TRABZON ve Çevresi Organizasyon ve Tartışma Platformu

Konu, 'Bölgesel Amatör Balıkçılar' kısmında izzetbey tarafından paylaşıldı.

1. sipisa

sipisa

Favori Kamış:
    3,5 m kamış, makine, ıvır zıvır, Fotoğraf Makinesi (avatar fotoğrafını bizzat ben çektim)
    En İyi Avı:
    hiçbişe 0 kg
    sırf yeni takımımı denemek amacıyla yeni yapılan limana gittim. pek balık yoktu ama 15-20 istavrit aldım 1 saatte. sanırım ilk deneyim için acemi birine göre fena sayılmaz. bide byüse şu istavritler. karşımda adamın biri kayıkla ağ attı. koca koca balıklar çekti. imrendim valla..

2. izzetbey

izzetbey

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    3,5kg Mığrı -700gr Somon-145gr Barbun-380gr Kötek-400gr Çupra
    Öncelikle tebrik ederim,sizi her zaman sitemizde sayfamızda görmekten mutluluk duyarım,resim ve av hikayelerinizle yeni katılımlarınızı da bekliyorum,saygılar...

3. izzetbey

izzetbey

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Sevgili Mehmet balık tutmak sadece gidip kovayı doldurmak değil,gidip o denizin temiz havasını almak o atmosferi solumak,stresten uzaklaşmak gibi pek çok etkisi de var.Acemiliğin mutlaka ustalığa doğru çıkış yapacaktır,çünkü bu potansiyel sende var yanılmıyorsam,şu an arkadaşlarla konuşmalardan ve kendi izlenimlerimden edindiğim, istavritin Trabzon'da kıyıdan son 10 gündür ufak çıktığı,yanlız Akçakale tarafı iri istavrit yapıyormuş bu da bilgine,sen acele etme kamışa alış,atmosfere adapte ol seninle daha çok balık tutarız,inşallah...

4. sipisa

sipisa

Favori Kamış:
    3,5 m kamış, makine, ıvır zıvır, Fotoğraf Makinesi (avatar fotoğrafını bizzat ben çektim)
    En İyi Avı:
    hiçbişe 0 kg
    İnşallah... ÇAdır kurcam yakında. finaller bitsinde bi.. :D

5. izzetbey

izzetbey

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Artık biz de misafirliğe geliriz...:D :D ;)

6. garip

garip garip

Favori Kamış:
    tt
    Favori Makine:
    tt
    En İyi Avı:
    tt
    trabzonlu av meraklıları

çağrın için teşekkürler ....
    şu an doğru bi av yapamadığım için payşalım yapamıyorum..
    yakında da İstanbula gidiyorum....malzeme lazımsa yardımcı olabilirim
    bol avlar....

7. izzetbey

izzetbey

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Öncelikle hoş geldin,Teşekkür ederim her türlü malzeme var ,sizin gibi hemşerilerim eksik,sayfamızı boş bırakmayalım,her türlü bilgi,haber, balık burada paylaşalim.İstanbul a temelli mi gidiyorsunuz.

8. sipisa

sipisa

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    hiçbişe 0 kg
    anlaşılan yeni bi hemşerimiz daha oldu. hoşgeldin.

9. sipisa

sipisa

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    hiçbişe 0 kg
    Tbi glirsin abi. Pasta çörek ikram ederim size.. :D:D

10. izzetbey

izzetbey

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Eyvallah sağolasın,nereye kurmayı düşünüyorsun çadırı...

11. sipisa

sipisa

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    hiçbişe 0 kg
    yer konusunda hiç bişe düşünmedim henüz açıkçası. Finallerim saolsun. İzzet abi ben senden özellikle bişe öğrenmek istiyorum. Bu barbun için
    1)iğne olarak hazır barbun takımlarımı var yoksa kendinmi hazırlıyosun? Ve kaç numara? İstavrit çaparisi olmaz sanırım.
    2)Misina kaçlık?
    3)Yemsiz tutulurmu?
    4)Yemsiz olmazsa borukurdundan başka ne kullanabiiriz?
    5) Bu barbun heryerden çıkarmı? Şahsen ben değirmendereye yeni yapılan limanda takılıyorum.
    Neden barbun dersen, fotoğraflar bölümünde fotoğraflarını gördümde baya sevdim kerataları :D

