TURNA AVI 20.10.2013

Konu, 'İç sularımızdan (Tatlısu) Güncel Av Raporları' kısmında kovboy tarafından paylaşıldı.

1. kovboy

kovboy MESUT

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    89cm turna 4,350kg
    Yer:İst.
    Kullanılan yemler:Turna yavrusu silikon,cleo kaşık
    Hava:Güneşli açık
    Av tarih ve saati:20.10.2013 - 17:00-19:00

Avın hikayesi

Sezon sonu yaklaşırken kısada olsa bulduğun güzel havaları değerlendirip turna avına gitmeye çalışıyorum.
    Bugün havanın güzel olduğunu görünce dayanamayıp düştüm turna yollarına saat 17:00 gibi arkadaşla avlak alanına vardık.
    Seri hareketlerle göl kıyısına inerek atışlara başladık.Arkadaş daha ikinci atışta vuruşu aldı fakat turna silikonu tam kapmadığı için kurtuldu.Aynı bölgede atışlara devam eden arkadaş ikinci vuruşu da aldı fakat kıyıya alamadan bu balıkta kaçtı.
    Bölge değiştirip ilerledik ikinci bölgede cleo kaşıkla ilk atışımda vuruşu aldım fakat kıyıya kadar yaklaştırdığım turna maalesef kendini kurtararak kaçtı.
    Avın başında kaçan bu turnalar moralimizi bozsa da atışlara devam ederek ilerledik.Üçüncü bölgede limit altı bir turna alarak şansızlığımız kırdık hihi hihi bu turna geldiği gibi göle iade edildi.
    Bu bölgede birçok takip almamıza rağmen istediğimiz vuruşları bir türlü alamadık.
    İlerleyerek diğer bölgeye geçtik bu bölge daha önceki avlarda bize devamlı av veren bir yerdi. Bunu göz önüne alarak bu bölgede atışları yoğunlaştırdık nitekim arkadaşın sazlık bölgeye doğru yolladığı silikona güzel bir vuruş oldu.Bu bölge çok sazlık ve otluk olduğu için balığı kıyıya almak bir hayli zor oluyordu.
    Arkadaşın kıyıya kadar binbir zorlukla getirdiği bu turnada ota ve sazlığa dolanarak askıda kaldı arkadaş son bir hamle kıyaya alayım derken kendini kurtararak kaçtı. cyrr cyrr Bu kaçan turnanın videosunu çektim bölgenin nasıl olduğunu görmeniz için eklemeye çalışacağım (videonun bazı bölümlerinde arkadaşın argo konuşmaları olduğu için müzik eklemek zorunda kaldım kusura bakmayın)
    Bu turnanın da kaçması morallerimiz iyice bozdu.Güneş batıp hava karamaya başladığı için bu bölgeden dönerek geri dönüşe geçtik daha önce atış yaptığımız bölgelere hızlı hızlı atışlar yaparak tekrar tarıyarak ilerliyorduk.Nitekim limitaltı turnayı aldığım bölgede arkadaş bir vuruş daha aldı fakat bu turnada kıyıya birkaç metre kala ota, sazlığa dolanarak askıda boşta kaldı ve sert bir kafa darbesiyle kendini kurtararak kaçtı.
    Akşam akşam bozuk olan moraller iyice dibe vurdu.
    Hava artık iyice kararmış son atışlarımızı yapıp avı bitirme planları yaparken karanlıkta çokta net görmediğim bir bölgeye salladığım turna yavrusu silikona güzel bir vuruş aldım balık sert kafa darbeleriyle kendini ota ve sazlığa sarmaya çalışsa da çok dikkatli davranıp kıyıya almayı başardım.
    Bu son atışlarda gelen turna birçok balık kaçırdığımız avda bozuk olan dibe vuran morallerimizi bir nebze düzeltti.Avı bu balıkla sonlandırıp eve doğru yola koyulduk.
    Sevgi ve saygılarımla sağlıcakla kalın

AVLA İLGİLİ FOTOĞRAF VE VİDEOLAR

LİMİTALTI TURNA FOTOĞRAFI

LİMİTALTI GÖLE İADE

[youtube]Rp22BfYdc-0[/youtube]

KAÇAN TURNA cyrr cyrr

[youtube]I0jOgrR7r38&feature[/youtube]

VE SON DAKİKA GÖLÜ 57 CM reeling reeling

2. Esox

Esox Sedat Demir

Favori Kamış:
    Cormoran Bull Fighter 180 5-25 gr **Caperlan Illicium 10-30gr 240
    Favori Makine:
    Daiwa Regal 3000 5İA
    Tebrikler Mesut abi son atışlarda almayı başarmışsınız.. Limit altı balığa gerekeni yaptığınız içinde ayrıca tebrik teşekkürler :)

Uzun sap bir kepçe şart olmuş size :D

3. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    tebrikler Mesut. çok güzel bir rapor olmus. bol resimli videolu, açiklayici. limit alti baliklarin salinmasi örnek davranis.

4. sazancıı

sazancıı gökhan batu

Favori Kamış:
    Daiwa mini spin 180
    Favori Makine:
    Shimano catana 2500 FB (Fener Bahçe:)))
    En İyi Avı:
    55 CM. TURNA, 52 CM. SUDAK, 6,5 KG. AYNALI,5 KG YAYIN
    Tebrik ederim sizi.
    Bir turnacı olarak yanınıza uzun teleskopik saplı kepçe almadan turnaya gitmeyin kıyıdan da bottan da kepçe siz olmuyor.

5. ZKRYU

ZKRYU ZEKERİYA

TEBRIK EDERIM ...