sam fisher procaster 2.70 m
    En İyi Avı:
    turna 95 cm

6. angelmen33

angelmen33 GÖKHAN

Favori Kamış:
    REMİXON
    Favori Makine:
    REMİXON
    emeğinize saglık arkadaslar kullananlar kendi geleceklerini yok ediyorlar bunları naisl engelleriz ne derizz kestirmek cok mümkün değil ama
    adam olan avını oltası ile avlar bu sekilde avlamak av değil terbiyesizlikdir

7. engin-35-33

engin-35-33 Engin Güzelaraz

Favori Kamış:
    REMİXON TIGER 2.70 Metre, DİSCOVERY 3.00 Metre Surf Tipi
    Favori Makine:
    Kumyang Paragon, Eurofish Excel 50
    En İyi Avı:
    Levrek, 1.250 kilo
    Arkadaşlar Ben Bunun Ile Ilgili Facebookta " Tiriviri, Trol Ve Ağlara Hayir " Adli Sayfa Açtim Isyeyen Katilabilir Ve Yönetici Olmak Isteyeni Yönetici Yapabilirim.

8. feridun_45

feridun_45 feridun dönmez

insan oğlu malesef böyle..........

bu sadece tırıvırıda değil,hayatın her alanında aynı.sorun aslında sadece tırıvırıcılarda değil. hemen hemen hepimizin hayatında açgözlülüğümüzden kaynaklanan bir çok yanlış mevcut...kendimiz edip kendimiz buluyoruz..
    nediyim allah hepimize akıl fikir versin

9. cakall

cakall Burhan Sait

Engin Kardeşim direkt linki kopyalarmısın. Benim gibi b.sayar özürlüler sabaha kadar arasak bulamayız :). En azından kendi sayfamızda yayınlarız daha çok kişiye ulaşır.

10. engin-35-33

engin-35-33 Engin Güzelaraz

Favori Kamış:
    REMİXON TIGER 2.70 Metre, DİSCOVERY 3.00 Metre Surf Tipi
    Favori Makine:
    Kumyang Paragon, Eurofish Excel 50
    En İyi Avı:
    Levrek, 1.250 kilo
  11. angelmen33

angelmen33 GÖKHAN

Favori Kamış:
    REMİXON
    Favori Makine:
    REMİXON

Uploaded with ImageShack.us
    İl Jandarma Komutanlığı tarafından, 2010 yılı içerisinde yapılan kontrollerde ‘Tırıvırı’ ile balık avladığı tespit edilen 58 kişiye idari para cezası uygulandığı bildirildi.
    Jandarma yetkilileri, yasal olmayan bu ve buna benzer araçlarla balık avlamanın balık neslinin yok olması gibi çeşitli tehlikeler arz ettiğini bildirilerek vatandaşlar uyarıldı!
    Yapılan açıklamada; “Osmaniye ili su kaynakları ve su ürünleri açısından zengindir. Su ürünlerinin ve özellikle balıkların çoğalması için yasalara uygun balık avcılığının sürdürülmesi kaçınılmaz bir zorunluluktur. Bölgedeki yasadışı balıkçılığın su ürünleri potansiyelini tehlikeye soktuğu değerlendirilmektedir. Tırıvırı, paraşüt, katil tor ve hayalet ağ adı ile bilinen av malzemesi; farklı ebatlarda olabilen, genellikle 70 cm.x150cm. Ebadında ve çeşitli göz aralıklarında örülmüş ince misina ağından ve ağın ucuna takılmış kurşun ağırlıktan oluşmakta olup, olta ucuna takılarak balık avlamakta kullanılmaktadır. Yasal olmayan bu araçlar; genelde küçük ve yavru balık avladığından, balık neslinin yok olmasına, suya atış sırasında veya su içerisinde takılıp koptuğunda, su içerisinde kalarak kendisine takılan balıkların ölmesine neden olmaktadır. Ölü balıkları yemek için gelen diğer balık, yengeç, ördek, karabatak, balıkçıl, su samuru gibi canlıların da tırıvırıya dolaşması sonucunda boğularak veya açlıktan ölümlerine neden olmaktadır. Naylondan yapıldığı için de yıllarca yok olmayarak, yukarıda sayılan olumsuzlukları sergilerken ekolojik dengeyi bozmakta ve aynı zamanda çevre kirliliğine sebep olmaktadır. Ülkemizde Tırıvırının imali, satışı, avda kullanımı ve avlanma sahalarında bulundurulması yasalarla tamamen yasaklanmıştır.
    Yasaklara uymayanlar hakkında ilgili kanun ve yönetmeliklere istinaden 723 TL idari para cezası uygulanmakla birlikte, av malzemeleri ve avlanan balıklara da el konulmaktadır.”denildi.
    Bu kapsamda Osmaniye İl Jandarma Komutanlığı tarafından 2010 yılı içerisinde yapılan kontrollerde Tırıvırı ile balık avladığı tespit edilen 58 kişiye idari para cezası uygulandı.
    Su ürünlerinin, su ürünleri ile yaşamını sürdüren hayvanların doğal yaşam alanlarının korunması, üreme ve geliştirilmesi, sorumlu ve sürdürülebilir balık ve su ürünleri avcılığı yapılmasının sağlanması amacıyla kontrol ve koruma faaliyetlerinin etkin ve yaygın yapılabilmesi için çevreye ve doğaya birçok zararı bulunan bu tür malzemelerin kullanıldığını görenlerin ‘156 Jandarma’ telefon hattını arayarak bilgi vermeleri istendi.