Baya sordum ya :)

Son düzenleme: 20 Haziran 2007
  12. izzetbey

izzetbey

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1-Ben takımlarımı kendim hazırlarım,sinek iğnesinin bir iki boy büyüğünü kullanıyorum.İstavrit çaparisi olur tüylerini kesersin kullanılabilir.
    2-Misina genelde 0,30luk kullanıyorum.(0,25 de olur)
    3-Malesef henüz tutulmadı:D :D
    4-Teke,travla
    5-Barbun her yerde çıkmaz,barbun tutmak istiyorsan kısaca yer tarifi veriyim sana,Trabzonspor tesislerinin altındaki marinaya in,büyük mendereğe git,fener göreceksin fenerin iç kısıma havaalanı tarafına bakan kısmına geçiyorsun tahmini 25-30mt ileri fırlatıyorsun (benden selam söylemeyi de unutma ha:D :D ) ve bekliyorsun.Sonuç şansına ve becerine kalmış...Büyük ihtimal tutarsın...Hadi rastgele belki karşılaşırız orda,resmim var zaten tanırsın herhalde...

13. sipisa

sipisa

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    hiçbişe 0 kg
    Ya abi şimdi iyi güzel diyosunda ben bi başlarsam adam gibi balığa çıkmaya sizlere yazık olacak. Balık kalmaz denizlerde :D:D:D İllaki gidecem ben oraya. orda gördüğün en yakışıklı kişi benimdir. hemen gözüne çarparım zaten :D:D

14. garip

garip garip

Favori Kamış:
    tt
    Favori Makine:
    tt
    En İyi Avı:
    tt
    vakfıkebir kıyı

yok hemşerim İstanbula temelli gitmiyorum.. kısa bir tatil için.. hem bu arda malzemelre bakıcam özellikle çinokop kancası...buradan kefal kancası siparişi verdi arkadaşlar misina falan bakacağım... belki orada daha ucuza kaliteli malzeme bulurum....burada bazı sitelerde gördüğüm malzemeleri bulmak mümkün değil beliki orada bulurum... inşallah bu sene çinekop yaparda bizde tutarız....en çok çinekop yaklamayı seviyorum...hayranım bu balığa

15. izzetbey

izzetbey

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Yıldırım kardeşim sana iyi tatiller diliyorum,inşallah beraber de çinekop yakalarız...Ben de severim çinekop tutmayı,görüşmek dileğiyle....

16. sipisa

sipisa

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    hiçbişe 0 kg
  17. izzetbey

izzetbey

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:

18. sipisa

sipisa

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    hiçbişe 0 kg
    şunu anladımki bana boru kurduda işlemiyo. yada yanlış bişeler yaptım. belkide hava karardı diye işe yaramadı. gittim taze taze boru kurdu aldım dün. taktım oltamın ucuna ya nasip dedim salladam. 1 saat bekledim tık demedi. çıkardığımda kurdum aynen yerinde bana bakıyodu :(:D :cool:

Bidfe bendeki boru kurtları hareket etmiyo. ölümü bunlar ne. iğneye taktığımd asağlam görünüyorlar oysaki. bide çok pis kokuyolar. Ayrıca etraflarındaki gri şey deli etti beni.. ne çok detaya girdim be.

Son düzenleme: 26 Haziran 2007
  19. Bandırmalı

Bandırmalı mustafa

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    karagöz (1,500gr)Kırlangıç (2kg) Minekop(3kg) Levrek (2kg)
    barbun tutan arkadaşlara bende küçük bi yardımda bulunayım oltanızı denize attığınız vakit balık vursun diye beklemeyin her 5-10 dk oltanızı 3-5 metre cekin bu hareketlilik balıkların dikkatini cekecektir ve yemlerinizi canoz ve yengeçler yeme fırsatı bulamaz bandırmada inanın çok tuttum kimsede barbun çıktığına inanmıyordu iki arkadaşı oraya gönderene kadar 30 tanebalık tutmuşlar hemde irilerinden 20-25cm her balıkta millete şov yapmışlar sonrası malum gece gündüz ağ cekildi balığı kaçırdılar avlak yerinizi fazla yaymayın sonra zararını sizler çekersiniz hepinize rasgele :)

20. Ali26

Ali26

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sazan 4 kg Yayın 3,5 kg Turna 3 kg
    günaydın Trabzon