turna avim

Konu, 'İç sularımızdan (Tatlısu) Güncel Av Raporları' kısmında jetbuli26 tarafından paylaşıldı.

1. jetbuli26

jetbuli26

Favori Kamış:
    Olta iki parca(yayin oltasi)
    En İyi Avı:
    Yayin boy:1,44

Tek tek ekliyorum yeni konu olarak arkadaslar ama maalesef bu isi hala tam ögrenemedim.umarim begenirsiniz!!!Herkese rasgele.......

2. yayını bir an deniz kızı zannetim valla :D:D:D , öyle bir kucağına almışsınki :D:D... tebrikler güzel balıklar..hikayeyide dinleseydik keşke nasıl avladınız nerde ne şekil heyecan ????? BU ARADA HOŞ GELDİNİZ :)

3. jetbuli26

jetbuli26

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    hosbulduk melih reis

ben isvicrede yasiyorum,ve agirlikli olarak büyük baliklar avliyorum(yada en azindan ugrasiyorum)
    Bu ve bunun gibi turnalari bizim bir nehrimizden cekiyorum,büyük samandirali ve 3-3.5 metre derinlik yapip canli balik takiyorum yem olarak.bunlar(kizilkanat,kizilgöz,v.b.baliklar,boyutlari 15-20 cm!
    müthis bir zevk arkadaslar,yormadan cekmiyorumki iki kati heyecan ve zevk aliyorum avdan!!

Yayinda ayni yöntemle avliyorum,ama yayin genelde sabaha karsi veya gece 22.00 ile 02.00 saatleri arasinda avliyorum.
    Bu yayinin boyu 1.44 kilosu 18.6.
    Herkese selam!!!!

4. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    DURUMA GORE BİLDİGİM HER TÜRLÜ YASAL MALZEME
    En İyi Avı:
    EŞKİNE 1,5 KG.,56 CM. TURNA
    abi allah daim etsin su yayını iki kere yakaladım ikisindede karaya cıkaramadım inşallah bende birgun su yayını karaya cıkarmayı basaracagım

5. BARIŞ

BARIŞ BARIŞ

Favori Kamış:
    olta kışın tüfek
    En İyi Avı:
    turna 4.5kg --12kg yayın
    abi eline sağlık vallahi buralarda o turnayı bulmak biraz zor bulsam vallahi suya atlar suda sarılırım ona

6. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    RON THOMSON HARD CORE ; Yayin icin ,Abu Garcia Cardinal 505 FR Freilauf Rolle Modell 2006 makina
    En İyi Avı:
    Sazan 17 kilo . Turna 11 kg 110 cm.
    Jetbuli hosgeldin. Ya seni Allah mi yolladi ne? Ben bugün isvicredeydim, yolda konusu gecti Zürich gölü haric avusturya tarafina dogru büyük bir göl varmis, adi nedir o gölün? Ve bir soru daha. Canli yem serbestmi sizde? Ben Isvicre sinirinda oturuyorum. Bodensee yede 35 km falan yani.

7. simendifer

simendifer Sennur

Jetbuli26, harika bir av olmuş tebrikler... Balıklar gerçekten çok güzel :p Devamında da bereketli avlar dilerim... Sevgiler,

İmza ayarlarınızı, profilinize girerek düzenleyebilirsiniz... İsim ve doğum tarihinizi belirtebilirseniz seviniriz... Teşekkürler :p

8. jetbuli26

jetbuli26

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    ZANDER arkadasim,isvicrede canli balik büyük ölcüde yasaklandi,fakat bazi bölgelerde sahislara özel bölgeler var nehirimizde,oralarda izinli olanlara serbest,oda carsamba ve pazar günleri!! Diger soruna gelince,isvicrede büyük göl olarak belirttigin tarafa dogru benim bildigim "vierwaldstättersee" ve "walensee" var! Bunlardada bildigim kadariyla her tür balik var!!

Herkese selamlar..........

Not:Bana cevap yazan diger arkadaslarada cok tesekkür ederim,ugün türkiyeye tatile cikiyorum,nasipse oradada balik tutup sizinle paylasmak isterim.

Rasgele arkadaslar!!!!!!!!!!!

9. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    RON THOMSON HARD CORE ; Yayin icin ,Abu Garcia Cardinal 505 FR Freilauf Rolle Modell 2006 makina
    En İyi Avı:
    Sazan 17 kilo . Turna 11 kg 110 cm.
    Tesekkürler . Aare diye bir nehir geciyormu sizin ordan????Ben tamamen yasak diye biliyordum o yüzden merak ettim de. Iyi yolculuklar ben daha bir ay buralardayim :(

Son düzenleme: 12 Temmuz 2006
  10. fsekerci

fsekerci

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    turna 4 kg
    Keşke Canli Yemle Av Burada Da Yasak Olsa.

11. rastgele .......:)

12. mitser06

mitser06

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    5,5 kilo aynalı
    :eek: Jetbuli26 biz ülkemizde daha bunlardan bu sezon göremedik.Belki 1 ay sonra iyi balık verecek yerler var ama şu an beklemekten başka elden bir şey gelmiyor.Sanada rastgele:)

13. dagdelen

dagdelen

Favori Kamış:
    olta
    SELAM jETBULI26

Selam,bende Isvicrede yasiyorum Zürih Kantonunda,oturdugum köyde Glatt var,burda balik tutuyorum,birkezinde Rhein da tutmaya gittim ama ordan bisey cikmadi,ozaman soguktu tabi havalar,gecen Zürichsee ye gittim,ordan bir Aesche cikardim,sen nerelerde tutuyorsun,tuttugun baliklar cok harika,insallah bende birgün güzel bir Yayin tutarim,yayin baligina hastayim,gecensene TR de gittim yayina oltaya vurdu ama malesef cekemedik.birgün birlikte cikalim istersen,iyi aksamlar:) :)

14. Sevgili erdem, üçüncü yayını çekeceğine canı gönülden inanıyorum. Olaki çekmekte zorlandığın anda Hamdi ile Ümit'ten yardım iste onlar bunu becerir.:D :D olmadı ben ve melih atlar uçağa geliriz. :D :D Sevgi le kal......

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 15 Temmuz 2006
  15. hakan

hakan

Favori Kamış:
    fly,pilker
    En İyi Avı:
    48kg kilic,19kg som,38kg halibut
    Bizde yayin yok burada ama turnada 6kg altini hic görmedim,canli yem bizde alabalikta,somda kesinlikte yasak.Birazda Turkiye"de ugras bakalim cikacakmi Isvicre kadar??Ben zor diyorum,hepimize rastgelsin