12. thkuzuoglu69

thkuzuoglu69 Tuncer Kuzuoğlu

Ne kadar felaket avlanma tarzı görülse de, tırıvırı satışları yapan yerlerın satışları hiçbir dönemde azalmamış. Yakalayana ceza veriyorlar , lakin satıcı tırıvırıyı özendirmekte.
    (SIGARA ÇOK ZARARLI, LAKİN DEVLETİN TÜTÜN ÜRETEN ÜRETİCİLERİ HALA MEVCUT.
    TIRIVIRI ÇOK ZARARLI, LAKİN BELEDİYELER SATICILARA GÖZ YUMUYOR.)
    Arkadaşlar balık avına gittiğimde tırıvırı ile avlanan onlarcasına rastladım. İnanın ki onların %85'i tırıvırının yasak olduğunu bilmiyor. Bir yerlerde yanlışlık yapılmakta... yoruma yardımcı olalım.

13. mxt

mxt MESUT

Favori Kamış:
    Şeker kamışı
    Bu yılanıda Edirne Tunca nehri kıyısında buldum.:mad: dengesiz bir vatandaşın eseri :(

14. simse66

simse66 Mehmet Burak

Favori Kamış:
    Shimano Biomaster Spinning 7 1"
    Favori Makine:
    Shimano Exage 2500 RCDouble Handle
    En İyi Avı:
    Aynalı Sazan 8.200gr Amerikan Levreği 820 gr Alabalık 1250 gr
    arkadaslar ben anlamıyorum bu tırıvırı denen seyi neden kullanırlar ben bir av bayiisi olarak hem satımına hemde alımına karsıyım keske her sportif balıkçılar da sizin gibi iyi niyetli düşünceli arkadaslar gibi olsa....saygılar...

15. Kadir Levrek Peşinde

Kadir Levrek Peşinde SİDEPRENSİ eski nick im

Favori Kamış:
    OKUMA ALUMİNA SPİN KAMIŞ 240cm
    Favori Makine:
    süper passion 740m ve küçük kardeşleri
    En İyi Avı:
    süper maxim misina :9
    bir gece atçek avında denk geldim,biri tırıvırayı dip oltası misali salmış suya,bıçağımla kıymık kıymık ettim onu:D

aynı gece kıyıda dalın üstünde bu sevimli kaplumbağa yavrusunu buldum:) sevdim sonra aldığım yere koydum:)

16. abdul81

abdul81 Abdullah

Favori Kamış:
    MITCHELL PRIVILEGE II UL 0-3 150cm
    Favori Makine:
    Mitchell Blade 1000 Alu
    En İyi Avı:
    44 cm kasna
    güncel tutalım istedim

17. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Haklısın Abdullah. Her zaman yoklamak lazım bu konuyu. Bir tırıvırıcı bile insafa gelse...:)

18. sazancıı

sazancıı gökhan batu

Favori Kamış:
    Daiwa mini spin 180
    Favori Makine:
    Shimano catana 2500 FB (Fener Bahçe:)))
    En İyi Avı:
    55 CM. TURNA, 52 CM. SUDAK, 6,5 KG. AYNALI,5 KG YAYIN
    bu resimleri görünce o tırıvırıyı yapanında, satanında, atanında :mad: diyeceğim ama malesef . gölde oltanın iğnesine takılıyor çekerken çıkınca hayvanlar ölmüş ona üzülüyorsun kenarda başlıyor kokmaya yazık çok yazık ama bu iş satıcalara ceza kesmeden bitmez. biz sivrisinekle uğraşıyoruz bataklık hala duruyor.

19. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Tırıvırı Safari:eek: :eek:

20. Şimal

Şimal İsa Sivri

Favori Kamış:
    Lineaeffe Surf Mill 4.20
    Favori Makine:
    Daiwa Emcast Plus 5000
    En İyi Avı:
    Balık Avı Dostlarım...
    Ömerli ve elmalı barajında malesef bol miktarda kullanılmakta, bu sezon hepsinin yakın takipçisi olacağım, söz veriyorum:thumb: